Zvěřinec 3 opět funguje, potěší děti i dospělé

Recenze alba : Zvěřinec 3

Interpret: Yellow Sisters
Celkový čas: 00:43:06
Vydavatel: Indies Scope
Rok vydání: 2021
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Napsat písničku pro děti, která by bavila i dospělé, není nic jednoduchého. U nás to umí Kašpárek v rohlíku, Jaroslav Uhlíř se Zdeňkem Svěrákem, Sto zvířat, Bombarďák a samozřejmě také Yellow Sisters. Jejich populární série Zvěřinců se dočkala třetího pokračování a ani v něm neztratily Žluté sestry nic ze své hravosti, lehkosti, spontánní energie, nakažlivé radosti a pěveckého mistrovství. Vyzkoušeno na dětech i dospělých, Zvěřinec 3 opět funguje.  

O inspiraci se Bára Vaculíková, Lena Yellow, Antonia Nyass a Luhawa Goldin rozhodně bát nemusí, neboť všechny čtyři jsou maminkami. Když k tomu přidají vlastní vzpomínky, bujnou fantazii, nápaditou práci s jazykem, hravý přístup k češtině a talent složit chytlavou, ale nevtíravou melodii (o autorství se podělily takřka rovným dílem), Zvěřinec 3 přináší třináct milých, svobodných, optimistických a radostných písniček.  

Skladby působí lehce, vzdušně, přirozeně, spontánně, ale zároveň jsou hudebně i interpretačně na výši. Yellow Sisters totiž patří k nejlepším a cappellám nejen u  nás (Golden diploma v soutěži světových a cappel Vokal Total v rakouském Grazu) a jejich vokály jsou dokonale sladěny, takže poslouchat jejich souhru je radost. Svým nevtíravým beatboxem je vhodně doplňuje stálý host Honza Melichar a podle potřeby si občas přizvou i nějaký ten nástroj.  Na novince převažují veselé, až rozpustilé a rozverné písničky typu Chleba se sádlem, Lucifer, Plch, Maringotka nebo Čundr, založené na výrazné melodii, zpěvném refrénu a energickém rytmu. Nechybí ale ani syrovější srdceryvný šanson Molly, náladou punková Berta, k etnické hudbě směřující Amazonie, jemně swingujicí Veš, pes a slepice, alternativou načichlá Meluzína, folk-popové balady Dokolala a Slunečná nebo lehce strašidelná Noční monstra.  

Hudební pestrost je jednou z věcí, která zaujme i dospělé posluchače. Stejně jako originální slovní hříčky, práce s gradací a dynamikou, sladěně vokály, pozitivní, svobodná a radostná atmosféra, zvuková barevnost, občasné pointy a v neposlední řadě krásné fotky a kresby v bookletu. Děti budou nadšené díky hitovému potenciálu jednotlivých skladeb a spontánnímu, energickému projevu hned při prvním poslechu. Skvělá práce, která potěší nejen v současné době.
DISKOGRAFIE

RECENZE
Čtveřici Yellow Sisters je radost poslouchat

Čtveřici Yellow Sisters je radost poslouchat

Poslouchat skvěle sladěné a sehrané hlasy Antonie Nyass, Báry Vaculíkové, HawaLu...


Žluté sestry jsou hravé i bez nástrojů

Žluté sestry jsou hravé i bez nástrojů

O tom, že hudba pro děti se dá dělat i jinak, než to předvádí Dáda nebo Maxíci, svědčí řada...
ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let
19.06.

Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let

Šest let čekali fanoušci kapely Poletíme? na nové album. Na desku Chce to hit! nyní osmičlenná banda okolo výtvarníka...


The Offspring chystají na říjen nové album
19.06.

The Offspring chystají na říjen nové album

Minulý čtvrtek uchvátili američtí The Offspring festival Rock for People svým divokým koncertem. Fanoušci těchto punk...


Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech
19.06.

Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech

Oblíbená kapela MIRAI má za sebou první zastávku z dlouhé série vlastních festivalů. Velkolepý program...


The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta
18.06.

The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta

Kultovní kalifornská pop-punková skupina The Offspring si znovu po osmi letech našla cestu na Rock for People. Jejich letošní...


Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty
18.06.

Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty

Můj program byl během druhého dne festivalu Rock for People trochu volnější, ale zároveň jsem byl svědkem hned...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru