Tata Bojs chystají vymazlenou show, že to svět neviděl

Již za tři dny, 11. května, vystoupí Tata Bojs v pražské O2 Universum. Na koncertě pravděpodobně zazní  i písnička Holka z plakátu, k níž vznikl hvězdně obsazený videoklip. „Tohle je, myslím, suverénně nejdéle připravovaný videoklip Tata Bojs za celou naši existenci. Nutno přiznat, že v tom své sehrál Covid, různé peripetie s lokacemi, vytíženost herců a hereček, ale i štábu samotného. Režisér David Mencl přišel ke mně do aťasu s tím, že se mu líbí písnička Holka z plakátu, a že by k ní chtěl natočit video už někdy krátce po vydání Jedna nula, to byl konec roku 2020,” vysvětluje Milan Cais vznik klipu, v němž si po boku Jany Kolesárové a Jaroslava Plesla zahráli i členové kapely. 

„Celkem se nám zalíbila představa, popsat zkratkovitým způsobem různé složitosti a propletenosti vztahů na pracovišti, navíc v přímém přenosu hlavních večerních zpráv, které moderuje zprávařská a zároveň manželská dvojice Kolesárová - Plesl. V našem příběhu se postupně rozkrývá určitá prohnilost vztahů na malém place nějaké lokální televize, kterou jsme hrdě pojmenovali TBTV. Podobnost s DVTV je čistě náhodná...,” dodává Cais k námětu klipu, v němž může pozorný divák rozklíčovat několik hodně zajímavých „zaručených zpráv", jejichž autorem není nikdo jiný než Mardoša. „Přál bych si, ať si klip každý pustí víckrát. Je tam spousta skrytých odkazů a detailů, jak na grafických lištách, tak v některých scénách je doslova cítit základní instinkt…," poznamenává režisér David Mencl. Cit pro detail je ostatně pro Tata Bojs typický ve veškeré jejich audio vizuální prezentaci a výjimkou samozřejmě nebude ani díky pandemii dvakrát odložený koncert v O2 Universum.   „Tak, jak se dlouho chystal a realizoval klip, tak se taky snad ještě dýl připravuje náš koncert v O2 Universum. Takže to bude logicky tak vymazlená show, že to svět neviděl! Kromě toho, že podoba scény má už asi třetí verzi, a ještě pořád tam nějaké věci měním, tak jistý je, že zvuk bude velká jízda. Poprvé bude v Praze českým interpretem představený revoluční zvukový systém L-ISA a budeme to zrovna my, jaká to náhoda. Tuhle akci už chystáme pár měsíců. Největší devíza L-ISA systému je kromě určité imerzivity hlavně dokonalý pokrytí prostoru ideálním stereem pro každého v sále. Takže takový malý kouzlo. Dokud člověk neuslyší, neuvěří…,” láká Cais na připravovanou show, která bude i na obvyklé standardy Tata Bojs dle všeho naprosto výjimečná včetně čerstvě potvrzené „hostovačky" Emmy Smetana.  

Svým dílem k jedinečnosti celého večera přispěje i speciální a vzácný host koncertu, jímž bude ukrajinský projekt TONKA, který si Tata Bojs nevybrali náhodou. "Chvíli jsme zvažovali, jestli koncert v souvislostech probíhající nespravedlivé války na Ukrajině vůbec dělat. Byli a jsme z toho všichni pořád tak opaření, že nám přišlo jakoby nemístný vytvářet v týhle době jakoukoliv zábavu. Jenže teď máme pocit, že je naopak důležitý, dát lidem i sami sobě aspoň na pár chvil zapomenout, protože i na sobě pozoruju, že si ty zprávy musím dávkovat. Jinak bych skončil v Bohnicích. A pak naši produkční Petru napadla moc hezká myšlenka, totiž pozvat jako hosta nějakého ukrajinského umělce a tím i jasně vyjádřit svůj postoj k válce. Poslala mi link, kterej jsem viděl až potom, co jsem selektoval současnou ukrajinskou hudbu pro svůj pořad na Vltavě. Vybral jsem si projekt TONKA a hurá, oni byli i v tom linku…jaká náhoda. Náhody neexistují!,” zdůrazňuje Cais.
Foto: Salim Issa


GALERIE

Související obsah:

» Tata Bojs se spojili s orchestrem a vytvořili tak "živou bestofku"   (Ondra Kocáb, 09. 09. 2017)
» Tata Bojs mají za Jedna Nula jedničku podtrženou   (David Malý, 14. 03. 2021)
» Tata Bojs připravili další album, upozorňuje na něj singl Zvony   (Ondra Kocáb, 21. 06. 2020)
» Tata Bojs a SOČR si připili na úspěch svého díla   (Jitka Fialková, 02. 06. 2017)
» Tata Bojs mohou 21. února zavítat i do vašeho obýváku   (Karel Souček, 23. 01. 2021)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese
22.05.

David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista David Pomahač vydal letos v dubnu u vydavatelství Minority Records své...


FOTOreport: pražská premiéra The smile
22.05.

FOTOreport: pražská premiéra The smile

Boční projekt členů ikonických Radiohead zamířili do Prahy. Jejich debutové album A Light for Attracting Attention...


Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?
21.05.

Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?

Jak jste si jistě všimli, asi největší emo kapela všech dob, My Chemical Romance, vydala singl „The Foundations Of Decay",...


Black Veil Brides vydávají nový videoklip
21.05.

Black Veil Brides vydávají nový videoklip

Američtí rockeři Black Veil Brides své fanoušky poslední dobou hodně napínali, když...


Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás
21.05.

Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás

Je to pár hodin, co světlo světa spatřil nový singl Broken i s čerstvým videoklipem. Po Punching Bag, Paranoid a No Love...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Afterglow
02.05.

Afterglow

» Acid Row

Nové album Afterglow stoner rockových Acid Row zavání odérem smrti,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru