Brightside je dosud nejspontánnější a nejradostnější dílo The Lumineers

Recenze alba : Brightside

Album: Brightside
Interpret: The Lumineers
Celkový čas: 00:30:03
Vydavatel: DUALTONE / DECCA
Rok vydání: 2022
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Indie folkoví The Lumineers z amerického Denveru debutovali před deseti lety se stejnojmenným albem a získali nominace hned ve dvou kategoriích Grammy Award. A protože byla následující deska Cleopatra (2016) komerčně ještě úspěšnější, jsou jakékoli nové počiny skupiny, jež se po odchodu cellistky Neyly Pekarek smrskla na dvojici Wesley Schultz a Jeremiah Fraites, spojovány vždy s velkým očekáváním. 

Předchozí koncepční studiovka III (2019) nesplnila přitom očekávání kapely, a tak se vrátila ke svým kořenům. A nijak se s tím nepárala. Stihla totiž během dvou nahrávacích frekvencí v Sun Mountain Studios producenta Davida Barona ve spolupráci s druhou producentkou alba Simone Felice natočit pouhých devět písní, jejichž celková stopáž přesáhla o pověstná dívčí prsa půl hodiny. I tak je to nejspontánnější a nejradostnější dílo, které doposud kapela vytvořila.  



Za jediný den nahrála titulní Brightside o milostném příběhu a zlomených srdcích, nejsilnější skladbu z celého alba, jež dokládá, že písně na Brightside nejsou přeprodukované. Všechny je spojuje syrový zvuk vyvolávající v duši klid a uspokojení. Druhý singl Big Shot je ze všech nejemotivnější a nutí k zamyšlení nad vlastním osudem, zatímco rockově drsnější Never Really Mine řízne alespoň na chvíli do bezstarostného snění linoucího se z nové desky.  

Většinu nástrojů si přitom nahráli Schultz s Fraitesem sami, vypomohli jim členové koncertní sestavy a Byron je doprovodil na klávesy. Nikoho dalšího nepotřebovali. Vyslali však jasný signál, že život může být zase o něco snesitelnější, neboť nám dávají prostor k nadechnutí. A ruku na srdce, co víc teď potřebujeme než naději.


DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Žlutý pes pokřtil reedici průlomového alba Yellow Dog na vinylu v klubu Modrá Vopice
30.07.

Žlutý pes pokřtil reedici průlomového alba Yellow Dog na vinylu v klubu Modrá Vopice

Modrá je obloha, když vodejde mrak……, ale ten mrak neodešel a pořádně sprchlo! Povedený večer v klubu Modrá Vopice...


Své čtyřicátiny oslavili UJD v dobré společnosti amerických souputníků a nadšených fanoušků
30.07.

Své čtyřicátiny oslavili UJD v dobré společnosti amerických souputníků a nadšených fanoušků

Svátek alternativní hudby ve skvělé společnosti. I tak lze označit včerejší (29. 7.) večer v téměř...


Organizátoři festivalu Štěrkovna Open Music oznámili hlavní hvězdy příštího ročníku
30.07.

Organizátoři festivalu Štěrkovna Open Music oznámili hlavní hvězdy příštího ročníku

V noci na neděli skončil vyprodaný festival Štěrkovna Open Music a organizátoři hned oznámili hlavní hvězdy příštího...


Vychází druhý díl  vinylové kolekce s hudbou filmového skladatele Zdeňka Lišky
29.07.

Vychází druhý díl vinylové kolekce s hudbou filmového skladatele Zdeňka Lišky

Druhé album exkluzivní vinylové kolekce „Zdeněk Liška Archives" přináší hudbu z filmů Františka...


The Prostitutes vydávají po deseti letech nové album
28.07.

The Prostitutes vydávají po deseti letech nové album

V polovině loňského roku se po sedmileté pauze dala opět dohromady skupina The Prostitutes. Z původního plánu...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Tisíc výmluv
22.07.

Tisíc výmluv

» Vasilův Rubáš

Duo Vasilův Rubáš vydává po 8 letech své další studiové album...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru