Chod Metronomu narušila bouřka. Beck nakonec zahrál

Avizované bouřky skutečně zasáhly do programu festivalu Metronome. První vlna však stačila odeznít se začátkem na hlavních scénách. Slunce dokázali zmraků probudit pouze Lola Marsh. Tata Bojs už hráli pod sprchou. Beck nakonec začal o hodinu později.

Vzhledem kprávě probíhající bouřce nebylo vůbec jisté, jestli Beck své vystoupení nezruší. Blesky ale ustoupily a déšť se dostal do kultivované podoby a tak shodinovým zpožděním písničkář vthnul na pódium a hned ho bylo všude plno. Jak moc bylo jeho vystoupení kontrastní oproti Nicku Caveovi! Beck sází na absolutní přímočarost. Vypadá to, jako by kapelu ani neměl a vše obstarával sám. Svým naprosto přirozeným projevem a neskutečnou energií dokáže ovládnou pódium i masy lidí pod sebou. Zahrál průřez své tvorby, superhit Loser tentokrát zazněl v první polovině setu. Samozřejmě došlo i na některé akustické skladby.

Sunbrella deštník proti slunci nepotřebovala

Hlavní program festivalu začal opět na pódiu Metronome. Se svou kapelou Sunnbrella přijel ,,domů" zahrát syn Mira Žbirky David. Tento jeho britský projekt už dobývá světové hitparády a zvlášť když právě natočil nové album, bylo by škoda, kdyby jeho písní byla Praha ušetřena vživém podání. David hraje hlavně na melancholickou strunu a ta jako by nebyla vůbec od věci při pohledu na oblohu a odcházející déšť.

Poprvé dal o sobě vědět CT Park Stage. Svoje trouble nálady přišel se svým gangem vylíčit Marpo. Tahle skvadra slaví už neuvěřitelných deset let na scéně a chtěla je oslavit právě na Metronomu. Skalních fanoušků bohužel nedorazilo patřičné množství. I tak trojice raperů nedala znát, že by si ztoho něco dělala a sypala zpódia svoje nálady v perfektních kadencích. Zvláště synchronizace a napojení trojice raperů zabírá úžasně.

Svatozář nad Prahou

Lásku, vášeň, něhu a slunce, to umí bohatě rozdávat zpěvačka Y. S. Cohen zprojektu Lola Marsh. Její úžasně osobitý hlas i celkový projev působil absolutně étericky a dokázal, že indie styl může být hravý a zábavný. Zajímavostí jistě je, že Lola Marsh přijeli zTel Avivu a to je jistě zásadní důvod originality stylu oproti britské scéně. Mimochodem to bylo to odpoledne jedinkrát, kdy opravdu vyšlo slunce právě přesně za pódiem. Yael Shoshana Cohen měla zaslouženou svatozář.

Kdo je českou hvězdou festivalu? Jistě Tata Bojs. Už to jednou dokázali na klubovém pódiu a tentokrát dostali prostor na Fontaně. Že Tata Bojs jsou pro Metronome festival jistotou, dokazoval zájem lidí převyšující i tento prostor. Celé vystoupení propršelo, ale na náladě koncertu to nebylo vůbec znát. Lze se domnívat, že si toho někteří fanoušci vnávalu euforie snad ani nevšimli.

Foto: Jana Kleinbauerová
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hustej Joe, alias Michal Horák, dobývá srdce Sandry Novákové
23.07.

Hustej Joe, alias Michal Horák, dobývá srdce Sandry Novákové

Nejen milovníky country a westernu jistě potěší nová, hodně vtipná písnička Michala Horáka s názvem Hustej...


Lenny Kravitz si na Colours of Ostrava přijel zajamovat
23.07.

Lenny Kravitz si na Colours of Ostrava přijel zajamovat

Americký zpěvák, kytarista i příležitostný herec Lenny Kravitz patřil k největším hvězdám letošního festivalu...


Colours of Ostrava je hudebním rájem pro alternativní povahy
23.07.

Colours of Ostrava je hudebním rájem pro alternativní povahy

Moje první zkušenost se slavným festivalem Colours of Ostrava v Dolních Vítkovicích byla krátká, leč intenzivní. K návštěvě...


Sziget Festival 2024 neláká pouze na hudební hvězdy
23.07.

Sziget Festival 2024 neláká pouze na hudební hvězdy

Týden plný největších hudebních hvězd jako Kylie Minogue, Fred Again.., Halsey, Liam Gallagher, Skrillex, Four Tet,...


Před odletem na olympiádu vydává Alex Choupenitch nový singl
22.07.

Před odletem na olympiádu vydává Alex Choupenitch nový singl

Sportovní fanoušci znají Alexe Choupenitche jako skvělého šermíře, který v roce 2021 vybojoval na olympiádě...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru