Red Baron Band v Malostranské Besedě nejen představili, ale i pokřtili nové album Last Chance

Red Baron Band vytvořili různorodou desku, která vzdává hold klasickým rockovým kapelám a zároveň se posouvá za hranice žánru

Koncertní večer 10. června v Malostranské Besedě odstartovala hardrocková formace Red Baron Band svižnou skladbou z alba In The Light (2003) Livin’In The Light. V průběhu večera zazněla pomalá skladba Where Did You Go zalba The First (2000) nebo v závěru Get Out, kterou složil Paul KowaczHonzou Holečkem. Celý koncert byl, ale hlavně o skladbách z  pátého studiového alba Last Chance, které od samého začátku doprovází tři singly: Victoria, Without You, Holy Water, které i zde zazněly ve stejném pořadí. Byla to parádní hardrocková a bluesrocková jízda, kdy si fanoušci v Malostranské Besedě užili mix rychlých i pomalejších písní. Jak již bylo zmíněno, nechyběl ani křest, kdy po skladně Holy Water se ujmul místo paliček šampaňského Radek Horník, aby společně s ostatními popřáli hezký start a oficiálně poslali tak do světa novinku La Chance. "Cítíme, že se nám podařilo natočit velmi silné a pestré album. Doufáme, že všem přinese radost tak jako nám," řekl frontman kapely Paul Kowacz.

 Album Last Chance má zajímavou historii vzniku…..

Album bylo připravené k natáčení už v roce 2014, ale kvůli personálním změnám za mikrofonem se nahrávání několikrát odložilo. V roce 2016 se dokonce muselo nahrávání zrušit dva týdny před zablokovaným termínem ve studiu. V roce 2018 do kapely přišla nová zpěvačka Marika Postlerová. Kapela se konečně mohla připravovat na nahrávání , které začalo na začátku roku 2019. V tomto čase ke skladbám, které už skupina mněla připravené, přibyla nová píseň Silent Room. Během šesti březnových dnů kapela natočila základy pro všech deset písní v pražském kultovním klubu Doupě a až do roku 2020 nahrávala vokální stopy a další overduby jako Hammond organ, Mellotron, Rhodes Piano, kytary, perkuse a další. Na albu jsou tak extrémy kdy například píseň Who Knows zabrala pouhé čtyři nahrávací stopy a oproti tomu titulní Last Chance neuvěřitelných 88 stop, které z většiny obsadila zvuková koláž, kterou vyrobil kytarista Paul Kowacz. Poté co bylo dokončeno nahrávání začal Paul připravovat mixy desky. Po čase ale kapela usoudila, že nechá mix na někom mimo skupinu a tak se obrátila na Pavla Karlíka z nejznámějšího českého studia Sono.

Všechny časové plány ještě nabourala celosvětová situace s Covidem a tak se konečné mixy dokončili až na podzim roku 2022. Poté se kapela domluvila na vydání alba s britským labelem Roulette Media a termín vydavatelského plánu padnul na květen 2023. Album zdobí zajímavý provokativní obal, se kterým přišla kapela. Graficky ho zpracoval Honza Moucha, který je i autorem loga kapely. Hudebně je na desce zastoupeno mnoho rockových poloh a během deseti písní si posluchač přijde na své. Je to specifický mix klasického rocku, blues rocku, progu, psychedelie ale i akustických poloh. Hudba i texty a aranže jsou dílem členů kapely. Někdo by mohl namítnout, že se kapela útočí na publikum, které oslovily kapely jako Greta Van Fleet nebo Rival Sons, ale Red Baron Band takto hrají už od roku 1993 a mají svůj osobitý rukopis, důkazem jsou čtyři studiová alba a jeden živý koncert z jejich discografie. Album vychází na černém a v limitované edici i na červeném vinylu, CD a na všech digitalních platformách. CD 30.6., na vinylové desce 28.8.2023

Red Baron Band: Marika Postlerová (sólový zpěv), Paul Kowacz (kytara, zpěv), Jiří G Rubeš (basová kytara) a Radek Horník (bicí)

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Prvním headlinerem festivalu Rock for People jsou Bring Me The Horizon
26.09.

Prvním headlinerem festivalu Rock for People jsou Bring Me The Horizon

I organizátoři královéhradeckého festivalu Rock for People odehráli svůj první tah při podzimním odhalování...


Návrat ke kořenům: Leo Moracchioli a Frog Leap si opět podmanili Lucernu
26.09.

Návrat ke kořenům: Leo Moracchioli a Frog Leap si opět podmanili Lucernu

Z plánovaného místa koncertu v holešovické hale Sasazu se organizátoři rozhodli upustit a pondělní koncert...


Combichrist & Megaherz: Temná party uprostřed velkoměsta
26.09.

Combichrist & Megaherz: Temná party uprostřed velkoměsta

V neděli večer zavítali do Prahy rovnou dvě legendy industrialu doplněného o tvrdé kytary: němečtí Megaherz...


Tenkrát na západě – Devadesátky
26.09.

Tenkrát na západě – Devadesátky

V sobotu 30.září se v DEPO 2015 uskuteční vzpomínka na devadesátá léta plzeňské scény …. Čeká...


Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru