Alfie Jukes znovu zavítá do Prahy, tentokrát v rámci vlastní headline show

Britský hudebník Alfie Jukes se znovu podívá do Prahy, kde tentokrát vystoupí na headline show již 7. 6. v Café V Lese v rámci jeho evropského turné.

Všechno začalo během lockdownu, kdy se tenhle mladík z Brightonu rozhodl sdílet svoje covery známých písní na sociálních sítích. Ty si získaly velký úspěch a později k nim přibyla i hudebníkova vlastní tvorba. Jeho texty se často pojí s láskou nebo přátelstvím a celkovým pocitem žití. Jeho tvorba se dá začadit pod indiepop a počet jeho posluchačů každým dnem roste.

Na kontě má již dvě EP. První bylo vydáno v roce 2023 a nese název Little Omens. Celkem obsahuje šest skladeb, mezi nimi například hitová Cigarette nebo Slow Lane. Celkově se mu tohle EP velice vydařilo a oficiálně odstartovalo jeho dráhu hudebníka.

Druhým EP je jeho novinka z letošního dubna nesoucí název Sitting Pretty. Samotnému vydání celého EP předcházelo prvotní vydání singlu Starfish minulý rok v listopadu. Pak uběhl nějaký ten pátek a leden letošního roku přinesl singl Eyes Wide. Ten za poslední čtyři měsíce nasbíral přes dva miliony přehrání na Spotify a jedná se o Alfieho nejznámější hitovku. Třetím singlem byl pak Not Quite Gone, kterého se fanoušci dočkali o dva měsíce později, tedy v březnu. Nakonec tedy došlo na samotné EP, které mimo jiné obsahuje ještě i píseň The Shade, která si u fanoušků rychle získala velkého oblíbení.

Zpěvák během svého působení v hudební sféře již vyrazil na pár headline šňůr. Mimo to i dokonce působil jako předskokan na poslední tour Only The Poets, kteří ho sebou přivezli i do Prahy, kterou Alfie navštívil úplně poprvé. Teď se sám znovu vydává na turné, které se koná právě v návaznosti na vydání jeho nového EP a v rámci kterého se znovu vrátí do Prahy, tentokrát ne jako předskokan, ale jako headliner.

Během své předskokanské show v MeetFactory si stihl získat mnoho nových fanoušků a jeho show v Praze, která se bude konat již 7. 6. v Café V Lese, je tak vyprodaná. Show to tak jistě bude naprosto nezapomenutelná, plná nových i starých chytlavých nahrávek, kterých má Alfie na svém kontě opravdu plno – je tedy na co se těšit.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze
15.06.

Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu...


Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People
14.06.

Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího...


Keltové z Bostonu nám zahráli punk
14.06.

Keltové z Bostonu nám zahráli punk

Pražskou Lucernou zněl divoký zvuk keltského punku od bandy z Bostonu. Minulý víkend jste mohli být součástí...


Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru