Sziget 2023 Line-up – První den

Festival Sziget každý rok vítá stovky tisíc návštěvníků a jeho cílem je uvést během 6 dní ta největší hudební jména z nejrůznějších žánrů! Sziget však není jen o hudebních zážitcích: Je o lásce, umění a svobodě ve všech možných formách! Je to hudební a kulturní festival, který návštěvníkům nabízí jedinečné léto plné koncertů, uměleckých programů, představení, besed a mnoho dalšího. Nachází se na nádherném ostrově Óbuda v srdci maďarské Budapešti. Leží v blízkosti centra města a dává návštěvníkům festivalu možnost prozkoumat Budapešť kdykoli během návštěvy Szigetu. Život na festivalu nezastavuje. Koncerty a hudební vystoupení běží každý den od časného odpoledne a trvají až do úsvitu.

Pojďme si program představit postupně, po jednotlivých dnech. Úvodním dnem festivalu je čtvrtek, 10.srpna.

První vystupující je Florence + the Machine. Pochází z jižního Londýna a je umělkyní nominovanou na Grammy a skladatelkou kapely, která prodává miliony alb po celém světě. Vydala čtyři studiová alba, její debut 'Lungs' v roce 2009, který získal cenu Brits Album of the Year, 'Ceremonials' v roce 2011 a v roce 2015 její třetí album 'How Big, How Blue, How Beautiful', které obsadilo první místo v žebříčcích ve Velké Británii a USA . Čtvrté studiové album High as Hope v roce 2018 sklidilo ohlas u kritiků i u diváků na vyprodaném celosvětovém turné. Florence napsala také knihu Useless Magic, sbírku textů, poezie a ilustrací. Je ambasadorkou Gucci.

 

Dalším oznámeným interpretem na první den je Sam Fender. Debutové album Sama Fendera, „Hypersonic Missiles" z roku 2019, představilo chytrého britského skladatele se zálibou v euforických, úderných kytarových hymnách. Album „Seventeen Going Under" z roku 2021 je drsným, ale také něžným líčením Fenderova dětství. Je to také příběh o dospívání, který spojuje příbuzná rodinná témata a rozbitá přátelství. V létě 2022 vystupoval jako headliner na svých prvních festivalech ve Spojeném království.

Dalšími vystupujícími ve čtvrtek jsou britští Foals. U nás, v České republice, je můžeme vidět koncem června ve Žlutých lázních. Tato anglická alternativní rocková hudební skupina, která vznikla v roce 2005 v Oxfordu, vydala minulý rok desku Life is yours a ta se nese v květinovém motivu.

Fragments jsou emocionálně nejintenzivnější nahrávkou, kterou kdy Bonobo – alias Simon Green – další čtvrteční vystupující, musel natočit. Není divu, že je to také jeho mistrovské dílo. Jsou plné napětí a uvolnění v intimním i elementárním měřítku. Tento britský interpret, DJ a producent žijící v Los Angeles, produkuje převážně melancholicky laděnou elektronickou hudbu žánrů downtempo, nu jazz a trip hop.

Dále musíme zmínit V**gra BoysS, The Comet is Coming, polskou VTSS a Los Bitchos.

Neméně důležitým účinkujícím první den festivalu je český Cirk La Putyka. Neuvěřitelný cirkus s ukrajinskými a českými umělci. Pár dní po vypuknutí války na Ukrajině přijeli do pražského Cirku La Putyka mladí studenti cirkusu z Kyjeva. Toto je příběh o tom, jak cirkus dokáže spojovat lidi. Přiváží do Budapešti svou show BOOM Vol. 2.

Kompletní program najdete na stránkách festivalu.

 

 

 

 

 

 

GALERIE

Související obsah:

» Sziget Festival 2023 láká na velká jména světové hudby   (Redakce, 11. 03. 2023)
» Po tříleté přestávce se vrátil Sziget v plné parádě   (Karel Souček, 17. 08. 2022)
» Billie Eilish, David Guetta či Florence + The Machine ozdobí Sziget   (Karel Souček, 02. 12. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Joost Klein přijede i k nám v rámci Europapa Tour (2025)
17.06.

Joost Klein přijede i k nám v rámci Europapa Tour (2025)

Holandská star Joost Klein vyprodal svůj první koncert v České republice během několika minut od zahájení...


Prouza zveřejňuje nikdy nevydaný demosnímek z roku 1994
16.06.

Prouza zveřejňuje nikdy nevydaný demosnímek z roku 1994

Kapela Prouza se ohlíží do své minulosti a vydává pětipísňové EP s prozaickým názvem "demo 1994”....


Rapper a motivátor Russ přiveze do Prahy novou desku
16.06.

Rapper a motivátor Russ přiveze do Prahy novou desku

Multiplatinový rapper Russ šel vždy vlastní cestou a vlastním tempem. Průlomové album na hraně klasického...


Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze
15.06.

Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu...


Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru