„Pracovat s Mouchou bylo to nejlepší, co jsme mohli udělat,“ zdůrazňují Kieslowski

Své písně o lásce, stárnutí a loučení přiveze duo Kieslowski, které tvoří pianistka a zpěvačka Marie Kieslowski a hudebník David Pomahač alias DKP, v pátek 31. října do berounské kavárny Jiná káva. Na koncertě, který začíná ve 20 hodin, zároveň představí své zbrusu nové album Mezi lopatky. Především o něm si Hudební knihovna povídala s Davidem Pomahačem i Marií Kieslowski.



HK: Už jste v Berouně někdy koncertovali a máte k tomuto městu nějaký bližší vztah?     
David:
„V Berouně jsme hráli nedávno na festivalu Závodí. Bylo to trochu rychlé, měli jsme za sebou už tři koncerty a hned po našem vystoupení jsme jeli domů. Atmosféra ale byla velmi vstřícná. Jinak pocházíme ze severu Čech, a i když žijeme v Praze, Berounsko moc neznáme. Ale Beroun je pěkné město a určitě se v něm dobře žije."

HK: Přehrajete na koncertě celou novinku Mezi lopatky?    
David:
„Nevím, jaký setlist budeme konkrétně v Berouně hrát. Dost ho měníme, ale z Mezi lopatky zazní určitě dost písní."

HK: Jak se vám na novince spolupracovalo se známým producentem Janem P. Muchowem?    
Marie:
„Ta spolupráce byla velmi úzká a intenzivní. Nahrávali jsme téměř 14 dní v kuse. Po chvíli už jsme byli všichni na stejné vlně a věděli, co chceme. Honza pracuje navíc velmi rychle, a tak jsme měli možnost vyzkoušet více cest. Když jsme si nebyli jisti, dali jsme na jeho volbu a cit."    
David: „Pracovat s  Mouchou bylo to nejlepší, co jsme mohli udělat. Každému, kdo dělá hudbu, bych přál spolupracovat s takhle dobrým, milým, empatickým a zkušeným producentem. On je opravdu poklad."

HK: Myslíte, že vaši hudbu nějakým způsobem posunul?     
David:
„Nejsem si jist, jestli nějak slyšitelně, ale učili jsme se od něj přemýšlet o naší hudbě jinak a asi i zodpovědněji. Určitě se posunul zvuk, ale to je úplně v pořádku a je to běžné. Je dobře, že je tam Moucha "cítit"."

HK: Proč jste základní část novinky natáčeli právě v Normandii?     
Marie:
„Důležité bylo, že jsme odjeli. To samé se mohlo uskutečnit kdekoli jinde za hranicemi České republiky. Ale je fakt, že Normandie se obzvlášť povedla. To místo, kamenný dům uprostřed ničeho, mělo neopakovatelnou atmosféru. Nemluvě o tom, že jsme tam byli na přelomu ledna a února, takže většinu dní pršelo a foukal silný vítr. Byli jsme izolováni a šťastní."



HK: Jak se liší studiové verze vašich písní od live verzí?    
David:
„Některé se liší hodně a jiné téměř vůbec. Co je jiné, je vždycky atmosféra místa, kde hrajeme. A o to jde nejvíc."

HK: A cítíte se lépe ve studiu při natáčení nebo na koncertech?    
David:
„Jsou to jiné disciplíny. Obě mají svoje výhody i slabiny. Myslím, že máme hodně rádi obě polohy."   
Foto: Vítek Bedrna
GALERIE

Související obsah:

» Co že chystá Indies Scope na příští rok?   (Karel Souček, 20. 12. 2013)
» Traband, Zuby nehty, Kieslowski... Silná podzimní kolekce Indies.   (Karel Souček, 22. 07. 2014)
» Loď kapely Zuby nehty po patnácti letech opět připlouvá. Nepoškozená.   (Karel Souček, 23. 10. 2014)
» Na novince chce Traband dokázat, že banjo není jen country   (Karel Souček, 20. 10. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Balu Brigada rozehřáli Prahu
19.04.

Balu Brigada rozehřáli Prahu

Dlouho očekávaný, a navíc i vyprodaný, koncert Australanů Balu Brigada splnil...


Midnight Swimmers debutují albem o chamtivosti, iluzích a nejistotě
19.04.

Midnight Swimmers debutují albem o chamtivosti, iluzích a nejistotě

Odd Ones Out je název debutového alba pražské indie kapely Midnight Swimmers. Kolekce deseti skladeb propojuje...


Australský kytarový virtuos a skladatel Plini se vrací do Prahy
19.04.

Australský kytarový virtuos a skladatel Plini se vrací do Prahy

Po třech letech se vrací australský kytarista Plini opět do Prahy. Posledně u nás byl v roce 2023 a to v Rock Café,...


Moondoggy přivezou do Prahy energický indie rock z Toronta
19.04.

Moondoggy přivezou do Prahy energický indie rock z Toronta

Kanadská indie rocková kapela moondoggy míří do Café V lese. Již 25. května 2026 přiveze do Prahy očekávané...


Kapela Kodaline oznámila své poslední světové turné
19.04.

Kapela Kodaline oznámila své poslední světové turné

Jedna z nejvýraznějších irských kapel současnosti Kodaline oznámila turné Farewell Tour 2026, v jehož rámci vystoupí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Třísky
19.04.

Třísky

» Nanday

Třísky je název druhého studiového alba pražsko-liberecké...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #28: České remaky
11.04.

Tři Deci #28: České remaky

Dnes se vrátíme do minulosti a budeme si povídat o českých a československých...