Pražský core večírek

Do klubu Roxy nám 25. února zavítá skvadra skupin vyznávající ty nejtvrdší z tvrdých hudebních stylů, která slibuje pořádnou nálož chaosu. O koho se jedná?

První skupinou je Lionheart původem ze severní Kalifornie. Jedná se o beatdownisty, kteří si dle svých vlastních slov chtějí především užívat a díky své hudbě procestovat svět. To se jim daří a za svou kariéru zavítali do mnohých států světa (včetně ČR), ačkoliv neustále rádi vzpomínají na svůj původ v severní Kalifornii a lidi z té oblasti – v textech na to rádi upozorňují. Lidem, kteří je podporovali, na začátku dokonce dedikovali i svou komerčně nejúspěšnější píseň – LHHC. V ČR se naposledy představili v roce 2022.

Druhou skupinou jsou celosvětově proslulí deathcoristi Suicide Silence. Jedná se o další skupinu z Kalifornie, která na scéně působí už přes 20 let. Ačkoliv skupina vyznává primárně deathcore, nelze nezmínit, že se nebojí se svým stylem dlouhodobě experimentovat a nechávat své písně ovlivňovat nu metalem, grindcorem, nebo mathcorem. Tato proměna byla výrazná především po roce 2012, jenž byl pro skupinu velmi smutným – její frontman zemřel při havárii na motorce. K čistokrevnému deathcoru se ale vrátili – a to za pomocí alba Become the Hunter. Ani pro Suicide Silence se nejedná o českou premiéru – poslední vystoupení zde odehráli listopadu 2022.

Dále se dočkáme představení Kublai Khan TX. Jediná skupina z ansámblu, která primárně zapadá do kolonky metalcore se nechala při své tvorbě inspirovat v 90. letech minulého století a stylově vychází z právě z metalcorové tvorby v 90. letech, do které přimíchává prvky groove metalu. Takže potom výsledné písně jsou spíše pomalejší, tvrdší s nízkými tóny. Do toho zakombinujte politická témata a výsledkem je něco, na co se rozhodně dá headbangovat. V ČR se objevili naposledy minulý rok na Fajtfestu.

Nakonec náš výčet uzavírá Paleface Swiss. Nejpřesnější popis své tvorby a sebe vymyslela sama skupina: „Nejšpičkovější švýcarská továrna na sýry se zaměřením na slam Beatdown s extra příchutí Hardcore." V jejich hudbě můžeme pozorovat deprese, zoufalost a návaly emocí se „špetkou" pasivní agresivity. Za svou celkem krátkou kariéru už vydali několik EP a 2 alba a úspěšně se zabydleli na evropské beatdown scéně. Tento úspěch je vidět i díky spolupráci s jinými core skupinami – např. Left to Suffer, LANDMVRKS nebo Resolve. Česko je ale pro tuto skupinu i díky jejímu původu dost známá země. Například minulý rok zde zavítali hned 2x.

Tak co? Půjdete se vyřádit do Roxy?

 

Michal Kocour


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nové album Norah Jones slibuje syrovost bez přehnané dokonalosti
02.03.

Nové album Norah Jones slibuje syrovost bez přehnané dokonalosti

Populární americká zpěvačka, písničkářka a pianistka Norah Jones vydává příští týden své deváté...


Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš si dávají repete
02.03.

Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš si dávají repete

Společné turné kapel Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš se osvědčilo již v dubnu 2022, kdy si populární...


Twenty One Pilots vydávají nový singl a oznamují desku Clancy. Vyjde v květnu letošního roku
01.03.

Twenty One Pilots vydávají nový singl a oznamují desku Clancy. Vyjde v květnu letošního roku

Twenty One Pilots po třech letech přichází s novou hudbou. Singlem "Overcompensate" tak odstartovali poslední desku,...


The 1975 se po sedmi letech vrací do Prahy. Svůj unikátní show koncept přivezou do holešovické Fortuny
01.03.

The 1975 se po sedmi letech vrací do Prahy. Svůj unikátní show koncept přivezou do holešovické Fortuny

Nejlepší konceptuální show na současné hudební scéně míří do Prahy. Je to tak, britská skupina...


Elegantní ikona popové hudby; Sophie Ellis-Bextor dorazí do Prahy
01.03.

Elegantní ikona popové hudby; Sophie Ellis-Bextor dorazí do Prahy

Britská popová zpěvačka a textařka Sophie Ellis-Bextor přijede premiérově do Prahy, kde již 15. 3. představí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru