Beata Hlavenková: „Žijutě živote se vším, co přinášíš i bereš“.

Po albu Sně a soundtracku Zátopek se hudebnice, zpěvačka a producentka Beata Hlavenková opět plně zaměřila na sólovou tvorbu, psaní textů a zpěv. Výsledkem je nové album. Žijutě živote se vším, co přinášíš i bereš, co v sobě obsahuješ - tato zdánlivě jednoduchá myšlenka inspirovala šesté sólové album této držitelky dvou Cen Anděl a Ceny Jantar.  

Posluchači budou novinku vměstnávat do jakékoliv hudební škatulky jen velmi nesnadno, Hlavenková vyšla vstříc inteligentnímu popu s elektro beaty a nadžánrovými přesahy, které jsou tak vlastní její tvorbě.  Přirozeně vykročila od básní a snění ke svému vlastnímu vyjadřování, byť jí ponor do impresionistického zvuku bude vždy vlastní.  

„Už nechci tolik snít, chci říct více vlastních slov a myšlenek. Miluji zpívání a aranžování, mám zalíbení v kontrastech, cítím se v tom všem dobře a sebevědomě. Dávám tomu také množství energie, času a vzdělávání se. Každou píseň na Žijutě jsem opatřila tím, co potřebovala. Někdy to znamenalo rozličný počet hostů. Oproti Sně je Žijutě v tomto ohledu mnohem rozmáchlejší a napěchovanější. Odseděla jsem dlouhé hodiny ve studiu a nahrávala, přehrávala, zkoušela zvuky, aranže, hledala ty správné cesty. Jen díky deadlinu tam nesedím doteď, " říká s úsměvem Beata Hlavenková



České a dva slovenské texty jedenácti skladeb odrážejí aktuální náladu autorky, důležité životní momenty, vzpomínky, ale také stále se prohlubující lásku ke zpěvu. Právě píseň Okamih spadá do období práce na nerealizovaném projektu OOO, ve kterém začala Hlavenková zpívat, a právě s Lukášem Duchovičem, textařem a sound designerem napsala skladbu Pořád je to tak. Když padá sníh vychází z fráze oblíbeného autora Eckharta Tolleho, Běžím odráží myšlenku knihy Born to run i okrajově upomíná na prožité dny se Zátopkem. Písní 425 - Dobrý den, noci se vrací do básnířčina rodného amerického města Amherst, kde Hlavenková tři roky pobývala. Zahrada zas vypráví o nedávné době lockdownu a vypořádání se s nelehkou situací.   

Živelně, přímo ve studiu vznikl text Sovám v kooperaci s hlasovou koučkou Pavlou Fendrichovou, písničkářem Thomem Artwayem a zpěvákem Otou Klempířem. Ve zcela nové aranži představí Hlavenková skladbu Komíhání, kterou napsala na text Václava Kvapila pro dávný projekt Eternal Seekers.   

Co píseň, to jiný host – Tomáš Liška, Gabriela Vermelho, Pavla Fendrichová, Lukáš Duchovič, Vojta Nýdl, Rich Perry, Adam Koller, Thom Artway, Oto Klempíř, Tomáš Neuwerth a David Stypka. Zásadními partnery jsou na desce i pódiu trumpetista, bubeník Oskar Török, kytarista a spoluproducent Patrick Karpentski a basista Miloš Klápště. Ti také tvoří koncertní Kapelu Snů, s komorním i velkým zvukem, každý obsluhující více nástrojů a přispívající svými vokály. Finální mix opatřil slovenský kytarista, muzikant a sound designer Andrej Hruška (Zuzana Mikulcová, Katarína Máliková). 

Hlavenková a Kapela Snů pokřtí Žijutě 2. února v pražském divadle Archa s hosty Thomem Artwayem, Otou Klempířem, Adamem Kollerem, Pavlou Fendrichovou a dalšími.
GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Myrath: exotické melodie, strhující energie a síla
17.03.

Myrath: exotické melodie, strhující energie a síla

Myrath přivezou svou jedinečnou směs progresivního metalu a orientálních motivů 11. dubna do pražského Rock Café...


Na Fajtfest dorazí hvězdy hardcoru
16.03.

Na Fajtfest dorazí hvězdy hardcoru

Festival Fajtfest pokračuje v odhalování programu nadcházejícího ročníku a přidává další výraznou dávku moderního...


Beats for Love rozšiřuje line-up o Calvina Harrise, Paula Van Dyka nebo Pendulum
16.03.

Beats for Love rozšiřuje line-up o Calvina Harrise, Paula Van Dyka nebo Pendulum

Festival Beats for Love pokračuje v odhalování programu nadcházejícího ročníku a přidává další výrazná jména...


Villagers of Ioannina City: mystika, energie a zvuk epirovských hor v Rock Café
15.03.

Villagers of Ioannina City: mystika, energie a zvuk epirovských hor v Rock Café

Pražské Rock Café se v úterý 10. března ponořilo do mlhy, vůně kadidla a hypnotických riffů. Villagers...


WYFE a prazdniny: perfektně obyčejný večer
15.03.

WYFE a prazdniny: perfektně obyčejný večer

Kapela WYFE vydala letos v lednu své třetí album s názvem Perfectly Ordinary. Novou desku samozřejmě doprovodil i slavnostní...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Krushers of the World
18.02.

Krushers of the World

» Kreator

Krushers of the World je název šestnáctého studiového alba německé...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta