Rod Stewart po letech opět s autorským materiálem
Recenze alba : Time
Nedávno však sám Stewart prohlásil, že začal psát nové písničky. A šlo mu to tak od ruky, že brzy na to přichází rovnou s vydáním nového studiového alba. Vyjma skladby "Picture In A Frame" z pera Toma Waitse je autorem všech písní na desce. Aby očekávání fanoušků bylo ještě více posíleno, dodal, že se mohou těšit na klasickou rockovou desku Roda Stewarta. Deska „Time" sice není až tak „rocková", ale své klady rozhodně nezapře.
Vzpomínka na Maggie a na staré časy
Stewart rockový a balada z nejlepších
Rockovější tvář dřívějšího divokého rebela, který svého času tvořil základy rockové klasiky spolu s Jeffem Beckem a The Faces, se výrazněji projeví jen ve skladbách „Finest Woman" a „Legless" (která vychází pouze v bonusové verzi, spolu s dalšími dvěma skladbami). Klasického Roda Stewarta pak připomínají „Live The Life", nebo „Make Love To Me Tonight". Vrcholný moment alba přichází se skladbou „Time", která dala celému dílu název. Balada jako by vypadla z repertoáru kamarádů Rolling Stones a patří mezi to nejlepší, co lze na albu najít. Rod Stewart v ní dokládá, že síla dobré písničky je v tom, že dokáže nevtíravým způsobem zaujmout. Zde to platí naplno. Z opačného ranku je vyloženě popově taneční (!?) „Sexual Religion", která do celkového vyznění alba nezapadá.
Z celkového pohledu se jedná o povedený comeback, byť by mu v některých momentech slušel rockovější projev. Autor zmoudřel, zklidnil se a tak je album plné smíření, nadhledu a většinou pozitivní nálady. Zároveň stále dokáže psát skladby s hitovým potenciálem, kterými své věrné fandy jistě potěší. Jeho hlas je pořád ve vynikající formě a tak by bylo více než příjemné, kdyby vyšel comeback s The Faces, který by si údajně přál. Anebo ještě lépe, aby spatřil světlo světa jeho dlouho spekulovaný projekt s kamarádem a kytarovým klasikem Jeffem Beckem.
Související obsah:
» Po dvaceti letech se Rod Stewart vrací s vlastními songy (Karel Souček, 22. 03. 2013)» GRRR!eatest hits od RRR!olling Stones jsou tady (Joe Stramr, 13. 11. 2012)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Pam Rabbit a Separ nazpívali titulní píseň pro film Bojovník
Nový film Bojovník režisérů Vojtěcha Friče a Tomáše Dianišky vstoupí do kin 13. srpna. Atmosféru snímku,...
Queenie míří do Prahy a rozezní Křižíkovu fontánu
Další zastávkou výročního turné kapely Queenie bude Praha. V úterý 11. srpna se v rámci 20 let Tour představí...
Kurt Vile přiveze do Prahy svou dosud nejosobnější nahrávku
Americký hudebník Kurt Vile se po čase vrací do Prahy společně se svou kapelou The Violators. V rámci koncertní šňůry...
Vstupenky na Veveří vyhrály Lucie a Gabriela
Putovní festival Hrady CZ pokračuje o tomto víkendu na Veveří. V naší soutěži jste moli vyhrát 2x2 volné...
Slavící Kandráčovci přivezou do pražského Gauče největší hity i výroční album
Oblíbená slovenská kapela Kandráčovci se letos v srpnu představí také českému publiku. Ve středu...
» zobrazit více...
RECENZE
» Album Montáž 1996 – 2014 přináší...
» Stones nestárnou, na Foreign Tongues se předvádí...
» Wow! Muse míří ke hvězdám
» Tichý architekt aneb když australský prog,...
» Magické, uhrančivé, hypnotické. Takové...
» Jinany – Ptáci a Draci: EPčko, se kterým...
» zobrazit více...
12. Koncert pro Kaštánka pod širým nebem v legendárním klubu Modrá Vopice
Čas letí neskutečně rychle.... I letos se bude 8. srpna v klubu Modrá...
Queenie míří do Prahy a rozezní Křižíkovu fontánu
Další zastávkou výročního turné kapely Queenie bude Praha. V úterý...
Moravská hudební spodina ovládla Melodku. The Scrambles lákali na debut, CHLEB!K rozdával chlebíčky a Rocket Bunny uzavřeli večer punkrockovou jistotou
Poslední červencový večer se na brněnské Melodce setkaly tři kapely...
Festival Brod 1995 si užijí fanoušci různých hudebních žánrů i generací
V sobotu 22. srpna se Český Brod opět promění v dějiště jednodenní přehlídky...
Bert & Friends: Každý koncert je wimbledonský zápas a každý den je bílé plátno, na kterém tvoříme obrazy.
Bezprostředně po koncertě na Colours of Ostrava jsme si s Bertem povídali o tom,...
12. Koncert pro Kaštánka pod širým nebem v legendárním klubu Modrá Vopice
Čas letí neskutečně rychle.... I letos se bude 8. srpna v klubu Modrá...
Kříž a kamení představuje druhý singl z chystané desky Insanie
Bude to boj, ale neboj byl prvním singlem kapely Insania z nového alba...
Vstupenky na Veveří vyhrály Lucie a Gabriela
Putovní festival Hrady CZ pokračuje o tomto víkendu na Veveří. V naší...
Moravská hudební spodina ovládla Melodku. The Scrambles lákali na debut, CHLEB!K rozdával chlebíčky a Rocket Bunny uzavřeli večer punkrockovou jistotou
Poslední červencový večer se na brněnské Melodce setkaly tři kapely...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #35: Rock for People 2026, část 2
V druhém díle věnovanému festivalu Rock for People jsme důkladně...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Hollywoodské hvězdy zazářily v brněnském Sonu
KLIP: Rybičky 48 natočily nový
FESTIVAL:













