Australská formace The Poor naservírovala fanouškům pořádný nářez hard rocku

Jednou ze zastávek z evropského turné The Poor byl i pražský Vagon Music Pub & Club

O skvělý úvod večera se postarala pražská hard rocková kapela Dead Daniels, která oficiálně vznikla v září 2009. V červnu 2010 vyšlo první EP skupiny, nesoucí název Tady žije Jack a první koncert se uskutečnil 16. ledna 2010 v pražském klubu Kain. Od roku 2011 proběhly v sestavě určité změny, kdy na post baskytary přišel do kapely Jeník „J. C." Smith a za bicí Jan Procházka, který již od roku 2014 zde několikrát zaskakoval. Kapela má na svém kontě studiová alba Tomahowg (2015), Decade (2020) a to třetí Volume 3 právě vyšlo letos v březnu. Křest se uskuteční v pátek 31. 3. na Vltavě na lodi Kamina Boat. Tak rozhodně neváhejte! Koncert bude rozhodně stejně parádní jako ve Vagonu. I tady si fanoušci vychutnali ochutnávku novinek jako např. Yokoyana nebo Nikdo nás nečeká. Samozřejmě nemohla chybět skladba Tos neviděls nebo Karma

Australský rock přitahuje hodně lidí, ale tentokrát to v klubu tak nevypadalo. Škoda, byl to fakt úžasný zážitek. Australská hardrocková kapela The Poor vznikla v roce 1986 jako The Poor Boys v Darwinu v Severním teritoriu. V roce 2000 se kapela rozpadla a rozdělila se do dvou heavy rockových skupin, Lump a Blackseed. Naštěstí se po čase opět dali dohromady a s novým albem High Price Deed vyrazili na evropské turné. Zpěvák Anthony „ Skenie" Skene řekl, že hrají poctivý rock s energií, která vyžaduje pozornost hlavně naživo. Album bylo dokončeno během šesti měsíců a všechny skladby jsou nové, kromě Love Shot, která je z jejich prvního EP Rude, Crude & Tattooed. „Měli jsme mnoho nápadů na název alba, ale žádný z nich ve skutečnosti neprošel, High Price Deed je linka z Love Shot"

Je velkou pravdou, že frontman Anthony „Skenie" Skene musí snad jezdit na jaderný pohon. Protože ta energie, kterou kolem sebe rozdával, byla fakt neskutečná! Daniel Cox a jeho ďábelské riffy každému musely v uších znít ještě dlouho do noci. Jak už bylo napsáno, Matt Whitby je fakt jako Terminátor Arnold Schwarzenegger, moc se nehýbal, čas od času malý úsměv, ale jeho hra na baskytaru, kterou parádně doplnil Gavin Hansen na bicí, byla skvělá! Odehraných šestnáct skladeb, plus přídavek, bylo jedinečným zážitkem, který nejen z mé hlavy rozhodně hned tak nezmizí. Skvělý zvuk za který patří velký dík zvukaři v klubu. Prostě SUPER! Během večera zazněly hlavně skladby z posledního alba High Price Deed Payback's A Bitch , High Price Deed, Let Me Go, Hurricane, Lover), které byly promíchány i s těmi s alba Who Cares z roku 1994 (Dirty Money,Poison, Only the Night)

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Judas Priest se vrací do České Republiky
05.06.

Judas Priest se vrací do České Republiky

Dorazí se svou „Metal Masters 2024" tour do pražské O2 Arény 29. března 2024 a potěší tak své...


Italské operní trio Il Volo bude mít v Čechách premiéru
05.06.

Italské operní trio Il Volo bude mít v Čechách premiéru

Mezinárodně uznávaná hudební skupina Il Volo si konečně naplánovala zastávku v Čechách. Její první pražský koncert...


Jeleni oslaví narozeniny novou deskou a koncertem v O2 areně
04.06.

Jeleni oslaví narozeniny novou deskou a koncertem v O2 areně

Vygradovaná, melodická, silně emotivní, Takový je nový singl kapely Jelen s názvem Touha a pláč, jehož vyznění...


Mötley Crüe po čtrnácti letech zněli Prahou. Fanoušky vzali na cestu časem
04.06.

Mötley Crüe po čtrnácti letech zněli Prahou. Fanoušky vzali na cestu časem

Legendy amerického glam metalu Mötley Crüe se poprvé od roku 2009 vrátili do Česka v rámci...


Kosheen roztančili Riegrovy sady v Praze
04.06.

Kosheen roztančili Riegrovy sady v Praze

Britská skupina Kosheen se letos opět vydala na turné a jeho začátek byl naplánován na 3.6. v Praze. Letní scéna...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Bazilišek
31.05.

Bazilišek

» Divokej Bill

Čekání na nové album Divokýho Billa je u konce. Na den přesně po šesti...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru