Placebo oslavilo narozeniny na brněnském výstavišti

Londýnští Placebo opět dorazili do České republiky. V rámci svých narozeninových oslav se po loňské Praze vydali po deseti letech do Brna, kde rozeskákali pavilon G zdejšího výstaviště. Jejich podporou byl pražský písničkář Niceland, který se své role ujalo velmi zdatně a přilákal do té chvíle u piva postávající lid mnohem blíže.

Celá akce měla původně začínat v sedm hodin, s tím, že hlavní hvězdy vkročí na podium kolem čtvrt na devět. Nicméně celý program se, možná trochu nečekaně, uspíšil a tak se již ve třičtvrtě na sedm před malým houfkem lidí zjevil Niceland. Ten si připravil velmi příjemný set včetně jednoho z největších hitů I Won't Give In. Jediné co trochu scházelo bylo zapomenuté publikum, které však dalo znát svůj zájem a ihned po prvních tónech se valilo do haly a ti uvnitř zase blíže k pódiu.

Zhruba půlhodinový set byl zakončen skladbou Lost In Encryption. Volba Nicelanda na začátek akce tak vyšla na jedničku a začlo se čekat na Briana Molka a spol. Mezitím se na místo valily další davy, nechyběl například ani frontman Vypsané fiXy Márdi. Čekání nebylo vůbec dlouhé a úvodní videoklip se skladbou Every Me Every You se spustil již po půl osmé. Ve chvíli, kdy ještě celá řada lidí procházela kontrolou. Po konci videoklipu se na pódium začala přesouvat i celá kapela, kterou v součastnosti při koncertech kromě zakládajících členů Briana Molka a Stefana Olsdala tvoří i bubeník Matt Lunn, kytarista Nick Gavrilovic, baskytarista Bill Loyd a Fiona Bryce, která se zhostila houslí a piána.



Celý večer se konal jako jedna velká Placebo oslava složená ze všech období kapely. Zastoupeny byly jak ty nejstarší kousky (Pure Morning, Lady Of Flowers, Teenage Angst), hity po přelomu tisíciletí (Song To Say Goodbye, Special K, 20 years) tak i nová tvorba včetně posledního singlu Jesus' Son. Z tohoto pohledu tak nechybělo naprosto nic. Celá show navíc nebyla ničím narušovaná, Molko se zapojoval do komunikace s publikem pouze zřídka, komunikovat se tak snažili především svojí tvorbou.

O první velký moment se postarala hitovka Too Many Friends, odkazující k dnešní době. Ani během ní však navštěvníci nespustili oči z obrazovek svých smartphonů a tak trochu tím muže na pódiu provokovali. K dalším vrcholným momentům patřila také vzpomínka na Davida Bowieho se skladbou Without You I'm Nothing, kterou s nimi nazpíval, doplněnou projekcí společných chvil v pozadí. První loučení proběhlo se skladbami Song To Say Goodbye a The Bitter End, při kterých už byla celá hala v pohybu a tyto hitovky si vysloužili opravdový aplaus.

Došlo i na přídavky a to dokonce dva. Při prvním na sebe nechala kapela trochu čekat, přišli během něj však další tři skladby k už tak velkému počtu a to ještě nebyl konec. Koncert dospěl ke grandioznímu finále s poslední skladbou, coverem Running Up That Hill od Kate Bush, který je v živém podání od Placebo naprosto hypnotizujícím zážitkem.

Brno tak může být spokojeno. Oslava nyní již jednadvacátých narozenin se podařila na výbornou a potvrdili to i úsměvy členů londýnské formace, kteří skandjící hale dlouze zatleskali před posledním přídavkem. Přestože všechen materiál posledních let nesahá starším deskám ani po kotníky a zatím poslední řadovka vyšla již před čtyřmi roky, Placebo si svoji základnu stále drží velmi početnou a naživo drží laťku velmi vysoko.

Setlist: Pure Morning, Loud Like Love, Jesus' Son, Soulmates Never Die, Special Needs, Lazarus, Too Many Friends, Twenty Years, I Know, Devil In The Details, Space Monkey, Exit Wounds, Protect Me From What I Want, Without You I'm Nothing, 36 Degrees, Lady Of Flowers, For What It's Worth, Slave To The Wage, Special K, Song To Say Goodbye, The Bitter End, Teenage Angst, Nancy Boy, Infra Red, Running Up That Hill.


GALERIE

Související obsah:

» Placebo odhalili detaily novinky   (Ondra Kocáb, 23. 06. 2013)
» Placebo se vrací plní energie a jsou hlučnější než láska   (Ondra Kocáb, 17. 09. 2013)
» Placebo na přažském koncertu doprovodí Joy Formidable   (Ondra Kocáb, 13. 08. 2016)
» Věříte v Placebo? Měli byste   (David Malý, 28. 11. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Pátý den: Poslední velká party a pomalé loučení se Szigetem
24.08.

Pátý den: Poslední velká party a pomalé loučení se Szigetem

Pátý den už měl trochu jinou atmosféru. Bylo znát, že festival se pomalu blíží ke konci a největší hvězdy...


Čtvrtý den: Když Sziget ukázal, že největší show nemusí být jen o hudbě
24.08.

Čtvrtý den: Když Sziget ukázal, že největší show nemusí být jen o hudbě

Čtvrtý den Szigetu přinesl na Main Stage několik naprosto rozdílných podob hudebního vystoupení. Od sebevědomé...


Holešovický Areál 7 nás vzal na výlet do minulosti
24.08.

Holešovický Areál 7 nás vzal na výlet do minulosti

Kapela OMD vznikla v Anglii v roce, kdy jsem se narodila. Jejich hit Enola Gay z roku 1980 znal ve své...


JILUKA: japonská visual kei metalová smršť ovládne Distrikt
23.08.

JILUKA: japonská visual kei metalová smršť ovládne Distrikt

Japonská kapela JILUKA patří k výrazným představitelům současného visual kei metalu. Formace vznikla v roce...


Mladá energie a víkendový chaos – Feng míří do Prahy
23.08.

Mladá energie a víkendový chaos – Feng míří do Prahy

Britský rapper Feng vystoupí 11. září v pražském klubu Roxy, kde představí svou tvorbu plnou mladistvé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Nemilovaný svět
12.08.

Nemilovaný svět

» Už jsme doma

Nemilovaný svět na vinylu. Druhé studiové album legendární české...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta