Štěrkovna Open Music odhaluje další vystupující

Festival se uskuteční 27. až 29. července na břehu Hlučínského jezera. Už dříve organizátoři zveřejnili jména jako Lucie, Chinaski, Pražský výběr, Calin, Tata Bojs, Mig 21, Xindl X, Horkýže Slíže a další.

Prvním nově zveřejněným interpretem je kapela Mirai. "Loni na festivalu jsme zveřejnili šifru 'Budoucnost Lucinky je v čínských lyžích'. V této větě jsme ukryli hned tři headlinery letošního ročníku. Lucinku a čínské lyže (Lucie a Chinaski) uhodli skoro všichni. S budoucností si ale lámala hlavu většina hádajících. Nyní můžeme oficiálně potvrdit, že japonsky se budoucnost řekne mirai. Takže chybějícím kouskem skládačky našeho letošního programu je držitel Ceny Anděl i Ceny Jantar kapela Mirai," uvedl David Moravec, jeden z pořadatelů.

Novinkou v programu festivalu Štěrkovna Open Music letos bude zařazení vystoupení divadelního souboru Cirk La Putyka,  který přiveze představení Boom vol. 2. Inscenace plná strhující akrobacie měla premiéru loni v září na domovské scéně souboru Jatka78 v Praze, uvedení v Hlučíně bude jedno z prvních mimo hlavní město a pod širým nebem.

Tématem projektu Boom vol. 2 je svoboda. Celkem 16 účinkujících předvede nejrůznější novocirkusové disciplíny – cyrwheel, šály, kruhy, čínskou tyč, žonglování, párovou akrobacii, ale i klauniádu, break dance, street dance a současný tanec. To vše za doprovodu živé hudby.

Kompletní program festivalu najdou návštěvníci na webu. Vystoupí Marpo a Troublegang, Pokáč s kapelou, Anna K., Krucipüsk, Dominika Hašková s kapelou We Are Domi, Sofian Medjmedj, Václav Neckář s kapelou, Tomáš Matonoha, Portless, slovenská hvězda Adam Ďurica a řada dalších.

Připravuje se velká rodinná zóna s programem pro děti. Na ní vystoupí například kapela Bombarďák. Pořadatelé připravili také scénu s vystoupením jazzových kapel či cimbálovek.

 

 

GALERIE

Související obsah:

» Štěrkovna Open Music je festival v blízkosti Hlučínského jezera   (Jana Kleinbauerová, 14. 07. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Taylor Swift po třinácti letech znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, objeví se nejen nové skladby ale i zajímavé kolaborace!
08.06.

Taylor Swift po třinácti letech znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, objeví se nejen nové skladby ale i zajímavé kolaborace!

Americká star Taylor Swift znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, které původně vyšlo...


Visací Zámek slaví 41 let
08.06.

Visací Zámek slaví 41 let

Koncert 41 LET V PUNKU proběhne 24. června 2023 na pražském Strahově. Na tomto koncertě kapela pokřtí CD i DVD Made...


V rámci svého vůbec prvního sólového turné se Hauser zastaví také v Praze
08.06.

V rámci svého vůbec prvního sólového turné se Hauser zastaví také v Praze

Drsňák mezi instrumentalisty a zakládající člen skupiny 2Cellos Stjepan Hauser, známý jednoduše jako Hauser, ohlašuje...


Prague Rocks se vrací
07.06.

Prague Rocks se vrací

Festival Prague Rocks, pořádaný společností Live Nation, se letos vrací se slibným line-upem, který odstartuje vaše...


Rea Garvey se vrací do malých klubů  a ohlašuje nové album Ära
07.06.

Rea Garvey se vrací do malých klubů a ohlašuje nové album Ära

Na podzim 2023 se Rea Garvey hodlá vrátit na pódia, aby představil své "Roots Tour", které ho zavede zpět...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Bazilišek
31.05.

Bazilišek

» Divokej Bill

Čekání na nové album Divokýho Billa je u konce. Na den přesně po šesti...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru