Zebrahead se čtrnáctkrát stejným pruhováním

Recenze alba : Call Your Friends

Interpret: Zebrahead
Celkový čas: 00:46:45
Vydavatel: Sony Music, MFZB Records
Rok vydání: 2013
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Po dvou letech se punková scéna dočkala dalšího materiálu od stálic Zebrahead. 13. srpna vypustila tahle kalifornská partička novou, až po okraj zaplněnou, desátou studiovku Call Your Friends. Zapomeňte na starý poctivý punk v podobě Sex Pistols nebo na modernu Green Day. Tahle parta kluků vám při poslechu placky připomene totiž celou historii punk muziky!

Zebra, co má stejné pruhy

Není asi specifičtějšího žánru, než je právě punk. Je tu s námi už několik desetiletí, umí se tvářit vesele i dost naštvaně. Lidi prostě baví nebo nebaví. Jako hudební kulisa se už vůbec nehodí (pokud vám není -náct a nechcete prudit rodiče) a často se po posluchačích požaduje shovívavost k pěveckým výkonům.

Punk vždycky byl a bude okrajovou záležitostí. Kterou ale kupodivu znají všichni. 'Zebří hlava' ovšem až tak známá v našich vodách není. Zatímco fans ve Státech je zbožňují sedmnáctým rokem a pár evropských turné partička už taky odehrála, v Čechách se ukázali takřka jen po očku v klubech. Placka Call Your Friends z nich hvězdy tuzemských festivalů asi taky neudělá, ale úplně ignorovat poslední výtvor i celou pětičlennou partu nemůžeme. Punks not dead, totiž!

Co v punku vymyslet za novoty?

Na desce, s krásně americky provokativním přebalem, najdete čtrnáct songů. Přímo úměrně, skoro na střídačku, vás překvapí písně skočné a pak také refrény s trochou té naléhavosti (čti 'nasranosti'), která punku přece nemůže chybět. Místy silně protestuje i kytara (n°6 Public Enemy Number One) a často protestuje i hudební paměť, která našeptává, že něco takového jste už museli slyšet. Album bezesporu chutná po Offspringách, připomíná zvučnější a uhlazenější Blink 182 a občas tušíte podobnost s Green Day. Jenže co taky v punku vymyslet za novoty? Třeba se nestylizovat přímo do téhle kolonky.

Zebrahead jsou chytří kluci a tak sem tam přihodí prvky rapu a jinde můžete ucítit inspiraci SKA tóny. Jenže i přes inovace, čtrnáctka songů splývá na poslech první stejně jako na poslech sedmý. Veselé a hravé věci střídají ty rebelské a aspiranta na celosvětový hit nenajdete. Vzhledem k podobnostem s dalšími devíti studiovkami nejspíš známe tajemství, proč je v rádiu na našich frekvencích jen tak neuslyšíme.

Nová a vylepšená zebří hlava

Možná to ale všechno nakonec bude jinak. Teď je tu nová a vylepšená zebří hlava. Před několika měsíci jí po sedmnácti letech opustil hlavní kytarista, jeden ze členů původní sestavy, Greg Bergdorf. Díky jeho rodinným povinnostem, teď místo něho drnká Dan Palmer (z Death by Stero) . Nechme se překvapit, zda třeba on bude tou chybějící ingrediencí, která z kapely udělá víc než jen průměrnou americkou partičku!

DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...

GALERIE

Související obsah:

» Punkoví veteráni v plné síle   (Anička Stoklásková, 11. 10. 2012)
» Punk!   (Joe Stramr, 31. 08. 2010)
» Punk´s Not Dead   (Petr Škrabánek, 06. 11. 2010)
» ¡Uno! má ambice, hity i experimenty, ale Americkému idiotovi se nevyrovná   (Joe Stramr, 26. 09. 2012)
» Green Day ukončí trilogii s ¡Cuatro   (David Malý, 07. 08. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Motivační song Radka Bangy doprovází klip plný inspirativních osobností
08.06.

Motivační song Radka Bangy doprovází klip plný inspirativních osobností

Když chceš, tak to dokážeš je ústřední myšlenkou nové písničky Radka Bangy s názvem Nic není nemožné....


Taylor Swift po třinácti letech znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, objeví se nejen nové skladby ale i zajímavé kolaborace!
08.06.

Taylor Swift po třinácti letech znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, objeví se nejen nové skladby ale i zajímavé kolaborace!

Americká star Taylor Swift znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, které původně vyšlo...


Visací Zámek slaví 41 let
08.06.

Visací Zámek slaví 41 let

Koncert 41 LET V PUNKU proběhne 24. června 2023 na pražském Strahově. Na tomto koncertě kapela pokřtí CD i DVD Made...


V rámci svého vůbec prvního sólového turné se Hauser zastaví také v Praze
08.06.

V rámci svého vůbec prvního sólového turné se Hauser zastaví také v Praze

Drsňák mezi instrumentalisty a zakládající člen skupiny 2Cellos Stjepan Hauser, známý jednoduše jako Hauser, ohlašuje...


Prague Rocks se vrací
07.06.

Prague Rocks se vrací

Festival Prague Rocks, pořádaný společností Live Nation, se letos vrací se slibným line-upem, který odstartuje vaše...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Bazilišek
31.05.

Bazilišek

» Divokej Bill

Čekání na nové album Divokýho Billa je u konce. Na den přesně po šesti...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru