Uhrančivý folk Wye Oak se rozezní v MeetFactory

Jestliže se cesta životem náhle ukáže být strmou, je třeba zařvat a přidat. Jakkoliv. Tak by se dalo shrnout poselství, jež zprostředkovává The Louder I Call, The Faster It Runs amerických Wye Oak. Ti se do MeetFactory vrací, aby představili své právě vydané, osvobozující album. Nespoutaný folk, v němž se proplétá art s noisem, se továrnou rozproudí už 26. dubna

Novinka The Louder I Call, The Faster It Runs, která přichází po dvou letech od předchozího alba, byla vydána u labelu Merge a záhy sbírá veskrze pozitivní recenze. Ačkoliv jsou témata alba ve svém jádru melancholická, je vším jen ne nostalgickou výpravou – ozývá se hlas skupiny, která setřásá jakékoliv střípky nejistoty a klestí si cestu odvážnou, tvůrčí cestou. Zpěv zní jednou tiše a možná rezignovaně, na sklonku večera však bezesporu sebevědomě. Tyhle písně nabízí odpověď, že spřízněnost s bližními spolu s niterným odhodláním překoná i největší strasti světa.

 Ať už jste vyhraněnými koštéry netradičních zvuků, pro něž může být jistou zárukou produkce vyhlášeného eklektika Johna Congletona, nebo snílky odevzdanými imaginativním melodiím, baltimorská dvojice učaruje bez rozdílu a zcela. Souputníkem Wye Oak je na turné jejich krajan a experimentální básník Suno Deko, jehož nedávný debut je popisován jako kombinace prapodivných a pastorálních skladeb, které ve výsledku zahřejí podobně jako by zahřály ty od Sufjana Stevense. Uhrančivá smršť se v MeetFactory spustí ve čtvrtek 26. dubna a je na místě odtušit, že bude hlasitější než kdy dřív.


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Kvietah přichází s novým singlem Vůle a rozšířenou verzí oceňovaného alba
28.09.

Kvietah přichází s novým singlem Vůle a rozšířenou verzí oceňovaného alba

„Vůle k žití je silná, ale lidi jsou slabí," zpívá v nové písni Vůle písničkářka Kvietah, držitelka ceny...


Liberecký Dům kultury ožije kultovním hard rockem od Iana Paice a Purpendicular
28.09.

Liberecký Dům kultury ožije kultovním hard rockem od Iana Paice a Purpendicular

Už za necelý týden se známý liberecký kulturní sál rozduní šlapavým hard rockovým kolotočem, který přijede se svou...


Britské duo Big Special se letos předvede v Café V lese
28.09.

Britské duo Big Special se letos předvede v Café V lese

Mnozí si je mohou pamatovat jako předskokany legendárních Pixies, kteří loni v létě vystoupili v pražském...


Enter Shikari & DeathByRomy: Roxy se promění v epicentrum noise-energie
27.09.

Enter Shikari & DeathByRomy: Roxy se promění v epicentrum noise-energie

Fanouškům Rock for People dobře známá parta Enter Shikari hlásí návrat do Prahy – v klubu Roxy je doplní support...


Oslavenkyně Ilona Csáková vydává hity s novými písněmi
27.09.

Oslavenkyně Ilona Csáková vydává hity s novými písněmi

Děkuji (To nejlepší) je název výběrového (nejen) alba Ilony Csákové. S kolekcí všech svých hitů na čele...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sains et Saufs
17.09.

Sains et Saufs

» ZAZ

Sains et Saufs je název šestého studiového alba francouzské zpěvačky...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru