Ale Anti-Flag říkali, že punk je jinde...

Recenze alba : The General Strike

Interpret: Anti-Flag
Celkový čas: 00:27:19
Vydavatel: SideOneDummy Records
Rok vydání: 2012
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Americká politická skupina Anti-Flag z Pittsburghu byla založena v roce 1988 zpěvákem Justinem Sanem a bubeníkem Pat Theticem a krom pár výměn na pozici kytaristy hraje v prakticky stejné sestavě doteď. Klíčovým rokem pro Anti-Flag byl rok 2000 a pozvání na Vans Warped Tour, kde se nejen zviditelnili, ale také setkali s frontmanem NOFX Fat Mikem, což vedlo ke spolupráci s jeho labelem Fat Wreck Chords, u něhož vydali hned dvě alba. Pak podepsali smlouvu s RCA a vydali For Blood and Empire, ze kterého je i jejich nejznámější song This is the End (For You My Friend), známá i milovníkům počítačových her. Tvorbu Anti-Flag lze shrnout stejně stručně a jasně, jako jsou jejich poselství: výrazná basa, dva doplňující se vokály, žádné zbytečné experimenty, jen zdokonalování toho, co už funguje a hlavně politicky zaměřené texty, což není ani nic divného, protože punk a politika je spojení, které k sobě neodmyslitelně patří. S levicovým politickým smýšlením rozebírají a zaměřují se na protiválečný aktivismus, zahraniční politiku USA, třídní boj, lidská práva a další sociální a politické problémy. Sami nezůstávají jen u řečí, angažují se v organizacích jako Greenpeace, PETA nebo Amnesty International.

Proti všem

Songy s poměrně chytlavou melodií, které známe ze starších alb, jsou téměř pryč. Se svou předposlední deskou Anti-Flag přitvrzují a ukazují směr, kterým se hodlají vydat do budoucna a který je slyšet i na General Strike. Jednoduché a zapamatovatelné melodie tu najdeme stále, ale nejsou už tak prvoplánové. V textech ale pořád dávají jasně a bez metafor najevo, co si myslí. Album začíná dvacetiminutovým „intrem" Controlled Opposition, vzápětí vás usadí do křesla hymna The Neoliberal Anthem. Následuje skladba 1915 věnovaná Joe Hillovi, aktivistovi a básníkovi, nespravedlivě popraveném právě v roce 1915. Rozebírat dále jednotlivé skladby je asi zbytečné, v každé najdeme nějakou narážku na válku, revoluci, nenávist k autoritám, které zneužívají svou moc atd. atd.

Anti-Flag odvedli svou punkovou práci dobře, drží si svůj typický sound, který jen vybrousili a neztratili tak nic ze své syrovosti a naštvanosti. Krátká stopáž není v tomto žánru nic překvapivého, zbytečná délka by jen ubrala na patřičné údernosti a tak vám celé album uteče jako nic. The General Strike je dobrou ukázkou toho, že i punkrock lze udělat moderně a nemusí znít jako z garáže.


DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru