Rozmarné léto-vyvážená všehochuť

Festival Rozmarné léto se po své absolutní premiéře (v Mikulově) přesunul na uplynulý víkend (10.-11. července) do Olomouce.

Dvoudenní program zde odstartoval pražský divadelní spolek Háta s muzikálovou komedií Světáci. Film jistě zná mnoho lidí minimálně z doslechu. Hereckou elitu skvěle „zastoupili" Martin Zounar, Filip Tomsa a Zbyšek Pantůček, v ženských rolích excelovaly Ivana Andrlová, Olga Želenská (dále Jan Přeučil, Miriam Kantorková, Pavel Vítek nebo Petr Gelnar). Kdo si tedy zakoupil permanentku, určitě neprohloupil. A děti do 130 cm měly vstup (samozřejmě v doprovodu rodičů) na celý festival zdarma!

Bohatý dětský program

Nedočkaví návštěvníci měli možnost v sobotu celý den (rovněž zdarma) navštívit „Pevnost poznání" v Korunní pevnůstce. Šlo o výklad ohledně dobývání Olomouce, v dalších částech expozice na různá témata (Voda, Světlo a Tma, Hračky a hlavolamy, Sport atd). Areál festivalu patřil od desáté hodiny dětem. Dopoledne mohly shlédnout historické avšak srozumitelně podané příběhy o tom Jak se žilo na Moravě před příchodem slovanských věrozvěstů nebo Cyril a Metoděj na Velké Moravě, dále pohádky Jak si čerti hráli na divadlo, O líném Honzovi nebo Kniha Pravěku. Neposedné děti soutěžily na osmi různých stanovištích nebo se vyřádily na skákacím hradu.

Koncertní program odstartoval úderem 15. hodiny místní formací Bluespower. Jako „otevírači" to neměli jednoduché, upřímně, anglicky zpívané písničky jim moc posluchačů nepřivedly. Snad jen pár kamarádů.

To Crossband vsadil na jistotu! Prozradili, že nejtěžší povolání na světě je Rozhodčí. Svými melodickými písničkami, vtipnými a srozumitelnými, přilákali od stánkú a stinných míst maminky s tancechtivými dětmi. I přes veškerou snahu, nápaditost a komunikaci, spousta lidí ještě posedávala pod slunečníky.

První větší úspěch zaznamenali UDG

Ovšem první větší úspěch hlavně mezi mladými (-náct i –cet) zaznamenali udg. O těch se sice říká, že jsou ústeckou kapelou, protože tam vznikli, dnes však již bydlí hlavně v Praze a okolí, takže to všechny tři hvězdy (o dalších v průběhu) měly stejně daleko. Tky bylo znát, že si je přišli vychutnat festivaloví návštevníci, tato kapela totiž patří hlavně na klubová a letní venkovní pódia. Komunikace s posluchači, rozeskákávání, stage diving, bubeník v šatech, polévání vodou, Kurtizána, Hvězdář, prostě všechno k těmhle divochům patří. A má to úspěch!

Aby o své oblíbené písničky nepřišly ani děti, kterým také festival patřil, po krátké přestavbě a zvukové zkoušce, nastoupil Jaroslav Uhlíř. Ten sice první dvě tři písničky nebyl moc slyšet, ale v průběhu se problém vychytal a tak (kromě druhého zpěváka, kytaristy a kapelníka v jedné osobě a smíšeného pěveckého sboru) byl slyšet i Mistr Uhlíř (bez ironie!). Zazpíval průřez pohádkovými, filmovými písničkami, Chválím tě země má a další. A skandujícím návštěvníkům to nestačilo, dvakrát málem vypískali moderátora, který se snažil dodržet časový plán. A tak jsme si ještě vyslechli Mravenčí ukolébavku a co dělat Když se zamiluje kůň.

Klusovy starší hity i novinky

Na poslední vystoupení se tedy muselo chvíli počkat, ale počet čekajících se nesnižoval, děti v prvních řadách, na zádech rodičů a nejprůbojnější na bočních krajích pódia vyhlížely Tomáše Kluse a Cílovou skupinu. Zpěvák byl lehce zdravotně indisponován, nejspíš nějaká rýmička, tedy se (stejně jako zdravý bubeník udg-ček) lehce kurýroval slivovicí. Takže žádná přítomná Nina, Marie, milovníci mořských koníků nebyli ošizeni o zážitek. Mimo osvědčené skladby zazněly i písně z nového cd (Anat život není), konkrétně Zmrzlým, Jde VoZem, Přeju Ti, Tamaře. A definitivním přídavkem byla stará dobrá a tak trochu „reggae" Nablízku, kterou Tomáš složil při svém prvním větším turné, kdy hostoval Chinaski.


GALERIE

Související obsah:

» Sám Noe přivezl do JazzDocku nový klip Tomáše Kluse   (Karel Souček, 20. 03. 2015)
» Tomáše Kluse čeká roční pauza   (Nikola Halmová, 27. 05. 2015)
» „Pracovitá, invenční a taky skromná. Taková je kapela UDG,“ říká se smíchem bubeník Jugi.   (Karel Souček, 03. 04. 2013)
» Kapela UDG sešla z vyšlapaných cestiček   (Karel Souček, 12. 01. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
První den na Valníku se pankáčové točili, navzdory počasí.
25.08.

První den na Valníku se pankáčové točili, navzdory počasí.

Na festivalu Valník, jehož 27. ročník se ve slánském letním kině uskutečnil o víkendu 21. a 22. srpna, mám...


Pátý den: Poslední velká party a pomalé loučení se Szigetem
24.08.

Pátý den: Poslední velká party a pomalé loučení se Szigetem

Pátý den už měl trochu jinou atmosféru. Bylo znát, že festival se pomalu blíží ke konci a největší hvězdy...


Čtvrtý den: Když Sziget ukázal, že největší show nemusí být jen o hudbě
24.08.

Čtvrtý den: Když Sziget ukázal, že největší show nemusí být jen o hudbě

Čtvrtý den Szigetu přinesl na Main Stage několik naprosto rozdílných podob hudebního vystoupení. Od sebevědomé...


Holešovický Areál 7 nás vzal na výlet do minulosti
24.08.

Holešovický Areál 7 nás vzal na výlet do minulosti

Kapela OMD vznikla v Anglii v roce, kdy jsem se narodila. Jejich hit Enola Gay z roku 1980 znal ve své...


JILUKA: japonská visual kei metalová smršť ovládne Distrikt
23.08.

JILUKA: japonská visual kei metalová smršť ovládne Distrikt

Japonská kapela JILUKA patří k výrazným představitelům současného visual kei metalu. Formace vznikla v roce...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Nemilovaný svět
12.08.

Nemilovaný svět

» Už jsme doma

Nemilovaný svět na vinylu. Druhé studiové album legendární české...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta