Boston Manor vydali nový singl Passenger, chystají i nové album

Britská kapela Boston Manor připravuje již čtvrtou studiovou desku. Nejnovější album vyjde 14. října tohoto roku a ponese název Datura. Datura je americká teplokrajná květina, která pro své halucinogenní účinky je využívána v různých domorodých kulturách k drogovým experimentům. Jistě je nějaké pojítko mezi texty alba a touto květinou. Sám frontman, Henry Cox, o nadcházejícím albu řekl: „V jádru je to album o někom, kdo se snaží získat kontrolu nad svým životem a zvednout se ze dna. Myslím, že spousta lidí se s tím dokáže ztotožnit, obzvláště v době, ve které v tuto chvíli žijeme. Takže stejně jako jsem psal o svých problémech, doufám, že v tom lidé najdou útěchu."

Datura bude obsahovat pouze 7 skladeb a bude 30 minut dlouhá. Délku alba frontman komentoval na svém Instagramovém účtu se slovy: „Původně to mělo být album složené ze dvou EP o pěti skladbách. Začali jsme ho rozšiřovat a psát více hudby. Rozvinulo se ve dvě celá alba, kdy Datura je pouze první částí. Nazýváme to albem, protože se celý projekt drží ve stejném konceptu."

S oznámením o nadcházejícím albu dále vyšel singl zvaný „Passenger", který si můžete poslechnout níže. Dále se na čtvrtém albu objeví singl, „Foxglove", který vyšel dříve tento rok. Celý tracklist vypadá nasledně:

01. Datura (dusk)
02. Floodlights on the square
03. Foxglove
04. Passenger
05. Crocus
06. Shelter from the rain
07. Inertia

Boston Manor už má v České republice hromadu svých fanoušků, debutovali zde v roce 2019 v pražském Karlíně, vedle Sleeping With Sirens, se kterými společně předskakovaly pro Good Charlotte. Následně se tu ještě několikrát ukázali, jako například na letošním ročníku festivalu Rock For People, kde si dokonce zahráli na hlavní stage. Proto věříme, že nové album přivezou představit i na česká pódia.

Ve svém repertoáru mají skladby jako „Liquid", „Plasticine Dreams", „Brand New Kids" nebo „Everything is Ordinary, z předchozího alba Glue, které vyšlo v roce 2020. Mezi jejich nejznámější hity patří „Halo", „England´s Dreaming" nebo „Flowers in Your Dustbin" z alba Welcome to The Neighbourhood. Minulý rok jim vyšlo EP zvané Desperate Times, Desperate Pleasures, které odhalilo nový styl, který bude kapela rozvíjet i v nadcházející tvorbě.

 


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!
11.08.

Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!

Americká pop punk rocková kapela Sleeping With Sirens oznámila novou desku Complete Collapse, která přijde na pulty 14. října...


Ledárny Open Air zahájily druhou část hudebního léta
11.08.

Ledárny Open Air zahájily druhou část hudebního léta

Po měsíční přestávce pokračují v srpnu a září koncerty pod širým nebem v Ledárnách Braník. Například dnes...


Festival Brod 1995 přivítá vůbec poprvé zahraničního headlinera
10.08.

Festival Brod 1995 přivítá vůbec poprvé zahraničního headlinera

Ska, dub, reggae, funk a hlavně rock v širokém generačním i stylovém záběru. To je stylová náplň jednodenního...


Singl Marná zkrátí čekání na nové album Prago Union
10.08.

Singl Marná zkrátí čekání na nové album Prago Union

Již v pátek 19. srpna oficiálně vyjde nové album Prago Union s názvem Příduhned… Fanoušci si ho ale budou...


Only the Poets se předvedli na své první open air show ve Žlutých lázních!
09.08.

Only the Poets se předvedli na své první open air show ve Žlutých lázních!

V neděli 7. srpna do Prahy již podruhé zavítala britská kapela Only The Poets. Poprvé se zde objevili...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Letní kapela
14.07.

Letní kapela

» Letní kapela

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru