Temný kulturní večer: Cradle of Filth spojili síly s Wednesday 13 v Plzni

Na plzeňskou Šeříkovku zavítali v sobotu večer gotičtí Cradle of Filth s hostem Wednesday 13, kteří odehráli speciální set věnován předchozí kapele Murderdolls (spoluzaloženou i Joey Jordisonem).

Na poslední chvíli ale nezůstalo jenom u dvou kapel, v rolích předkapel zahráli Drift a Sick N' Beautiful.

Není zcela běžné zajít si na metal do kulturáku, v Plzni je ale možné všechno. Temný večer otevřeli Drift, kteří v téměř post-apokalyptickém zjevení odehráli krátký industriálně-rockový set. Absolutně nečekaně zazněl uprostřed show cover písně Stranded od Gojira, který ale mírně ospalý set spíše více uspal, jelikož po technické stránce nebyl úplně zvládnutý. Fanoušci, spíše v složení 30+ patrně tuto nevyvedenou vsuvku ani nepostřehli a nadále se osvěžovali u baru při čekání na hřeb večera - Cradle of Filth.

Další pětipísničkový repertoár si připravili italští Sick N' Beautiful, kteří uvedli po krátkém intru svou show písní Tonight we go to war. U kapely žánrově i vizuálně podobné jejich předskokanům táhla podstatnou část show jejich frontmanka Herma. Spíš, než po hudební stránce zaujali bohužel spíš stylingem.

Wednesday 13 byli jistě splněný sen každého Myspace kid a bylo krásné je spatřit naživo v České republice. Pro sobotní večer si připravili speciální set, ve kterém z velké části odehráli to nejlepší od Murderdolls. Došlo i na vzpomínku na zesnulého Joeyho Jordisona, spoluzakladatele kapely. Zazněli všechny velké hity od 197666, přes Die my bride, až po White wedding. Wednesday 13 se snažili co nejvíce vzburcovat ne moc aktivní publikum a set kapela zakončila s I love to say fuck. Frontman kapely podpořil sílu odkazu s pomocí deštníku se stejnojmenným nápisem, kterým vtipně mířil na dav. Jejich špinavý rock’n’roll i skvělá show jsou hodny k vyškrtnutí z bucket listu každého fanouška hororů.

Cradle of Filth si pro z části domácí publikum připravili hodinu a půl trvající sestavu a předvedli skvělou show, u které dokázali, že jsou i po více jak třiceti letech na scéně plně při síle. Jejich gothic-metalový set nás vrátil zpátky do devadesátek, kdy tento žánr definovali. Provedli nás průřezem celou diskografií a neopomněli jejich poslední počin, Existence is Futile z roku 2021. Neopomněli oblíbené a pomalejší Nymphetamine Fix, nebo přecízně zahrané Dusk and her embrace. Dani Filth oplýval nebývalým charisma a elegancí, schovanou pod pečlivými nánosy bílého pudru. Celý set doprovázeli technicky perfektní riffy, náročně odbouchané blasty i něžné klávesy. Show byla navíc zasazena do krásných kulis, které proměnili jinak obyčejnou Šeříkovku na království temnot. Naproti jejich vystoupením pro dvaceti tisícové davy diváků tady naplno vynikla výjimečná atmosféra, kterou je hudba Cradle of filth nasáklá.

 

Klaudia Ligačová

 

GALERIE

Související obsah:

» Cradle of Filth   (David Malý, 05. 01. 2019)
» Cradle of Filth – temní Britové kromě „domácího“ Brna také v Plzni   (Redakce, 01. 02. 2024)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru