Australská formace The Poor naservírovala fanouškům pořádný nářez hard rocku

Jednou ze zastávek z evropského turné The Poor byl i pražský Vagon Music Pub & Club

O skvělý úvod večera se postarala pražská hard rocková kapela Dead Daniels, která oficiálně vznikla v září 2009. V červnu 2010 vyšlo první EP skupiny, nesoucí název Tady žije Jack a první koncert se uskutečnil 16. ledna 2010 v pražském klubu Kain. Od roku 2011 proběhly v sestavě určité změny, kdy na post baskytary přišel do kapely Jeník „J. C." Smith a za bicí Jan Procházka, který již od roku 2014 zde několikrát zaskakoval. Kapela má na svém kontě studiová alba Tomahowg (2015), Decade (2020) a to třetí Volume 3 právě vyšlo letos v březnu. Křest se uskuteční v pátek 31. 3. na Vltavě na lodi Kamina Boat. Tak rozhodně neváhejte! Koncert bude rozhodně stejně parádní jako ve Vagonu. I tady si fanoušci vychutnali ochutnávku novinek jako např. Yokoyana nebo Nikdo nás nečeká. Samozřejmě nemohla chybět skladba Tos neviděls nebo Karma

Australský rock přitahuje hodně lidí, ale tentokrát to v klubu tak nevypadalo. Škoda, byl to fakt úžasný zážitek. Australská hardrocková kapela The Poor vznikla v roce 1986 jako The Poor Boys v Darwinu v Severním teritoriu. V roce 2000 se kapela rozpadla a rozdělila se do dvou heavy rockových skupin, Lump a Blackseed. Naštěstí se po čase opět dali dohromady a s novým albem High Price Deed vyrazili na evropské turné. Zpěvák Anthony „ Skenie" Skene řekl, že hrají poctivý rock s energií, která vyžaduje pozornost hlavně naživo. Album bylo dokončeno během šesti měsíců a všechny skladby jsou nové, kromě Love Shot, která je z jejich prvního EP Rude, Crude & Tattooed. „Měli jsme mnoho nápadů na název alba, ale žádný z nich ve skutečnosti neprošel, High Price Deed je linka z Love Shot"

Je velkou pravdou, že frontman Anthony „Skenie" Skene musí snad jezdit na jaderný pohon. Protože ta energie, kterou kolem sebe rozdával, byla fakt neskutečná! Daniel Cox a jeho ďábelské riffy každému musely v uších znít ještě dlouho do noci. Jak už bylo napsáno, Matt Whitby je fakt jako Terminátor Arnold Schwarzenegger, moc se nehýbal, čas od času malý úsměv, ale jeho hra na baskytaru, kterou parádně doplnil Gavin Hansen na bicí, byla skvělá! Odehraných šestnáct skladeb, plus přídavek, bylo jedinečným zážitkem, který nejen z mé hlavy rozhodně hned tak nezmizí. Skvělý zvuk za který patří velký dík zvukaři v klubu. Prostě SUPER! Během večera zazněly hlavně skladby z posledního alba High Price Deed Payback's A Bitch , High Price Deed, Let Me Go, Hurricane, Lover), které byly promíchány i s těmi s alba Who Cares z roku 1994 (Dirty Money,Poison, Only the Night)

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Diva Annabelle má heels a zve ke společnému létání
07.12.

Diva Annabelle má heels a zve ke společnému létání

Zpěvačka Annabelle přichází s novým tanečním singlem heels, který má posluchačům zvyšovat sebevědomí před...


Lenny píše novou baladou pokračování příběhu své maminky
07.12.

Lenny píše novou baladou pokračování příběhu své maminky

V pražském klubu Roxy proběhlo v pondělí národní kolo Eurovision Song Contest 2024, ze kterého...


Kapela Nickelback oznámila evropské koncerty v rámci Get Rollin' Tour
07.12.

Kapela Nickelback oznámila evropské koncerty v rámci Get Rollin' Tour

Cenami ověnčená rocková kapela Nickelback oznámila evropské koncerty v rámci Get Rollin' Tour 2024, na kterých...


Metalová Niakara se druhým koncertem ve své hudební historii představila v plzeňském Medvědovi
06.12.

Metalová Niakara se druhým koncertem ve své hudební historii představila v plzeňském Medvědovi

Zajímavé koncertní zážitky nabídl plzeňský klub Bílej Medvěd hostům v pátek 1.12.2023. Na místních...


Svébytný duch kultovních kapel Dio a Rainbow ožije ve Svatobořicích-Mistříně
06.12.

Svébytný duch kultovních kapel Dio a Rainbow ožije ve Svatobořicích-Mistříně

V posledních letech se v hardrockovém světě rozmohl velmi sympatický nešvar. Na live turné nevyrazí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Místo odpočinku
07.12.

Místo odpočinku

» Povodí Ohře

Tragické okolnosti nebo zklidnění schizofreních countrypunkerů na nové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru