Štěrkovna Open Music odhaluje další vystupující

Festival se uskuteční 27. až 29. července na břehu Hlučínského jezera. Už dříve organizátoři zveřejnili jména jako Lucie, Chinaski, Pražský výběr, Calin, Tata Bojs, Mig 21, Xindl X, Horkýže Slíže a další.

Prvním nově zveřejněným interpretem je kapela Mirai. "Loni na festivalu jsme zveřejnili šifru 'Budoucnost Lucinky je v čínských lyžích'. V této větě jsme ukryli hned tři headlinery letošního ročníku. Lucinku a čínské lyže (Lucie a Chinaski) uhodli skoro všichni. S budoucností si ale lámala hlavu většina hádajících. Nyní můžeme oficiálně potvrdit, že japonsky se budoucnost řekne mirai. Takže chybějícím kouskem skládačky našeho letošního programu je držitel Ceny Anděl i Ceny Jantar kapela Mirai," uvedl David Moravec, jeden z pořadatelů.

Novinkou v programu festivalu Štěrkovna Open Music letos bude zařazení vystoupení divadelního souboru Cirk La Putyka,  který přiveze představení Boom vol. 2. Inscenace plná strhující akrobacie měla premiéru loni v září na domovské scéně souboru Jatka78 v Praze, uvedení v Hlučíně bude jedno z prvních mimo hlavní město a pod širým nebem.

Tématem projektu Boom vol. 2 je svoboda. Celkem 16 účinkujících předvede nejrůznější novocirkusové disciplíny – cyrwheel, šály, kruhy, čínskou tyč, žonglování, párovou akrobacii, ale i klauniádu, break dance, street dance a současný tanec. To vše za doprovodu živé hudby.

Kompletní program festivalu najdou návštěvníci na webu. Vystoupí Marpo a Troublegang, Pokáč s kapelou, Anna K., Krucipüsk, Dominika Hašková s kapelou We Are Domi, Sofian Medjmedj, Václav Neckář s kapelou, Tomáš Matonoha, Portless, slovenská hvězda Adam Ďurica a řada dalších.

Připravuje se velká rodinná zóna s programem pro děti. Na ní vystoupí například kapela Bombarďák. Pořadatelé připravili také scénu s vystoupením jazzových kapel či cimbálovek.

 

 

GALERIE

Související obsah:

» Štěrkovna Open Music je festival v blízkosti Hlučínského jezera   (Jana Kleinbauerová, 14. 07. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Lucerna v extázi; aneb Inhaler opět v Praze
01.05.

Lucerna v extázi; aneb Inhaler opět v Praze

Irská kapela Inhaler se v úterý 29. dubna vrátila do Prahy, kde pro své fanoušky tentokrát vystoupila ve Velkém...


Bolest, katarze, i krása: to vše byla Amenra
01.05.

Bolest, katarze, i krása: to vše byla Amenra

Pro některé lidi je pondělí k bolesti absolutně dostačující. A pak existují ti, kteří onu bolest...


Nejintenzivnější večer roku?
01.05.

Nejintenzivnější večer roku?

Začínám si říkat, jestli už na tohle nejsem starý. Jasně, v 22 letech je to zvláštní představa, ale věk se pomalu,...


Slibují filmový trhák léta, ale kde je originalita?
01.05.

Slibují filmový trhák léta, ale kde je originalita?

Brad Pitt? Fantastický herec. Formule 1? Fantastický sport. Kombinace? Slibují nám letošní filmový trhák léta,...


Speciální koncerty na letošním festivalu Brutal Assault
01.05.

Speciální koncerty na letošním festivalu Brutal Assault

Josefovský festival Brutal Assault každoročně kromě standardních koncertů rozličných kapel láká i na speciální sety,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Duše v peří
15.04.

Duše v peří

» Joker Beat

Čtvrté album Joker Beat pod názvem Duše v peří vyšlo 20.12....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru