Boston Manor vydali nový singl Passenger, chystají i nové album

Britská kapela Boston Manor připravuje již čtvrtou studiovou desku. Nejnovější album vyjde 14. října tohoto roku a ponese název Datura. Datura je americká teplokrajná květina, která pro své halucinogenní účinky je využívána v různých domorodých kulturách k drogovým experimentům. Jistě je nějaké pojítko mezi texty alba a touto květinou. Sám frontman, Henry Cox, o nadcházejícím albu řekl: „V jádru je to album o někom, kdo se snaží získat kontrolu nad svým životem a zvednout se ze dna. Myslím, že spousta lidí se s tím dokáže ztotožnit, obzvláště v době, ve které v tuto chvíli žijeme. Takže stejně jako jsem psal o svých problémech, doufám, že v tom lidé najdou útěchu."

Datura bude obsahovat pouze 7 skladeb a bude 30 minut dlouhá. Délku alba frontman komentoval na svém Instagramovém účtu se slovy: „Původně to mělo být album složené ze dvou EP o pěti skladbách. Začali jsme ho rozšiřovat a psát více hudby. Rozvinulo se ve dvě celá alba, kdy Datura je pouze první částí. Nazýváme to albem, protože se celý projekt drží ve stejném konceptu."

S oznámením o nadcházejícím albu dále vyšel singl zvaný „Passenger", který si můžete poslechnout níže. Dále se na čtvrtém albu objeví singl, „Foxglove", který vyšel dříve tento rok. Celý tracklist vypadá nasledně:

01. Datura (dusk)
02. Floodlights on the square
03. Foxglove
04. Passenger
05. Crocus
06. Shelter from the rain
07. Inertia

Boston Manor už má v České republice hromadu svých fanoušků, debutovali zde v roce 2019 v pražském Karlíně, vedle Sleeping With Sirens, se kterými společně předskakovaly pro Good Charlotte. Následně se tu ještě několikrát ukázali, jako například na letošním ročníku festivalu Rock For People, kde si dokonce zahráli na hlavní stage. Proto věříme, že nové album přivezou představit i na česká pódia.

Ve svém repertoáru mají skladby jako „Liquid", „Plasticine Dreams", „Brand New Kids" nebo „Everything is Ordinary, z předchozího alba Glue, které vyšlo v roce 2020. Mezi jejich nejznámější hity patří „Halo", „England´s Dreaming" nebo „Flowers in Your Dustbin" z alba Welcome to The Neighbourhood. Minulý rok jim vyšlo EP zvané Desperate Times, Desperate Pleasures, které odhalilo nový styl, který bude kapela rozvíjet i v nadcházející tvorbě.

 


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Taylor Swift po třinácti letech znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, objeví se nejen nové skladby ale i zajímavé kolaborace!
08.06.

Taylor Swift po třinácti letech znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, objeví se nejen nové skladby ale i zajímavé kolaborace!

Americká star Taylor Swift znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, které původně vyšlo...


Visací Zámek slaví 41 let
08.06.

Visací Zámek slaví 41 let

Koncert 41 LET V PUNKU proběhne 24. června 2023 na pražském Strahově. Na tomto koncertě kapela pokřtí CD i DVD Made...


V rámci svého vůbec prvního sólového turné se Hauser zastaví také v Praze
08.06.

V rámci svého vůbec prvního sólového turné se Hauser zastaví také v Praze

Drsňák mezi instrumentalisty a zakládající člen skupiny 2Cellos Stjepan Hauser, známý jednoduše jako Hauser, ohlašuje...


Prague Rocks se vrací
07.06.

Prague Rocks se vrací

Festival Prague Rocks, pořádaný společností Live Nation, se letos vrací se slibným line-upem, který odstartuje vaše...


Rea Garvey se vrací do malých klubů  a ohlašuje nové album Ära
07.06.

Rea Garvey se vrací do malých klubů a ohlašuje nové album Ära

Na podzim 2023 se Rea Garvey hodlá vrátit na pódia, aby představil své "Roots Tour", které ho zavede zpět...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Bazilišek
31.05.

Bazilišek

» Divokej Bill

Čekání na nové album Divokýho Billa je u konce. Na den přesně po šesti...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru