Poličský Colour Meeting nabídne africké rytmy, australské country i zpěvy Portugalska a Moravy
Pokud
máte pocit, že se na tuzemských hudebních festivalech stále opakují stejná
jména, pak byste mohli vyzkoušet Colour
Meeting. Tento multižánrový festival se mezi poličskými hradbami a
Synovským rybníkem uskuteční 14.-15. července již potřinácté a pestrá
dramaturgie nabídne transovní africké rytmy, špinavé australské country, zpěvy
Portugalska i Moravy, neobvyklé nástroje i to nejlepší z tuzemské alternativy.
Mnozí muzikanti vystoupí v Čechách vůbec poprvé. Například Tunisané Ifriqiyya Electrique, v jejichž projektu se setkává rock a elektronika s hudbou Sufi mystiků a transovními rituály saharské Afriky, nebo Omiri, portugalský multiinstrumentalista, unikátně spojující elektronickou remixovou scénu 21. století s tradiční kulturou portugalského venkova. Stejně zajímavá je americká herečka a operní zpěvačka Julia Ulehla, pravnučka brněnského profesora Vladimíra Úlehly, nebo Aram Bajakian, což je kytarista arménského původu, spoluhráč Lou Reeda a Johna Zorna, pohybující se v avantgardní umělecké komunitě newyorského downtownu a Juliin manžel. Ti dva dali moravským klasikám neotřelý náboj a intenzitu.
Z druhého konce zeměkoule se do Poličky vydá rázná Australanka Cash Savage se svou divokou partou The Last Drinks a tím nejlepším psaneckým country současnosti. Ale i česká scéna bude hojně zastoupena. Ústečtí Houpací koně představí loňskou novinku Kde jste mý přátelé dneska v noci?, jednoho z nejvýraznějších rapperů Vladimira 518 doprovodí DJ Mike Trafik a i oni přivezou nové album s názvem Ultra!Ultra!
Pozváním Bratří Orffů na Colour Meeting splácí dramaturg festivalu svůj letitý dluh - coby rodáci ze stejného města, byli už dávno v dramaturgickém plánu. Jenže než došlo na lámání chleba, kapela se odmlčela. Jejich poslední album Šero získalo ceny Anděl a Apollo, letos se po několikaleté pauze z krnovské výspy znovu vynořili na scénu. Dále se návštěvníci mohou těšit na Lenku Morávkovou s jejím Bohemian Cristal Instrumentem Martina E. Kyšperského, První hoře, The Entropies, Songs from Utopia, Cermaque & Iamme Candlewick, Jakuba Šimanského, Zorita, Walden, Les Flatmates či Horana a synovia.
Související obsah:
» Sugestivní Ortely předznamenávají nové Čermákovo album Neboj (Karel Souček, 16. 12. 2016)» Cermaque se staví strachu i okolí s novou deskou Neboj (Ondra Kocáb, 07. 03. 2017)
» Longital pokřtí novinku ve společnosti Bratrů Orffových (Karel Souček, 27. 01. 2017)
» Borise Carloffa vystřídali Bratři Orffové (Karel Souček, 06. 02. 2014)
» Imaginarium – gejzír nápadů, ohňostroj radosti (Karel Souček, 06. 02. 2014)
» První hoře zve do svého Imaginária (Karel Souček, 30. 01. 2014)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Pátý den: Poslední velká party a pomalé loučení se Szigetem
Pátý den už měl trochu jinou atmosféru. Bylo znát, že festival se pomalu blíží ke konci a největší hvězdy...
Čtvrtý den: Když Sziget ukázal, že největší show nemusí být jen o hudbě
Čtvrtý den Szigetu přinesl na Main Stage několik naprosto rozdílných podob hudebního vystoupení. Od sebevědomé...
Holešovický Areál 7 nás vzal na výlet do minulosti
Kapela OMD vznikla v Anglii v roce, kdy jsem se narodila. Jejich hit Enola Gay z roku 1980 znal ve své...
JILUKA: japonská visual kei metalová smršť ovládne Distrikt
Japonská kapela JILUKA patří k výrazným představitelům současného visual kei metalu. Formace vznikla v roce...
Mladá energie a víkendový chaos – Feng míří do Prahy
Britský rapper Feng vystoupí 11. září v pražském klubu Roxy, kde představí svou tvorbu plnou mladistvé...
» zobrazit více...
RECENZE
» Album Montáž 1996 – 2014 přináší...
» Stones nestárnou, na Foreign Tongues se předvádí...
» Wow! Muse míří ke hvězdám
» Tichý architekt aneb když australský prog,...
» Magické, uhrančivé, hypnotické. Takové...
» Jinany – Ptáci a Draci: EPčko, se kterým...
» zobrazit více...
Glam metalový a hard rockový kytarista Adam Bomb v rámci Livedream Tour vystoupil v Modré Vopici
Adam Bomb odehraje klidně přes 200 koncertů ročně, často i v menších...
JILUKA: japonská visual kei metalová smršť ovládne Distrikt
Japonská kapela JILUKA patří k výrazným představitelům současného...
Pátý den: Poslední velká party a pomalé loučení se Szigetem
Pátý den už měl trochu jinou atmosféru. Bylo znát, že festival se pomalu...
Druhý den Pop Messe představil několik tváří současné alternativní hudby
Druhý den Pop Messe pokračoval v tom, co festival umí velmi dobře – stavět...
„Traband byl splněný sen, ze kterého jsem se probudil,“ říká Jarda Svoboda.
Album Traband - Montáž 1996–2014 připomíná dvacet let jedné výjimečné...
Letní atmosféra nekončí, do pražského Bike Jesus míří New Constellations
Září už je za rohem a s ním zase začínají ožívat pražské kluby....
Druhá tráva se singlem Rebeka vrací ke svým kořenům
Rebeka je název nového singlu kapely Druhá tráva. Jedna z nejenergičtějších skladeb...
Vstupenky na Veveří vyhrály Lucie a Gabriela
Putovní festival Hrady CZ pokračuje o tomto víkendu na Veveří. V naší...
Moravská hudební spodina ovládla Melodku. The Scrambles lákali na debut, CHLEB!K rozdával chlebíčky a Rocket Bunny uzavřeli večer punkrockovou jistotou
Poslední červencový večer se na brněnské Melodce setkaly tři kapely...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #37: Letní hity
Dnes se zaměříme na fenomén letních hitů a pokusíme se zjistit, co vlastně...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Hollywoodské hvězdy zazářily v brněnském Sonu
KLIP: Rybičky 48 natočily nový
FESTIVAL:



















