Písničkář Mirek Kemel zpívá v Rusalce o vášni, samotě a touze

„Rusalky prozradí tichý smích v kapradí, protančí celou noc v krajině ticha," zpívá hudebník, písničkář a zároveň přední český karikaturista Mirek Kemel v nové písničce Rusalka. Ta signalizuje nové album pojmenované Mordyjé, které vyjde 25. října na značce Indies Scope. Celkově bude Mordyjé obsahovat třináct skladeb, které Mirek Kemel natočil se svojí kapelou ve studiu SONO Records. Křest pak proběhne o měsíc později 27. listopadu v pražském Paláci Akropolis.    



„Rusalka je písnička o vášni, samotě a touze. O věcech, které ukrýváme hluboko v sobě a které se po nějaké době nekontrolovaně vynořují, abychom se s nimi opět museli popasovat,” říká Mirek Kemel, pro kterého hudba představuje odpočinek od hlavní profese karikaturisty. „Jako karikaturista sleduji zprávy z domova i ze světa a denně se trápím nad kresbou pokud možno aktuální a současně nadčasovou, což se ne vždy daří. Muzika mi pomáhá přežít ten stres z každodenní povinnosti odevzdat kresbu včas. A dovoluje mi ponořit se hlouběji do sebe, do svých příběhů bez nutnosti být vtipný a aktuální,” vysvětluje autor.   

Videoklip k nové písni pochází opět z dílny animátorky a vizuální umělkyně Lindy Arbanové. „Rusalka vizuálně navazuje na předchozí video Včelař Milan. Je to taky taková květinová hříčka, ale trochu temnější a mihnou se v ní i členové kapely. Na spolupráci s Mirkem mě baví, že mám volné ruce a plnou důvěru,” popisuje Linda Arbanová.
Foto: Zuzka Bönisch
GALERIE

Související obsah:

» Léčivý Úsměv Mirka Kemela se nám teď náramně hodí   (Karel Souček, 22. 04. 2020)
» Včelař Milan láká na narozeninový koncert Mirka Kemela   (Karel Souček, 10. 10. 2023)
» Novinku Mirka Kemela Ryby, raci zdobí dosud nejpropracovanější aranžmá   (Karel Souček, 13. 02. 2018)
» Surrealistické obrazy zdobí nový videoklip Mirka Kemela   (Karel Souček, 22. 11. 2018)
» U hudby Mirek Kemel odpočívá od profese karikaturisty   (Karel Souček, 25. 04. 2014)
» Ryby, raci jsou dosud nejbarevnějším albem Mirka Kemela   (Karel Souček, 25. 09. 2018)
» Nic víc? Ale to úplně stačí, pane Kemele.   (Karel Souček, 10. 06. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Film INSANIA: Na konci bylo slovo zve do bizarní talk show
13.07.

Film INSANIA: Na konci bylo slovo zve do bizarní talk show

INSANIA: Na konci bylo slovo je název nejnovějšího kinematografického počinu brněnské kapely INSANIA. Originální...


Hudební festival Hrady CZ se o víkendu stěhuje na Kunětickou horu
13.07.

Hudební festival Hrady CZ se o víkendu stěhuje na Kunětickou horu

Festival Hrady CZ po svém zahájení na Točníku rozezní tento pátek a sobotu 17. a 18. července Kunětickou horu...


The Living Tombstone přivezou do Prahy svou Multiplayer Tour
13.07.

The Living Tombstone přivezou do Prahy svou Multiplayer Tour

V rámci THE MULTIPLAYER TOUR dorazí The Living Tombstone 8. srpna 2026 do pražského klubu SaSaZu, kde představí...


Judas Priest míří do Ostravy! Legendy heavy metalu vystoupí v Ostravar Aréně
13.07.

Judas Priest míří do Ostravy! Legendy heavy metalu vystoupí v Ostravar Aréně

Britská legenda Judas Priest, jedna z nejvýznamnějších kapel v historii heavy metalu, se po letech vrací do České...


Street69 oslaví narozeniny na parníku
13.07.

Street69 oslaví narozeniny na parníku

„Neberte život tak vážně!" To vzkazuje kapela Street69 v novém singlu a klipu Život z větší výšky. Formace...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Wow! Signal
08.07.

The Wow! Signal

» Muse

Britská rocková trojice Muse vydává své jubilejní desáté studiové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta