Divokej Bill se vrací v plné síle
Základní informace o netrpělivě očekávaném novinkovém albu Divokýho Billa s názvem 15, které vydá Supraphon 15. dubna, už Hudební knihovna přinesla. Nyní přinášíme další podrobnosti a přímé dojmy hlavních aktérů.
„Chtěli jsme na desku nahrát patnáct skladeb, ale nakonec jsme vybrali jedenáct nejlepších. Název vyplynul z našeho výročí a také z toho, že se líbil našemu grafikovi Codanovi, jenž v tom duchu navrhl obal. Měli jsme i jiné alternativy, ale 15 byla ze všech nejpřirozenější," vysvětluje kytarista Roman Procházka.
Prvním singlem z alba je song Vstávej:
Producentem alba je Pavel Karlík. V minulosti už s Divokým Billem ve studiu pracoval, nikoli však na postu producenta. Od jeho příchodu si skupina slibovala posun ve zvuku. „Když mě kapela osloví, abych produkoval její album, mám vždy stejné předsevzetí. Snažím se jí pomoci k tomu, aby nová deska byla důkladnější a nápaditější než ta, kterou vydala předtím. A je mi úplně jedno, jestli jsem ji produkoval já, anebo někdo jiný," říká Karlík.
Zvuk současného Divokýho Billa je podle vydavatele nesporně dospělejší než dosud. Také pevnější a aranžérsky promyšlenější. Podle zpěváka a kytaristy Vaška Bláhy jsou ale všechny skladby v základu nadále jednoduché a lze je hrát na kytaru u táboráku. „A texty? Láska, smrt, chlast, tráva, motorky. Prostě témata ze života," směje se Bláha.
„Všechny skladby, které jsme na desku vybrali, jsme mezi sebou a s producentem podrobně konzultovali. V minulosti jsme přišli do studia a měli jsme jasno, jak budou písničky vypadat. Teď jsme sice přišli připraveni mnohem víc, ale pořád jsme o všem mluvili, přehrávali jsme si nápady a hledali tu nejlepší podobu. Stalo se nám dokonce, že z nápadů pro dvě písničky vznikla jedna," říká Roman Procházka.
„Náš zvuk se určitě posunul, o tom není pochyb," přibližuje Bláha. „Jsem pyšný na to, že pořád skládáme a hrajeme. Tahle kapela má teď velkou sílu." Autorsky se o jedenáct písniček podělili Vašek Bláha, Roman Procházka a jednu napsal zpěvák Štěpán Karbulka.
Foto: Lukáš Dvořák, koláž: Pavel Brůček/ Supraphon 2013
Související obsah:
» Divokej Bill s Polemicem (Joe Stramr, 07. 12. 2010)» Divokej Bill přece jen naživo (Joe Stramr, 05. 12. 2011)
» Patnáct let oslaví Divokej Bill albem i na turné (Joe Stramr, 12. 03. 2013)
» Divokej Bill s Polemicem (Joe Stramr, 07. 12. 2010)
» Divokej Bill přece jen naživo (Joe Stramr, 05. 12. 2011)
» Patnáct let oslaví Divokej Bill albem i na turné (Joe Stramr, 12. 03. 2013)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Skupina The Prostitutes přichází s novým videoklipem
The Prostitutes zveřejňují nový klip z alba Inevitably Delayed, a to k písni Medicine, která vyšla jako bonusový, devátý...
Hayden Calnin: výrazná osobnost australské indie scény v Praze
Australský písničkář Hayden Calnin přiveze svou intimní indie-folkovou tvorbu do Prahy, kde se 20. února 2024 v Café...
FOTOreport: Vokální fiasko? Pit nadšený, sedící spíše zklamaní
Architects a jejich dlouho očekávaná největší headline show v Česku – tak přesně na to jsme se všichni...
Zimní bouře do Brna přivála pouze ze severu
V posledním lednovém týdnu letošního roku proběhl v brněnském klubu Fléda power metalový večírek....
Neúprosný hluk a industriální agrese v brněnském Kabinetě Múz
Brněnský Kabinet Múz se 31. ledna stane místem, kde dostane prostor ta nejsyrovější podoba současné industriální...
» zobrazit více...
RECENZE
» Roll with Punches je čirý rockový klenot...
» Elektrïck Mann zvážněli, ale lehkost...
» Testament letos mocně vítězí na thrashmetalovém...
» Ocel, Jizvy a stále Velkej sen: Jamaron...
» Bretaň v hudbě kapely Bran zůstává,...
» Kapela Mňága a Žďorp hořela vždycky...
» zobrazit více...
Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Illuminati.ca roztančila fanoušky v Rock Café
V pražském klubu Rock Café zpěvačka s nezaměnitelným hlasem...
Zimní bouře do Brna přivála pouze ze severu
V posledním lednovém týdnu letošního roku proběhl v brněnském...
FOTOreport: Vokální fiasko? Pit nadšený, sedící spíše zklamaní
Architects a jejich dlouho očekávaná největší headline show v Česku...
Tachovský Festival Muziq představuje kompletní program
Festival Muziq představuje svůj čtvrtý ročník, a to s dosud nejambicióznější...
Thy Art Is Murder: Snažíme se zapůsobit sami na sebe
Před prvním koncertem Thy Art Is Murder na festivalu Rock for People jsem si krátce...
FOTOreport: Vokální fiasko? Pit nadšený, sedící spíše zklamaní
Architects a jejich dlouho očekávaná největší headline show v Česku...
Skupina The Prostitutes přichází s novým videoklipem
The Prostitutes zveřejňují nový klip z alba Inevitably Delayed, a to k písni...
Na Veveří se mohou těšit Nela a Pavla
Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Veveří. V naší soutěži jste...
Nové album Island Mint s názvem Slun je venku
Nové album kapely Island Mint s názvem Slun je venku a kapela ho pokřtí...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #22: Termín headliner
Dnes si budeme povídat o termínu headliner. Výraz, který každý hudební fanoušek...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Temná elegance - Isabel LaRosa v ROXY
KLIP: Elán přichází s novým singlem a míří do Edenu
NAŽIVO:
















