Závodí čeká premiéra multižánrového festivalu

Novou tradici by rádi založili organizátoři Závodí Festu. První ročník tohoto multižánrového festivalu se v berounské části Závodí uskuteční v sobotu 17. srpna od 14 do 23 hodin. Vstup je volný, případně dobrovolný.

„Festival je prezentovaný jako folk – acoustic – world music a v tomto žánrovém koridoru se bude zhruba také pohybovat. Samozřejmě s přesahy do dalších příbuzných žánrů jako třeba jazz nebo rock. Na své si tak přijdou především milovníci těchto stylů. Na druhou stranu věříme, že spokojený může být každý, kdo bude chtít strávit příjemné odpoledne a večer na příjemném místě," uvádí ředitel Městského kulturního centra Tomáš Suchý.

Akce se koná na ploše mezi autobusovým nádražím a restaurací U Štiky. Postupně se představí berounsko-hořovická kapela Půl dechu do měchu, písničkářka Lucie Redlová s doprovodnou bigbeatovou kapelou Garde, čtyřčlenná romská skupina Bachtale Apsa či písničkář Václav Koubek. Nejpočetnějším hudebním tělesem bude kapela Totems, muzikanti seskupení kolem písničkáře Vlasty Třešnáka.

„Kritérií pro výběr účinkujících bylo samozřejmě víc. Jednak kvalita a dále pestrost v rámci jednoty. Chtěli jsme, aby se na festivalu objevilo nějaké zvučnější jméno a na druhou stranu dát prostor i těm méně známým, ale přesto zajímavým a kvalitním skupinám," vysvětluje Tomáš Suchý.

Technické přestávky mezi hudebními výstupy zpříjemní svým slovem reportér Radiožurnálu Lubomír Smatana. Toho organizátoři oslovili, aby festival moderoval a současně z něj udělal reportáž do pořadu Prázdniny na přání. Jinak bude pro návštěvníky nachystáno klasické i vegetariánské občerstvení, pivnice či polní čajovna.

GALERIE

Související obsah:

» Festiválek U Palce má letos nejlepší obsazení   (Karel Souček, 08. 06. 2013)
» Praha má nový kulturní prostor   (Karel Souček, 13. 03. 2013)
» Náměšť nad Oslavou potěší Folkové prázdniny   (Ondra Kocáb, 30. 06. 2013)
» Volné sdružení MDŽ zahraje na MDŽ   (Karel Souček, 06. 03. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
ILYHB si užívají festivalovou sezonu a těší se nejen na Sziget
07.07.

ILYHB si užívají festivalovou sezonu a těší se nejen na Sziget

I Love You Honey Bunny je indie-pop-rocková kapela z Prahy. Tvoří ji zpěvák Sebastian Jacques, kytarista Martin Šolc, baskytarista...


Štěrkovna Open Music chystá řadu originálních projektů
07.07.

Štěrkovna Open Music chystá řadu originálních projektů

Řadu mimořádných projektů nabízí festival Štěrkovna Open Music (ŠOM), který se v Hlučíně na Opavsku uskuteční od...


Letňany v plamenech: Post Malone dorazí do Prahy!
07.07.

Letňany v plamenech: Post Malone dorazí do Prahy!

Jeden z největších světových fenoménů současné hudby, Post Malone, míří poprvé do České...


S upřímným pozdravem, Letlive
07.07.

S upřímným pozdravem, Letlive

Americká post-hardcorová parta Letlive se po dlouhých osmi letech vrací na pódia a v rámci svého „Sincerely yours”...


Akce pouze pro mileniály nebo oáza na poli hudebních festivalů? Přinášíme mighty report z jihočeského festivalu Mighty Sounds.
07.07.

Akce pouze pro mileniály nebo oáza na poli hudebních festivalů? Přinášíme mighty report z jihočeského festivalu Mighty Sounds.

text: Kristýna Kvapilová, foto: Ondřej Mann Na samém konci června členové naší redakce navštívili...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Tomodachi/Deluxe Edition
23.06.

Tomodachi/Deluxe Edition

» Mirai

Čtvrté studiové album Tomodachi skupiny Mirai vyšlo sice už loni...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru