Charitativní koncert Spring Night Katovice 2022 navázal na tradiční Autumn Night

Spring Night navázal koncertem 7. května v Katovicích na osm ročníků projektu Autumn Night, který covid už dvakrát nedovolil uspořádat. Díky pořadatelům RallyFans Katovice a kapele Riverside Project se předalo během uplynulých ročníků přes čtvrt milion korun potřebným. 

Městys Katovice podporuje tuto charitativní činnost od samého začátku projektu Autumn Night. „Děkujeme vedení obce, ale i pracovníkům technických služeb, kteří nám také velice pomáhají" vzkazují organizátoři.

Velké poděkování si samozřejmě zaslouží každý. Bez partnerství a podpory by se charitativní akce těžko realizovala. Již po druhé tuto akci podpořil Měšťanský strakonický pivovar Dudák. 

Společnost KPMG podpořila projekt v Katovicích v rámci svého zaměstnaneckého grantového programu. KPMG s hlavním sídlem v Praze poskytuje služby v oblastech auditu, daní a poradenství. 

Další kdo podpořil akci, byl fotograf Václav Král, který přivezl Fotobudku s úsměvem. Nechyběla ani Pirátská strana  Jihočeského kraje, která organizátory dlouhodobě podporuje

Rovněž tento charitativní koncert doprovázela prodejní výstava výrobků od dětí ze strakonické ZŠ F. L. Čelakovského. Výtěžek z této akce, ale i z výstavy, bude věnován do Kotvy při strakonické nemocnici. Což je zařízení, které se stará o pacienty s chronickým duševním onemocněním, jako je například Alzheimerova choroba atd.

Každý kdo na Spring Night vystoupil, odehrál svůj koncertní set bez nároku na honorář

Jako první, vystoupila talentovaná Oksi Dorosh ze Strakonic, kterou na kytaru doprovázel Martin Běle. Po krátké přípravě pódia vystoupila sušická kapela Selene (moon rock), která vznikla na podzim roku 2019 ze střepů strakonických kapel Jaywalker, Glasswall, Herdek Filek. Alternativním rockem, potěšila fanoušky katovická kapela Riverside Project, která je spoluorganizátorem tradičních charitativních koncertů Autumn Night a nyní i Spring Night v Katovicích. Do koncertního setu zařadili skladbu Šmírák z úplných začátků a spoustě fanoušků tím rozhodně udělali obrovskou radost. Z nedalekých Strakonic přijela podpořit dobrou věc kapela, která opět naservírovala všem v sále pořádnou dávku punku. Cela pro Klárku vznikla v roce 1990, ale po tříletém koncertování ukončila činnost. V roce 2013 nová a značně omlazená sestava začala opět zkoušet, aby na jaře 2014 mohla odehrát po 22 letech první koncert. Závěr akce patřil experimentální rock´n´rollové asociaci z Horažďovic, kapele E-Ra. Tahle partička zakončila skvělý večer originálním zpracováním coverů (Divokej Bill, Offspring, Red hot chilli peppers, Wohnout ad.)

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese
22.05.

David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista David Pomahač vydal letos v dubnu u vydavatelství Minority Records své...


FOTOreport: pražská premiéra The smile
22.05.

FOTOreport: pražská premiéra The smile

Boční projekt členů ikonických Radiohead zamířili do Prahy. Jejich debutové album A Light for Attracting Attention...


Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?
21.05.

Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?

Jak jste si jistě všimli, asi největší emo kapela všech dob, My Chemical Romance, vydala singl „The Foundations Of Decay",...


Black Veil Brides vydávají nový videoklip
21.05.

Black Veil Brides vydávají nový videoklip

Američtí rockeři Black Veil Brides své fanoušky poslední dobou hodně napínali, když...


Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás
21.05.

Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás

Je to pár hodin, co světlo světa spatřil nový singl Broken i s čerstvým videoklipem. Po Punching Bag, Paranoid a No Love...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Afterglow
02.05.

Afterglow

» Acid Row

Nové album Afterglow stoner rockových Acid Row zavání odérem smrti,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru