Skety se na novém albu posouvají od standardů k autorským skladbám

Osvědčená studia Faust a SONO byly místy vzniku nového alba pražského á cappella, tedy čistě vokálního sextetu Skety. Nese název Týdytý, vychází poslední březnový den a skupina si k nahrávání přizvala sedm zajímavých hostů. Všichni si přijdou zazpívat i na křest, na který Skety zvou do pražského prostoru La Fabrika, kde svou novou nahrávku představí 4. dubna 2017.

Novinka se oproti debutu, který skupina poskládala až na jednu výjimku z přepracovaných jazzových standardů a osvědčených skladeb světového popu a rocku, výrazně liší. Přednost tentokrát dostal rodný jazyk a vedle šestice vlastních skladeb tentokrát došlo na úpravy písní populárních českých kolegů, kteří zároveň přijali pozvání do studia. Kromě vlastních skladeb tak zazní i autorské písně a hlasy Lenky Dusilové, Anety Langerové, Vojtěcha Dyka v duetu s Klárou Vytiskovou, nebo Ondřeje Rumla, který si s chutí zazpíval skladbu Petra Wajsara. Nechybí ale ani důrazné rapování Xindla X, či charakteristický projev Roberta Nebřenského. Zpestřením nahrávky je i brilantní vokální zpracování známé znělkové melodie seriálu Třicet případů majora Zemana od jednoho z nejlepších českých filmových skladatelů Zdeňka Lišky a svou procítěnou deklamací přispěl i populární televizní hlasatel a moderátor Alexander Hemala. Album opět míchal a masteroval americký á cappella guru Bill Hare, držitel dvou Grammy a mnoha dalších ocenění.Při absenci vizuálního vjemu vůbec nic nenaznačuje tomu, že jde o pouze o vokální nahrávku, která se obejde bez hudebních nástrojů. Zpěv á cappella si mnozí posluchači často představují jako pouhý sbor; Skety však z nahrávky znějí silou plnohodnotné kapely, v níž zvukově nic nechybí. Kromě tradičního zpěvu tu zní i jazzový scat, beatboxové rytmy, zvuky připomínající elektronické samply či vokální plochy, laiky snadno zaměnitelné za zvuk syntezátorů či smyčců.
Foto: Milan Marenčák
GALERIE

Související obsah:

» Skety, vítězové soutěže Vokal Total, vystoupí ve čtvrtek v Praze   (Karel Souček, 06. 09. 2014)
» Skety chystají nové album i vlastní festival   (Karel Souček, 05. 07. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Stálice české hudební scény, Aleš Brichta s kapelou Aleš Brichta Project a Dan Horyna s kapelou Merlin, odehrají společný koncert
24.09.

Stálice české hudební scény, Aleš Brichta s kapelou Aleš Brichta Project a Dan Horyna s kapelou Merlin, odehrají společný koncert

Kulturní centrum Labuť Říčany 15. října otevře své pomyslné brány pro všechny fanoušky, kteří si rozhodně...


Zpěvačka Lara Morr přestavuje svoji Múzu
24.09.

Zpěvačka Lara Morr přestavuje svoji Múzu

Múza je název debutového alba osobité zpěvačky Lary Morr (Veroniky Morávkové). Křest proběhne 5. října...


Vladimír Mišík dnes vydává Noční obraz
24.09.

Vladimír Mišík dnes vydává Noční obraz

Dnes, tedy 24. září 2021, vychází u nezávislého českého hudebního vydavatelství Animal Music nové...


Pumpa, legendární hard rocková kapela, oslaví čtyřicet let na české hudební scéně
24.09.

Pumpa, legendární hard rocková kapela, oslaví čtyřicet let na české hudební scéně

V pražském Lucerna Music Bar se 5. října uskuteční netrpělivě očekávaný koncert, který má naplánovaný začátek...


Mezi ploty se letos trochu uskromní, na kvalitě však neutrpí
23.09.

Mezi ploty se letos trochu uskromní, na kvalitě však neutrpí

Park Psychiatrické nemocnice Bohnice patřil festivalu Mezi ploty tradičně poslední květnový víkend. Letos se však...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru