Australané ochutnali Prahu aneb Rüfüs Du Sol úspěšně debutovali

S permanentním úsměvem na tváři všech tří Australanů, Rüfüs Du Sol si dnes v pražském Karlíně zahráli českou premiéru, v rámci svého evropského Surrender turné, ke stejnojmenné desce, která vyšla minulý rok. Tato trojice je složena ze zpěváka a kytaristy Tyrona Lindquista, který si neodpustil množství menších tanečních kroků do rytmu, z bubeníka Jamese Hunta, který se dokonce předvedl v krátkém sólu, a z multiinstrumentalisty a především klávesisty, Jona George.

Můžeme říci, že se nám opravdu poštěstilo, že nás Rüfüs Du Sol navštívili, vzhledem k tomu, že jejich evropská tour je složená především z festivalů, jako je slavný maďarský Sziget. Tříčlenná kapela až z daleké Austrálie přivezla ochutnávku toho nejlepšího ze svého repertoáru. Nechyběla ani populární skladba „Innerbloom", „Underwater", která byla nominována na prestižní cenu Grammy, či skladba „Alive", která trojici tuto cenu dokonce vyhrála. Hoši příjemně překvapili se svým skoro dvouhodinovým setem, který otevřeli skladbou „Eyes", z předešlého alba SOLACE, a tradičně jako ostatní, uzavřeli skladbou „No Place" a textem „není jiné místo kde bych chtěl být raději, s tebou se cítím být sám sebou". A my to po záživném večeru cítíme stejně. Dále samozřejmě na sobotním setlistu nesměly chybět skladby  „New Sky", „On My Knees", „Always", „Like An Animal" či „Devotion".

Show byla doprovázena spektakulárním osvětlením a nádhernou odezvou od fanoušků, kteří si snad nenechali ujít jediný text, a celý večer zpěváka Tyrona doprovázeli. Bohužel Forum Karlín neotevřelo ani jedno ze svých dvou pater po stranách sálu, a tak všech 4000 lidí společně tančilo na Karlínském parketě.

Dojem udělala i dvoučlenná předkapela Two Another, která přivezla svou debutovou desku Back To Us. Deska obsahuje například skladbu „Jump", která roztančila značnou část publika. Před českými davy dokonce úplně poprvé živě zazněla jejich nejnovější skladba zvaná „Superhuman" a dvě demo skladby, které si snad budeme moci brzy pustit i doma. Svůj asi třičtvrtě hodinový set ukončili písní „Come Alive".

Obě kapely si samozřejmě povšimli přes den probíhajícího průvodu pro LGBTQ+ komunitu, Prague Pride, který je znát všemi kouty prahy, a nevyhnul se ani množství fanoušků Rüfüs Du Sol. Two Another davu jednoduše popřála „Happy Pride". Zpěvák Tyrone ovšem vedl kratší monolog o tom, jak bychom se všichni měli chovat lépe k LGBTQ+ komunitě. A to po písni „Make It Happen", která obsahuje jako hlavní refrén několikrát se opakující „Love can change your life, love can make it happen", tedy v překladu „láska nám může změnit život, láska to může splnit".

Do setu se zařadilo i pár remixů a vylepšení již vydaných songů, také jako propagace k čerstvě vydanému remix albu o 14 nových remixech z posledního alba Surrender. Toto remix album vyšlo pouhé dva dny před pražským koncertem, a jistě stojí za poslechnutí. Objevují se na něm zajímavá jména, jako je Cassian nebo Dom Dolla.

Doufáme, že se k nám z daleké Austrálie kapela brzy vrátí, na své další cestě k již rychle rostoucímu úspěchu. 

GALERIE

Související obsah:

» Rüfüs Du Sol se prvně představí před českými davy   (Natálie Havelková, 16. 07. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Legendární Bryan Adams se vrací do České republiky
29.11.

Legendární Bryan Adams se vrací do České republiky

Zpěvák Bryan Adams se vrací do Prahy představit své nové album „So Happy It Hurts" v rámci stejnojmenné...


Isaac Anderson se vrací (letos již podruhé) do Prahy
28.11.

Isaac Anderson se vrací (letos již podruhé) do Prahy

Britský zpěvák Isaac Anderson se vrací letos již podruhé do Prahy. Naposledy u nás vystupoval v lednu a tentokrát...


Láska vydává druhé album, pokřtí ho v Malostranské Besedě
28.11.

Láska vydává druhé album, pokřtí ho v Malostranské Besedě

Písničkář Láska (Václav Vaňura) vydává nové, v pořadí druhé album. Nese lakonický název Druhá a...


Hozier vystoupí ve Sportovní hale Fortuna
28.11.

Hozier vystoupí ve Sportovní hale Fortuna

Hozier je irský hudebník a zpěvák. V roce 2013 debutoval se svým EP Take Me to Church, které obsahovalo stejnojmenný...


NO NAME vyrazí s novým albem na česko-slovenské turné
28.11.

NO NAME vyrazí s novým albem na česko-slovenské turné

Po osmi letech vydává oblíbená slovenská skupina NO NAME nové album s názvem V pôvodnom znení. Zároveň...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Třetí
17.11.

Třetí

» něco něco

Třetí album s jednoduchým názvem Třetí vydávají něco něco u domovského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru