Sziget Festival 2023 láká na velká jména světové hudby

Jeden z největších evropských hudebních festivalů Sziget v Budapešti se letos bude konat od 10. do 15.8. 2023, už teď se na něj chystá spousta úžasných umělců. Ostrov svobody, který každoročně hostí festival Sziget, je ostrov uprostřed Dunaje, přesněji ostrov Óbudai, kde se setkává více než 100 národností. Cílem festivalu je oslava kvalitní hudby, zábavy, lásky a umění.

Festival také nabízí velké množství doprovodného programu, kde si každý najde to své. Umělecké výstavy, provizorní muzea, cirkusy, divadla a další. Jeden z nejzajímavějších vedlejších projektů festivalu je zeď Before I die I want to.. Návštěvníci mají možnost napsat svá přání na zeď. Stěna se den za dnem plní tisíci přání a snů. Mezi hlavní headlinery festivalu patří americká zpěvačka Billie Eillish, která v rámci svého Happier Than Ever tour vystoupí na Szigetu. Od vydaní debutového singlu Ocean eyes její kariéra roste, Billie se zapsala do historie jako nejmladší umělec, který získal nominace a vyhrál ve všech hlavních kategoriích na udílení cen GRAMMY.

Dále na festivalu vystoupí americká hudební skupina Imagine Dragons. Jejich hudba je často popisována jako pozitivní a povznášející. Dalším headlinerem je francouzský house DJ David Guetta. Díky němu se taneční hudba dostala do povědomí většině lidí, David spojil elektronickou, housovou hudbu a pop music do nových hudebních žánrů.Na Szigetu se návštěvníci mohou těšit na britskou indie rockovou kapelu Florence+the Machine, kombinující několik žánrů, mezi něž patří rock a soul. Jedním z vystupujících interpretů bude irský zpěvák Niall Horan, který se prosadil jako člen chlapecké skupiny One Direction, a od té doby vydal dvě alba: Flicker (2017) a Heartbreak Weather (2020).
Foto: FB festivalu
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Pocit viny předznamenává nové album kapely Škwor
24.09.

Pocit viny předznamenává nové album kapely Škwor

Nové, v pořadí již jedenácté řadové album kapely Škwor s názvem Sobě věrnej vyjde již 9. října....


Rybičky 48 se na Oldschool Tour vrátí ke svým kořenům
23.09.

Rybičky 48 se na Oldschool Tour vrátí ke svým kořenům

Na dlouhou dobu naposledy se Rybičky 48 vracejí z velkých hal do bezprostřední atmosféry klubů a kulturních domů....


Roztančená Judit Pecháček (Bárdos) zve na Bestiální kusy tour
23.09.

Roztančená Judit Pecháček (Bárdos) zve na Bestiální kusy tour

Na koncertech Vypsané fixy se hodně tančí. A často stejně zběsile, jako to předvádí Judit Pecháček (Bárdos)...


5SOS zpátky v Praze!
23.09.

5SOS zpátky v Praze!

Australská skupina 5 Seconds of Summer se navrací i tento rok do Prahy a to již 12.10., kde vystoupí v Sportovní hale Fortuna. Tahle...


Novinku art-bluesových The BladderStones doprovází působivý videoklip
22.09.

Novinku art-bluesových The BladderStones doprovází působivý videoklip

Nad osudem jedince žijícího mimo systém a společenské standardy se pozastavuje art-bluesové trio The Bladderstones...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru