Cermaque se staví strachu i okolí s novou deskou Neboj
Básník, režisér a písničkář Jakub Čermák vystupující jako Cermaque představuje svou osmou desku s názvem Neboj. Nahrávka pulsuje od nezávislého folku po alternativní hiphop a k dostání bude od 8.března. Na albu se podílelo množství hostujících muzikantů a producentů jako jsou například Aid Kid, Jan Kratochvíl (DVA), Ondřej Ježek nebo izraelský kytarista Shlomi Mor. Texty na albu reagují na společenský vývoj v Čechách i ve světě v posledních letech a Cermaque v nich vypráví o strachu, o zmatení jazyků, o rozdělené společnosti, ale v pozadí i o naději.
Dalšími lidmi, kteří přispěli svojí prací ke vzniku nových pisní byli Néro Scartch; švédský multiinstrumentalista a spoluautor většiny aranží Chris Strandh; zpěvačky Iamme Candlewick a Beata Bocek; světově uznávaný izraelský pianista Guy Mintus; a další. „Za poslední tři roky se mi nashromáždila řada písní reagujících na aktuální dění." Svěřuje se Cermaque. „A když jsem začal album připravovat, oslovil jsem s jeho konceptem lidi z hudební scény, kterých si vážím. Většinou hned souhlasili a šli do toho se mnou." Rozmanité skladby a různé pohledy jednotlivých producentů na zpracování stmelil ve skvělou nahrávku zvukový mistr Ondřej Ježek.
Cermaque přiznává, že je tato nahrávka nejen apelem, ale i velmi osobní výpovědí. "Když se mi před třemi lety narodila dcera Agátka, napsal jsem jí písničku. Ta zakončuje naší zatím poslední desku Gravitace refrénem „já mám jen přání jediný/ ať se ti vyhnou dějiny". Bohužel, dějiny jakoby se od té doby spíš přibližovaly. Takže došlo k tomu, že moje nová sólová deska je tematická. Výsledkem je moje vize o stavu společnosti a výzva, která je i titulem celé desky:NEBOJ. Neboj. Postav se strachu. Předsudkům svým i svého okolí. Neboj se jasně postavit za svobodu, za fantazii, za lásku k bližnímu. V duchu si tohle opakuju furt. Touhle deskou se to společně pokoušíme říct i nahlas."
Turné k desce:
10.3. PRAHA - Žižkostel (Tibet žije)
24.3. PRAHA - Bohužel bar (Žižkovská noc)
26.3. NAPAJEDLA - Kino Napajedla
27.3. UHERSKÝ BROD - Ulité kafe
28.3. OLOMOUC - Čajovna Kratochvíle
29.3. OPAVA - Kavárna Alternativa
30.3. VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - M-klub
31.3. OSTRAVA - Cooltour
6.4. PRAHA - Café v lese (křest CD)
7.4. BRNO - Trojka
Související obsah:
» Sugestivní Ortely předznamenávají nové Čermákovo album Neboj (Karel Souček, 16. 12. 2016)» Cermaque vydává desku plnou démonů (Karel Souček, 28. 12. 2012)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Waltari přivezou svou poslední desku do Paláce Akropolis
Hudební chameleoni, kteří se u nás už téměř 40 let těší extrémní oblíbenosti, vystoupí 20. března...
Sombr míří do Prahy: Emoce, indie rock a intimní zpověď ve Fóru Karlín
Sombr je americký zpěvák, skladatel a producent, jehož hudební styl je poměrně široký, ale převážně se pohybuje...
Pam Rabbit a Ewa Farna vzkazují, že je občas v pohodě nevědět co děláme
Výrazné zpěvačky Pam Rabbit a Ewa Farna se chystají tento rok pokořit milníky ve své kariéře. Zatímco...
Machine Gun Kelly v Praze: Divoká atmosféra a rock'n'roll!
Machine Gun Kelly, vlastním jménem Colson Baker, patří k nejvýraznějším a zároveň i nejkontroverznějším umělcům...
Bass Drum of Death představí nové album SIX
Syrový rock’n’roll, který na klubová pódia vrací pořádný hluk a vášeň. Americká kapela Bass Drum of Death přiveze...
» zobrazit více...
RECENZE
» Elektrïck Mann zvážněli, ale lehkost...
» Testament letos mocně vítězí na thrashmetalovém...
» Ocel, Jizvy a stále Velkej sen: Jamaron...
» Bretaň v hudbě kapely Bran zůstává,...
» Kapela Mňága a Žďorp hořela vždycky...
» Atmosférické Nanebevstoupení umí Paradise...
» zobrazit více...
Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Illuminati.ca roztančila fanoušky v Rock Café
V pražském klubu Rock Café zpěvačka s nezaměnitelným hlasem...
Francouzský vizionář Igorrr se vrací do Prahy přepsat hranice žánru
Francouzský král hudebního experimentu Igorrr se po letech vrací do Prahy...
Lucerna se otřásla v základech: Lionheart za doprovodu Madball rozproudili Prahu
Kdo se zajímá o hardcore a nebyl v pondělí 12. ledna v pražské Lucerně,...
Advent festivalu Rock for People nadělil Halsey a dalších padesát interpretů napříč žánry
Festival Rock for People má za sebou vánoční období a tedy i tradičně velmi...
Enter Shikari: Téma sounáležitosti nás provází od našeho úplně prvního alba
Několik hodin před jejich dalším koncertem na festivalu Rock for People jsem...
Co chystá label Indies Scope pro rok 2026?
Label Indies Scope představuje ediční plán pro rok 2026, zatím ne zcela kompletní....
Pam Rabbit a Ewa Farna vzkazují, že je občas v pohodě nevědět co děláme
Výrazné zpěvačky Pam Rabbit a Ewa Farna se chystají tento rok pokořit...
Na Veveří se mohou těšit Nela a Pavla
Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Veveří. V naší soutěži jste...
Nové album Island Mint s názvem Slun je venku
Nové album kapely Island Mint s názvem Slun je venku a kapela ho pokřtí...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #21: Co nás čeká v roce 2026?
V prvním díle roku 2026 jsme dali dohromady krátký výhled na hudební události...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Temná elegance - Isabel LaRosa v ROXY
KLIP: Elán přichází s novým singlem a míří do Edenu
NAŽIVO:


















