Surma už je opět "doma" a těší se na české publikum!

V pátek 22.4. a v sobotu 23.4.2022 kapela Surma odehrála poslední koncerty v rámci evropského turné kapely Dynazty spolu s hosty Holy Mother a Sirenia ve švýcarských městech Monthey a Wetzikon.

Než se rozepíši, dovolím si obrovské díky Viktorce Surmové a kapele Surma za pozvání a možnost absolvovat několik koncertů v rámci tohoto podniku s nimi. Rovnou se přiznám, že tak pohodové a přátelské party muzikantů jsem nečekal a i přes své vlastní zdravotní komplikace jsem si koncerty naprosto dokonale užil a jak jinak než s fotoaparátem v ruce. A Viky jsem položil pár zvědavých otázek.

Hudební knihovna: S čím jste jako Surma do tohoto podniku šli a jak to splnilo vaše očekávání?
Viktorie Surmová: Šli jsme do toho s velkým očekáváním, ale i obavami. Upřímně jsme v tour doufali už od vydání našeho debutového alba, ale kvůli koroně to prostě nebylo možné. No a obavy? Ty byly z toho samozřejmě, jak nás přijme zahraniční publikum. A musím říct, že celé tour naše očekávání překonalo. Posluchači byli nadšení a my tedy ještě víc!"  

HK: Půlku měsíce jste strávili na cestách po Německu, Švýcarsku, Chorvatsku, Maďarsku, Dánsku, Rakousku, Belgii... Jaká byla atmosféra v autobuse a jak to vlastně celé probíhalo? Byly nějaké komplikace a problémy?
VS: „Komplikace byli spíše jen na naší, Surma straně. A to zdravotní, kdy se omylem na mě vylil vařící čaj a musela jsme létat po nemocnicích, a pak komplikace ohledně dokumentace, protože náš bubeník má ruský pas a nepustili ho mimo Shengen. No a technické problémy v Mnichově už ani nepočítám. :D Každopádně jsme vše překonali a i tak užili na 100%."HK: Je nějaké z míst této šňůry pro kapelu TOP? Proč?
VS: „Hele.. těžko soudit. Každá zem má jinou mentalitu a atmosféru. Každopádně mi utkvěly v hlavě zastávky jako Essen, kde byli lidi naprosto nadšení a vytleskávali jako blázen, a pak koncerty v Nizozemí. Nizozemsko mám ráda už jen kvůli tomu, že jsem tam bydlela a studovala a upřímně tam mají nejkrásnější haly/zázemí na koncerty. No a pak, bylo tam plno. Chorvatsko nás přijalo moc hezky a v Budapešti bylo zase nejvíce posluchačů."

HK: Jste mezinárodní kapela. Máte radši zahraniční publikum nebo české. Pro které se lépe hraje a které je náročnější?
VS: „Máme rádi publikum bez rozdílů na to, odkud kdo je. Máme to asi jednodušší v zahraničí, protože nehrajeme typicky český metal, ale naše srdce plesá i kdybychom měli hrát jen pro jednoho člověka. Prostě nás to naplňuje." 

HK: My se uvidíme 4.5.2022 v pražském RockCafé v rámci turné QUEEN OF METAL NIGHT. Pověz nám všem o tomto projektu více...
VS: „Budeme tam hrát s kapelami Tezaura a Wishmasters. S nimi už jsme hráli loni v Brně a bylo to moc fajn. Myslím si, že všechny tři kapely k sobě máme blízko, ale zase nejsme úplně identické, takže vytváříme hezkou kombinaci. Těšíme se na všechny, kdo přijdou na tyto zastávky:
29.4.2022 - Hodonín - Nautilus
4.5.2022 - Praha - Rock Café
5.5.2022 - Ostrava - Barrák
Děkuji za rozhovor, za fotky a za to, že jsi si udělal výlet za námi do Německa a to hned několikrát. Moc to pro nás znamená."
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj
26.11.

Páteční večer ve Vrhavči měl metalový náboj

Malá obec Vrhaveč u Klatov si každým odehraným koncertem získává stále větší popularitu. Od rocku přes punk po metal...


Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze
25.11.

Zanedlouho se dočkáme živého debutu Badflower v Praze

Vegan srdcem, duší i hudbou. Badflower míří na svou premiéru v Praze. Tato americká kapela měla původně...


FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!
24.11.

FOTOreport: Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících do Prahy a my jsme byli u toho!

Anglická kapela Bastille se vrátila po pár měsících zpět do České republiky, a to konkrétně...


Neortodoxní The BladderStones lákají skvělým singlem na nové album
23.11.

Neortodoxní The BladderStones lákají skvělým singlem na nové album

Dynamická, strhující, hravá, velice pestrá bluesová pecka. To je Self-Adhesive Otto, první singl z připravované...


Vánoční alba potěší nejen pod stromečkem
23.11.

Vánoční alba potěší nejen pod stromečkem

Adventní písně a koledy Marty Kubišové a Bratří Ebenů, Karel Gott a jeho Bílé Vánoce, největší kompilace 111 vánočních...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Dividing Lines
27.11.

Dividing Lines

» Threshold

Dividing Lines je název již dvanáctého studiového alba, se kterým...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru