Surma už je opět "doma" a těší se na české publikum!

V pátek 22.4. a v sobotu 23.4.2022 kapela Surma odehrála poslední koncerty v rámci evropského turné kapely Dynazty spolu s hosty Holy Mother a Sirenia ve švýcarských městech Monthey a Wetzikon.

Než se rozepíši, dovolím si obrovské díky Viktorce Surmové a kapele Surma za pozvání a možnost absolvovat několik koncertů v rámci tohoto podniku s nimi. Rovnou se přiznám, že tak pohodové a přátelské party muzikantů jsem nečekal a i přes své vlastní zdravotní komplikace jsem si koncerty naprosto dokonale užil a jak jinak než s fotoaparátem v ruce. A Viky jsem položil pár zvědavých otázek.

Hudební knihovna: S čím jste jako Surma do tohoto podniku šli a jak to splnilo vaše očekávání?
Viktorie Surmová: Šli jsme do toho s velkým očekáváním, ale i obavami. Upřímně jsme v tour doufali už od vydání našeho debutového alba, ale kvůli koroně to prostě nebylo možné. No a obavy? Ty byly z toho samozřejmě, jak nás přijme zahraniční publikum. A musím říct, že celé tour naše očekávání překonalo. Posluchači byli nadšení a my tedy ještě víc!"  

HK: Půlku měsíce jste strávili na cestách po Německu, Švýcarsku, Chorvatsku, Maďarsku, Dánsku, Rakousku, Belgii... Jaká byla atmosféra v autobuse a jak to vlastně celé probíhalo? Byly nějaké komplikace a problémy?
VS: „Komplikace byli spíše jen na naší, Surma straně. A to zdravotní, kdy se omylem na mě vylil vařící čaj a musela jsme létat po nemocnicích, a pak komplikace ohledně dokumentace, protože náš bubeník má ruský pas a nepustili ho mimo Shengen. No a technické problémy v Mnichově už ani nepočítám. :D Každopádně jsme vše překonali a i tak užili na 100%."HK: Je nějaké z míst této šňůry pro kapelu TOP? Proč?
VS: „Hele.. těžko soudit. Každá zem má jinou mentalitu a atmosféru. Každopádně mi utkvěly v hlavě zastávky jako Essen, kde byli lidi naprosto nadšení a vytleskávali jako blázen, a pak koncerty v Nizozemí. Nizozemsko mám ráda už jen kvůli tomu, že jsem tam bydlela a studovala a upřímně tam mají nejkrásnější haly/zázemí na koncerty. No a pak, bylo tam plno. Chorvatsko nás přijalo moc hezky a v Budapešti bylo zase nejvíce posluchačů."

HK: Jste mezinárodní kapela. Máte radši zahraniční publikum nebo české. Pro které se lépe hraje a které je náročnější?
VS: „Máme rádi publikum bez rozdílů na to, odkud kdo je. Máme to asi jednodušší v zahraničí, protože nehrajeme typicky český metal, ale naše srdce plesá i kdybychom měli hrát jen pro jednoho člověka. Prostě nás to naplňuje." 

HK: My se uvidíme 4.5.2022 v pražském RockCafé v rámci turné QUEEN OF METAL NIGHT. Pověz nám všem o tomto projektu více...
VS: „Budeme tam hrát s kapelami Tezaura a Wishmasters. S nimi už jsme hráli loni v Brně a bylo to moc fajn. Myslím si, že všechny tři kapely k sobě máme blízko, ale zase nejsme úplně identické, takže vytváříme hezkou kombinaci. Těšíme se na všechny, kdo přijdou na tyto zastávky:
29.4.2022 - Hodonín - Nautilus
4.5.2022 - Praha - Rock Café
5.5.2022 - Ostrava - Barrák
Děkuji za rozhovor, za fotky a za to, že jsi si udělal výlet za námi do Německa a to hned několikrát. Moc to pro nás znamená."
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese
22.05.

David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista David Pomahač vydal letos v dubnu u vydavatelství Minority Records své...


FOTOreport: pražská premiéra The smile
22.05.

FOTOreport: pražská premiéra The smile

Boční projekt členů ikonických Radiohead zamířili do Prahy. Jejich debutové album A Light for Attracting Attention...


Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?
21.05.

Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?

Jak jste si jistě všimli, asi největší emo kapela všech dob, My Chemical Romance, vydala singl „The Foundations Of Decay",...


Black Veil Brides vydávají nový videoklip
21.05.

Black Veil Brides vydávají nový videoklip

Američtí rockeři Black Veil Brides své fanoušky poslední dobou hodně napínali, když...


Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás
21.05.

Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás

Je to pár hodin, co světlo světa spatřil nový singl Broken i s čerstvým videoklipem. Po Punching Bag, Paranoid a No Love...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Afterglow
02.05.

Afterglow

» Acid Row

Nové album Afterglow stoner rockových Acid Row zavání odérem smrti,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru