Charitativní koncert Spring Night Katovice 2022 navázal na tradiční Autumn Night

Spring Night navázal koncertem 7. května v Katovicích na osm ročníků projektu Autumn Night, který covid už dvakrát nedovolil uspořádat. Díky pořadatelům RallyFans Katovice a kapele Riverside Project se předalo během uplynulých ročníků přes čtvrt milion korun potřebným.
Městys Katovice podporuje tuto charitativní činnost od samého začátku projektu Autumn Night. „Děkujeme vedení obce, ale i pracovníkům technických služeb, kteří nám také velice pomáhají" vzkazují organizátoři.
Velké poděkování si samozřejmě zaslouží každý. Bez partnerství a podpory by se charitativní akce těžko realizovala. Již po druhé tuto akci podpořil Měšťanský strakonický pivovar Dudák.
Společnost KPMG podpořila projekt v Katovicích v rámci svého zaměstnaneckého grantového programu. KPMG s hlavním sídlem v Praze poskytuje služby v oblastech auditu, daní a poradenství.
Další kdo podpořil akci, byl fotograf Václav Král, který přivezl Fotobudku s úsměvem. Nechyběla ani Pirátská strana Jihočeského kraje, která organizátory dlouhodobě podporuje
Rovněž tento charitativní koncert doprovázela prodejní výstava výrobků od dětí ze strakonické ZŠ F. L. Čelakovského. Výtěžek z této akce, ale i z výstavy, bude věnován do Kotvy při strakonické nemocnici. Což je zařízení, které se stará o pacienty s chronickým duševním onemocněním, jako je například Alzheimerova choroba atd.
Každý kdo na Spring Night vystoupil, odehrál svůj koncertní set bez nároku na honorář
Jako první, vystoupila talentovaná Oksi Dorosh ze Strakonic, kterou na kytaru doprovázel Martin Běle. Po krátké přípravě pódia vystoupila sušická kapela Selene (moon rock), která vznikla na podzim roku 2019 ze střepů strakonických kapel Jaywalker, Glasswall, Herdek Filek. Alternativním rockem, potěšila fanoušky katovická kapela Riverside Project, která je spoluorganizátorem tradičních charitativních koncertů Autumn Night a nyní i Spring Night v Katovicích. Do koncertního setu zařadili skladbu Šmírák z úplných začátků a spoustě fanoušků tím rozhodně udělali obrovskou radost. Z nedalekých Strakonic přijela podpořit dobrou věc kapela, která opět naservírovala všem v sále pořádnou dávku punku. Cela pro Klárku vznikla v roce 1990, ale po tříletém koncertování ukončila činnost. V roce 2013 nová a značně omlazená sestava začala opět zkoušet, aby na jaře 2014 mohla odehrát po 22 letech první koncert. Závěr akce patřil experimentální rock´n´rollové asociaci z Horažďovic, kapele E-Ra. Tahle partička zakončila skvělý večer originálním zpracováním coverů (Divokej Bill, Offspring, Red hot chilli peppers, Wohnout ad.)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Queenie odstartují TOUR Léto 2025 v Plzni
TOUR Léto 2025 zahájí kapela Queenie v Plzni. První koncert se uskuteční 15. července od 20:00 v Amfiteátru OC...
Marpo vydává singl Memphis, který nahrával v Elvisově domě
Zpěvák, skladatel a bubeník Otakar Petřina aka Marpo už brzy vydá nové album s příznačným názvem Making Country...
Za tebou je první písní Jelenů, kterou nezpívá frontman Jindra Polák
Dosud všechny písně za 11 letou existenci kapely Jelen nazpíval její frontman Jindra Polák. Nyní už to neplatí, Za tebou...
Přivítání léta s Foster the People
text: Eva Frouzová Konec června znamená příslib letních prázdnin, alespoň částečného odpočinku a pohody...
Nové EP Doroty Nvotovej Lazy je osobnou správou o stave krajiny
Dorota Nvotová vydáva nové EP s názvom Lazy. Nový album obsahuje päť piesní a okrem digitálnej verzie, ktorú...
» zobrazit více...
RECENZE
» Tomadachi je album o přátelích, o lásce,...
» Nové album Bratrů láká ke snění i tanci
» Metallica srdnatě vzpomíná na 72 sezón
» Carminho a její album Portuguesa: neskutečné...
» Kapela Bad Karma Boy láká posluchače do tajemných...
» A(b)rakadabra znamená stále špičkovou...
» zobrazit více...
Nezapomenutelný zážitek s japonským metalem
Letos jsem si řekla, že zkusím poznat nějaký ten metal. A proč nezačít hned...
Queenie odstartují TOUR Léto 2025 v Plzni
TOUR Léto 2025 zahájí kapela Queenie v Plzni. První koncert se uskuteční...
Přivítání léta s Foster the People
text: Eva Frouzová Konec června znamená příslib letních prázdnin, alespoň...
Tomodachi/Deluxe Edition
» MiraiČtvrté studiové album Tomodachi skupiny Mirai vyšlo sice už loni...
Open-air festival Fuchsu obsadí na dva dny tenisový kurt na Štvanici
Alternativní a nezávislé hudbě bude patřit Letní open air festival klubu...
Messa: Na festival Brutal Assault jezdím od 16 let
Na festivalu Brutal Assault jsem si před koncertem popovídal s italskou doom metalovou...
Hodnocení z Neptunu a predikce 31. ročníku Rock For People
foto: Alice S. Jako by to bylo včera, když jsme kupovali první vlnu vstupenek...
Marpo vydává singl Memphis, který nahrával v Elvisově domě
Zpěvák, skladatel a bubeník Otakar Petřina aka Marpo už brzy...
Na festival Mezi ploty se mohou těšit Kristýna a Eva
Po těžkých covidových letech se festival Mezi ploty vrací ve velkém...
Písničkář RODAN se rozhodl poprvé otevřít svá témata v rodném jazyce
Telentovaný písničkář RODAN vydává nové EP s názvem Volám...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.