Sziget Festival 2023 láká na velká jména světové hudby

Jeden z největších evropských hudebních festivalů Sziget v Budapešti se letos bude konat od 10. do 15.8. 2023, už teď se na něj chystá spousta úžasných umělců. Ostrov svobody, který každoročně hostí festival Sziget, je ostrov uprostřed Dunaje, přesněji ostrov Óbudai, kde se setkává více než 100 národností. Cílem festivalu je oslava kvalitní hudby, zábavy, lásky a umění.

Festival také nabízí velké množství doprovodného programu, kde si každý najde to své. Umělecké výstavy, provizorní muzea, cirkusy, divadla a další. Jeden z nejzajímavějších vedlejších projektů festivalu je zeď Before I die I want to.. Návštěvníci mají možnost napsat svá přání na zeď. Stěna se den za dnem plní tisíci přání a snů. Mezi hlavní headlinery festivalu patří americká zpěvačka Billie Eillish, která v rámci svého Happier Than Ever tour vystoupí na Szigetu. Od vydaní debutového singlu Ocean eyes její kariéra roste, Billie se zapsala do historie jako nejmladší umělec, který získal nominace a vyhrál ve všech hlavních kategoriích na udílení cen GRAMMY.

Dále na festivalu vystoupí americká hudební skupina Imagine Dragons. Jejich hudba je často popisována jako pozitivní a povznášející. Dalším headlinerem je francouzský house DJ David Guetta. Díky němu se taneční hudba dostala do povědomí většině lidí, David spojil elektronickou, housovou hudbu a pop music do nových hudebních žánrů.Na Szigetu se návštěvníci mohou těšit na britskou indie rockovou kapelu Florence+the Machine, kombinující několik žánrů, mezi něž patří rock a soul. Jedním z vystupujících interpretů bude irský zpěvák Niall Horan, který se prosadil jako člen chlapecké skupiny One Direction, a od té doby vydal dvě alba: Flicker (2017) a Heartbreak Weather (2020).
Foto: FB festivalu
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let
19.06.

Na nové album si fanoušci Poletíme? museli počkat šest let

Šest let čekali fanoušci kapely Poletíme? na nové album. Na desku Chce to hit! nyní osmičlenná banda okolo výtvarníka...


The Offspring chystají na říjen nové album
19.06.

The Offspring chystají na říjen nové album

Minulý čtvrtek uchvátili američtí The Offspring festival Rock for People svým divokým koncertem. Fanoušci těchto punk...


Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech
19.06.

Kapela MIRAI zahájila sérii Summer Festů v Riegrových sadech

Oblíbená kapela MIRAI má za sebou první zastávku z dlouhé série vlastních festivalů. Velkolepý program...


The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta
18.06.

The Offspring na Rock for People opět vsadili na nostalgii a dali vzpomenout na 90. léta

Kultovní kalifornská pop-punková skupina The Offspring si znovu po osmi letech našla cestu na Rock for People. Jejich letošní...


Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty
18.06.

Druhému dni Rock for People dominovaly mimo jiné výroční koncerty

Můj program byl během druhého dne festivalu Rock for People trochu volnější, ale zároveň jsem byl svědkem hned...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru