The 1975 se po sedmi letech vrací do Prahy. Svůj unikátní show koncept přivezou do holešovické Fortuny

Nejlepší konceptuální show na současné hudební scéně míří do Prahy. Je to tak, britská skupina The 1975 v čele se zpěvákem Mattym Healym už 14. března 2024 ovládne prostory holešovické Fortuny. Koncertová šňůra k poslední desce Being Funny in a Foreign Language (2022) má ale od obyčejné show daleko. Něco takového jsme totiž v Česku ještě nikdy neměli.

 

 

Od debutové desky The 1975 (2013) uběhlo již deset let. Témata lásky, sexu a návykových látek jsou sice i po tak dlouhé době stále aktuální, na nejnovější desce Being Funny in a Foreign Language je nicméně kapela s producentem Jackem Antonoffem učesala do dospělácké podoby. Vzniklo tak album, které (stejně jako každé od The 1975) hudebně otevírá úplně nové styly, žánry a možnosti. V porovnání s předposlední deskou Notes On a Conditional Form (2020), která kombinuje ambient pop s punkem a indie rockem je BFIAFL spíše pop/folk rockovou záležitostí.

 

Co se estetické stránky týče, Healy vyměnil sukně za typicky maskulinní tílka a košile s vintage nádechem. V podobném stylu se nese celý koncept "Still At Their Very Best" turné, kde se mimo jiné snaží poukázat na křehkost mužského ega a problémy ve společnosti. Jak samotný název napovídá, The 1975 jsou teď skutečně na vrcholu kariéry. Obyčejné pódium se pod jejich taktovkou na chvíli promění v opravdový dům s gaučem, televizí, knihovnou a stolečkem, na kterém ve volné chvíli členové kapely hrají šachy. Člověk si tak připadá, jako by přišel na návštěvu ke starým známým. Healy si bez problému zapálí cigaretu, popíjí víno a čte noviny, sem tam prohodí kontroverzní řeč, kterou naštěstí včas utne kytarista Adam Hann. Každá věc která se na pódiu děje je perfektně promyšlena a celý koncert tak působí spíše jako divadelní představení.

 

 

The 1975 u nás naposledy vystoupili na Rock for People 2023, samostatnou headline show ale odehráli před sedmi lety ve Fórum Karlín. Jak je vidět, ani čtyřčlennou formaci z Wilmslov úspěch neminul a míří teď do Fortuny. Pořadatelé Rock for People hlásí, že k prodeji zbývají poslední vstupenky. Doporučujeme nevyčkávat a užít si jedinečnou show svého druhu. S množstvím vyprodaných arén v zahraničí je dost pravděpodobné, že příští zastávku už si u nás The 1975 budou muset střihnout v O2 aréně. 
ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru