Sziget 2023 Line-up – První den

Festival Sziget každý rok vítá stovky tisíc návštěvníků a jeho cílem je uvést během 6 dní ta největší hudební jména z nejrůznějších žánrů! Sziget však není jen o hudebních zážitcích: Je o lásce, umění a svobodě ve všech možných formách! Je to hudební a kulturní festival, který návštěvníkům nabízí jedinečné léto plné koncertů, uměleckých programů, představení, besed a mnoho dalšího. Nachází se na nádherném ostrově Óbuda v srdci maďarské Budapešti. Leží v blízkosti centra města a dává návštěvníkům festivalu možnost prozkoumat Budapešť kdykoli během návštěvy Szigetu. Život na festivalu nezastavuje. Koncerty a hudební vystoupení běží každý den od časného odpoledne a trvají až do úsvitu.

Pojďme si program představit postupně, po jednotlivých dnech. Úvodním dnem festivalu je čtvrtek, 10.srpna.

První vystupující je Florence + the Machine. Pochází z jižního Londýna a je umělkyní nominovanou na Grammy a skladatelkou kapely, která prodává miliony alb po celém světě. Vydala čtyři studiová alba, její debut 'Lungs' v roce 2009, který získal cenu Brits Album of the Year, 'Ceremonials' v roce 2011 a v roce 2015 její třetí album 'How Big, How Blue, How Beautiful', které obsadilo první místo v žebříčcích ve Velké Británii a USA . Čtvrté studiové album High as Hope v roce 2018 sklidilo ohlas u kritiků i u diváků na vyprodaném celosvětovém turné. Florence napsala také knihu Useless Magic, sbírku textů, poezie a ilustrací. Je ambasadorkou Gucci.

 

Dalším oznámeným interpretem na první den je Sam Fender. Debutové album Sama Fendera, „Hypersonic Missiles" z roku 2019, představilo chytrého britského skladatele se zálibou v euforických, úderných kytarových hymnách. Album „Seventeen Going Under" z roku 2021 je drsným, ale také něžným líčením Fenderova dětství. Je to také příběh o dospívání, který spojuje příbuzná rodinná témata a rozbitá přátelství. V létě 2022 vystupoval jako headliner na svých prvních festivalech ve Spojeném království.

Dalšími vystupujícími ve čtvrtek jsou britští Foals. U nás, v České republice, je můžeme vidět koncem června ve Žlutých lázních. Tato anglická alternativní rocková hudební skupina, která vznikla v roce 2005 v Oxfordu, vydala minulý rok desku Life is yours a ta se nese v květinovém motivu.

Fragments jsou emocionálně nejintenzivnější nahrávkou, kterou kdy Bonobo – alias Simon Green – další čtvrteční vystupující, musel natočit. Není divu, že je to také jeho mistrovské dílo. Jsou plné napětí a uvolnění v intimním i elementárním měřítku. Tento britský interpret, DJ a producent žijící v Los Angeles, produkuje převážně melancholicky laděnou elektronickou hudbu žánrů downtempo, nu jazz a trip hop.

Dále musíme zmínit V**gra BoysS, The Comet is Coming, polskou VTSS a Los Bitchos.

Neméně důležitým účinkujícím první den festivalu je český Cirk La Putyka. Neuvěřitelný cirkus s ukrajinskými a českými umělci. Pár dní po vypuknutí války na Ukrajině přijeli do pražského Cirku La Putyka mladí studenti cirkusu z Kyjeva. Toto je příběh o tom, jak cirkus dokáže spojovat lidi. Přiváží do Budapešti svou show BOOM Vol. 2.

Kompletní program najdete na stránkách festivalu.

 

 

 

 

 

 

GALERIE

Související obsah:

» Sziget Festival 2023 láká na velká jména světové hudby   (Redakce, 11. 03. 2023)
» Po tříleté přestávce se vrátil Sziget v plné parádě   (Karel Souček, 17. 08. 2022)
» Billie Eilish, David Guetta či Florence + The Machine ozdobí Sziget   (Karel Souček, 02. 12. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Taylor Swift po třinácti letech znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, objeví se nejen nové skladby ale i zajímavé kolaborace!
08.06.

Taylor Swift po třinácti letech znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, objeví se nejen nové skladby ale i zajímavé kolaborace!

Americká star Taylor Swift znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, které původně vyšlo...


Visací Zámek slaví 41 let
08.06.

Visací Zámek slaví 41 let

Koncert 41 LET V PUNKU proběhne 24. června 2023 na pražském Strahově. Na tomto koncertě kapela pokřtí CD i DVD Made...


V rámci svého vůbec prvního sólového turné se Hauser zastaví také v Praze
08.06.

V rámci svého vůbec prvního sólového turné se Hauser zastaví také v Praze

Drsňák mezi instrumentalisty a zakládající člen skupiny 2Cellos Stjepan Hauser, známý jednoduše jako Hauser, ohlašuje...


Prague Rocks se vrací
07.06.

Prague Rocks se vrací

Festival Prague Rocks, pořádaný společností Live Nation, se letos vrací se slibným line-upem, který odstartuje vaše...


Rea Garvey se vrací do malých klubů  a ohlašuje nové album Ära
07.06.

Rea Garvey se vrací do malých klubů a ohlašuje nové album Ära

Na podzim 2023 se Rea Garvey hodlá vrátit na pódia, aby představil své "Roots Tour", které ho zavede zpět...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Bazilišek
31.05.

Bazilišek

» Divokej Bill

Čekání na nové album Divokýho Billa je u konce. Na den přesně po šesti...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru