Čarodějáles nabízí velkolepou oslavou desátých narozenin

Jeden z prvních letních festivalů u nás už pomalu klepe na dveře a tak je nejvyšší čas, představit 
si jeho program. Brněnský festival Čarodějáles, který se každoročně koná na brněnské Riviéře na 
pálení Čarodějnic na konci dubna, slaví své desáte narozeniny. A soudě podle potvrzených kapel, 
bude to oslava velkolepá. 

Clawfinger (SWE)


Hlavním headlinerem letošního festivalu Čarodějáles bude legendární švédská rap-metalová skupina Clawfinger. Švédové vydali svou poslední desku v roce 2007 a od té doby nejsou skladatelsky aktivní. kariéru oficiálně ukončili v roce 2013 a od té doby odehráli pouze 5 unikátních koncertů. Na rok 2017 mají v plánu další 4 koncerty, přičemž hned dva se odehrají na území ČR. Jeden z nich probehne na festivalu Čarodějáles. Můžeme se těšit na energickoushow plnou tvrdých kytarových riffů od držitelů dvou cen Grammy!


Kensington (NL)


Holandská kytarová senzace Kensington jsou raketou na evropské rockové scéně, o čemž svědčí plné stadiony po Evropě, včetně únorového koncertu v Praze. Mezi velké úspěchy kapely patří i velké koncerty na festivalu Sziget nebo Pinkpop a také spolupráce s držitelem Grammy Tomem Lord-Algem, který pracoval na nahrávkách The Rolling Stones, The Cure nebo No Doubt. Na festivalu Čarodějáles kapela předvede svůj stadiónový rock v krásném prostředí Riviéry.


The Qemists (UK)


Do Brna se po roce vrátí výbušná pětice The Qemists. Jejich energický rock smíchaný s explozivní směsí drum'n'bass se stal velmi rychle velmi oblíbený po celé Evropě a The Qemists vystřelili mezi elitu svého žánru. Osvěžte si atmosféru loňského koncertu na stejném místě v reportáži z minulého festivalu. Doporučujeme dopřát si pořádný odpočinek před jejich show.


Dog Eat Dog (USA)


Organizátoři festivalu se opravdu pochlapili, protože čtvrtou zahraniční kapelou jsou další ikony rock'n'rollu Tahouni New Yorské hardcorové scény Dog Eat Dog představí svou vytříbenou kombinaci hip hopu, hardcoru a prvky ska, či funku. Na letošní turné, které zahrnuje i festival Čarodějáles, vyrazí sestava s členy původnísestavy a můžeme se tak těšit na výborný syrový hardcore ve stejném složení jako téměř před třiceti lety, kdy kapela začínala.


Kromě prvotřídních zahraničních formací se můžeme těšit i na špičky tuzemské scény. Především na Dana Bártu a jeho Alici nebo alternativní Tata Bojs. Celý festival uzavře XIII. Století a sobotní program otevřou The Atavists a Queens of Everything. Páteční otvírák přivítá Plexis, Slobodnou Európu, Visací Zámek nebo Tři punkové Sestry


Pro festival už je zveřejněný i kompletní časový harmonogram pro páteční otevírací večírek i pro hlavní sobotní program. Pro více informací a nákup vstupenek navštivte oficiální stránky festivalu.
GALERIE
Dan Bárta a Alice
Clawfinger
Visací Zámek
Dog Eat Dog
Tata Bojs
The Qemists
Tři Sestry
Kensington

Související obsah:

» The Qemists rozpumpovali Čarodějáles, Guano Apes nenadchli   (David Malý, 01. 06. 2016)
» Královská republika na návštěvě na festivalu Čarodějáles   (David Malý, 06. 05. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
S upřímným pozdravem, Letlive
07.07.

S upřímným pozdravem, Letlive

Americká post-hardcorová parta Letlive se po dlouhých osmi letech vrací na pódia a v rámci svého „Sincerely yours”...


Akce pouze pro mileniály nebo oáza na poli hudebních festivalů? Přinášíme mighty report z jihočeského festivalu Mighty Sounds.
07.07.

Akce pouze pro mileniály nebo oáza na poli hudebních festivalů? Přinášíme mighty report z jihočeského festivalu Mighty Sounds.

text: Kristýna Kvapilová, foto: Ondřej Mann Na samém konci června členové naší redakce navštívili...


Infinity Song budou mít v Praze premiéru
06.07.

Infinity Song budou mít v Praze premiéru

Rocková kapela z New Yorku Infinity Song, složená ze sourozenců Abrahama, Angela, Israela a Moma Boyda, začala vystupovat...


Queenie odstartují TOUR Léto 2025 v Plzni
05.07.

Queenie odstartují TOUR Léto 2025 v Plzni

TOUR Léto 2025 zahájí kapela Queenie v Plzni. První koncert se uskuteční 15. července od 20:00 v Amfiteátru OC...


Marpo vydává singl Memphis, který nahrával v Elvisově domě
05.07.

Marpo vydává singl Memphis, který nahrával v Elvisově domě

Zpěvák, skladatel a bubeník Otakar Petřina aka Marpo už brzy vydá nové album s příznačným názvem Making Country...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Tomodachi/Deluxe Edition
23.06.

Tomodachi/Deluxe Edition

» Mirai

Čtvrté studiové album Tomodachi skupiny Mirai vyšlo sice už loni...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru