Skety chystají nové album i vlastní festival

Skety jsou vokální hudební skupina složená z mladých českých jazzových zpěváků. Toto a cappella seskupení je držitelem Zlatého diplomu a prestižního ocenění The Ward Swingle Award v kategorii Jazz z mezinárodní soutěže Vokal Total (2014) a čtyř nominací na ceny CARA – Contemporary A Capella Recording Awards. Skety však nežijí z minulosti, plány mají veliké.



Vokální sextet Skety se v následujících týdnech zavře do studia, aby natočil nové skladby. K několika z nich přizval i výjimečné hosty, jejichž jména skupina ještě neprozradila. Vydání alba pak plánuje na začátek příštího roku. Do konce toho letošního ho ovšem ještě čeká řada vystoupení v Čechách i v zahraničí a poprvé se představí coby pořadatel Prague A Cappella Festivalu. Ten se uskuteční od 28. do 30. září v Praze.



Všichni členové sextetu jsou jazzoví zpěváci a mají své sólové projekty. Proto rádi založili tuto a´capella (zpěv bez nástrojů) skupinu. „Založit ansámbl tohoto druhu bylo už dlouho mým snem a jsem ráda, že se do toho se mnou pustily tak skvělé osobnosti. Je za tím samozřejmě hodně neviditelné práce, řekla bych až dřiny a odříkání, ale ta nás všechny posouvá dál," zdůrazňuje zpěvačka Veronika Vítová.
Foto: Václav Haláček
GALERIE

Související obsah:

» Ondřej Ruml převezme v Jazz Docku Zlatou desku   (Karel Souček, 05. 04. 2015)
» NAŠE TÉMA - Jak si Ondřej Ruml poradil s Ježkem, Voskovcem a Werichem?   (Karel Souček, 16. 10. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Nastupující popová hvězda Natalie Jane vystoupí v Praze
04.04.

Nastupující popová hvězda Natalie Jane vystoupí v Praze

Teprve dvaadvacetiletá americká zpěvačka Natalie Jane patří mezi nejrychleji rostoucí nové hlasy současného...


Only The Poets - večer plný emocí, energie a skvělé hudby
04.04.

Only The Poets - večer plný emocí, energie a skvělé hudby

Zásobují fanoušky singly i koncerty. Že jsou zaslouženě stoupajícími hvězdami alt-popové scény, potvrzují...


Polar odevzdali pražskému publiku své hardcore riffy i srdce
04.04.

Polar odevzdali pražskému publiku své hardcore riffy i srdce

Autorkou článku je Anna Stoklásková. RFP Concerts si pro začátek týdne nemohli vybrat lepší prostory, ani sestavu,...


Brutal Assault přišel o velkou hvězdu. Potvrzuje však náhradu v podobě Candlemass a dalších třináct kapel
04.04.

Brutal Assault přišel o velkou hvězdu. Potvrzuje však náhradu v podobě Candlemass a dalších třináct kapel

Festival Brutal Assault přichází s další várkou potvrzených kapel, která opět rozšiřuje žánrový záběr line-upu...


Šokující premiéra Buky a nová éra s EDM stage: Majáles, jaký tu ještě nebyl
03.04.

Šokující premiéra Buky a nová éra s EDM stage: Majáles, jaký tu ještě nebyl

Praha se 1. května 2026 stane dějištěm hudební události, kterou nikdo nečekal. Pražský Majáles letos boří veškeré...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
(((((ultraSOUND))))))+
04.04.

(((((ultraSOUND))))))+

» The Neighbourhood

Páté studiové album kapely americké alternativně rockové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta