Sziget 2023 Line-up – Druhý den

Jeden z největších evropských hudebních festivalů Sziget v Budapešti se letos bude konat od 10. do 15.8. 2023. Ostrov svobody, který každoročně hostí festival Sziget, je ostrov uprostřed Dunaje, přesněji ostrov Óbudai, kde se setkává více než 100 národností. Cílem festivalu je oslava kvalitní hudby, zábavy, lásky a umění.

Druhý den, v pátek 11.srpna, jsou největšími lákadly američtí Imagine Dragons, britští Yungblud, Jamie xx, Loyle Carner, Easy life, Adam Beyer ze Švédska, a Ben Böhmer z Německa.

Imagine Dragons je americká hudební skupina z Las Vegas založená v roce 2008. Jejími členy jsou zpěvák, klavírista, kytarista a bubeník Dan Reynolds, baskytarista Ben McKee, kytarista Wayne Sermon a také bubeník Dan Platzman. Skupina je přirovnávána k takovým kapelám jako jsou The Killers nebo Arcade Fire. Jejich nejnovější klip "I don't Like Myself" se točil v Praze mezi lidmi.

Yungblud, rodným jménem Dominic Richard Harrison, je britský zpěvák, rapper a textař. Ve dvou letech se začal učit hrát na kytaru a v deseti začal psát vlastní písničky. V šestnácti se přestěhoval z rodného Doncasteru do Londýna, aby mohl začít budovat svou kariéru. V té době vydal také jednu popovou písničku ještě pod přezdívkou Harrison, která se do jeho diskografie nepočítá. Poté začíná jeho kariéra jakožto Yungblud. První EP již se svým osobitým stylem vydal v roce 2018 a neslo jednoduchý název „YUNGBLUD".

James Thomas Smith, profesionálně známý jako Jamie xx, je anglický hudebník, DJ, hudební producent a remixér. Je známý jak pro svou sólovou tvorbu, tak jako člen anglické indie popové kapely The xx.

Benjamin Gerard Coyle-Larner, profesionálně známý jako Loyle Carner, je anglický hip hopový hudebník. Poté, co podpořil různé rappery během jejich turné, vydal v roce 2017 své debutové album Yesterday's Gone.

Adam Beyer zaujímá pevnou pozici mezi několika málo autory techna, kteří zůstali na vrcholu své hry od 90. let. Švédova třicetitá kariéra je působivým rozvíjením vytrvalých inovací a expanze zaměřených na budoucnost. Beyer několikrát vystoupil téměř v každém klubu a festivalu po celém světě.

Ben Böhmer je vycházející hvězda německé elektronické hudby, 28letý berlínský producent má za sebou monumentální rok. Jeho debutové album „Breathing", vydané na konci roku 2019, dosáhlo více než 50 milionů streamů. Primárně produkuje a hraje deep a progresivní house music, v současnosti je podepsán pod labely Anjunadeep, Keller Records, Cercle Music.

Easy Life je anglická alternativní indie popová skupina, která vznikla v Leicesteru v roce 2017. V roce 2020 se umístila na druhém místě ve vydání BBC's Sound of..., každoročním hudebním hlasování hudebních kritiků a osobností z oboru s cílem najít nejslibnější nové hudební talenty.

Dalšími vystupujícími v pátek jsou Youngr, Mall Grab, Bizzey, nebo Call Me Karizma.

Kompletní program najdete na stránkách festivalu.

 

 

 

 

GALERIE

Související obsah:

» Sziget 2023 Line-up – První den   (Alice S., 21. 05. 2023)
» Sziget Festival 2023 láká na velká jména světové hudby   (Redakce, 11. 03. 2023)
» Billie Eilish, David Guetta či Florence + The Machine ozdobí Sziget   (Karel Souček, 02. 12. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Die Antwoord po dlouhé pauze vyrazí na turné, zastaví se i v Praze
05.12.

Die Antwoord po dlouhé pauze vyrazí na turné, zastaví se i v Praze

Vskutku výstřední a bizarní show čeká 11. dubna 2024 návštěvníky pražského Fora Karlín. Vystoupí zde jihoafrický...


Karel žije dál! Přesvědčit se můžete v sobotu v pražské Lucerně.
05.12.

Karel žije dál! Přesvědčit se můžete v sobotu v pražské Lucerně.

Karel žije dál je název kulturní akce k uctění památky bývalého místopředsedy vlády a ministra zahraničí...


Popový fenomén Troye Sivan zavítá poprvé do ČR
05.12.

Popový fenomén Troye Sivan zavítá poprvé do ČR

Troye Sivan je australský zpěvák, skladatel a herec nominovaný na cenu GRAMMY, který se pevně etabloval jako globální...


Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen
04.12.

Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen

Od ohlášení jednoho z headlinerů, kterým jsou britští While She Sleeps, přidávají organizátoři jedno jméno...


Krásný ztráty Live hlásí první jména
04.12.

Krásný ztráty Live hlásí první jména

Organizátorům, vystupujícím a především návštěvníkům festivalu Krásný ztráty Live se romantické prostředí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Třetí
17.11.

Třetí

» něco něco

Třetí album s jednoduchým názvem Třetí vydávají něco něco u domovského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru