Oslava 39. narozenin Tří Sester – den druhý

Všichni doufali, že v sobotu se počasí umoudří, předpovědi vypadaly slibně, ale bohužel úderem jedné hodiny odpolední, přesně v době, kdy začíná hrát první kapela sobotní oslavy MZH, se hustě rozpršelo… Sice to byl drobný déšť, ale nepříjemný. Lidé se pomalu trousí, je jich poměrně málo, což je asi vždycky nevýhoda první kapely, že tu účast nemá plnou a déšť to ještě zhoršuje. Kapela ale hraje s velkým nasazením, jako vždy, se Sestrami hrají pravidelně na jejich letních akcích. Hrají hospodský rock podobný stylu Sester a na scéně fungují už třicet let. Zazněly písně např. Devadesátky, Přesilovka, to je, jak řekl zpěvák, „ta situace, kdy je na podiu víc lidí než v publiku", čímž narážel na to, že je jich poměrně dost vysoký počet v kapele, a na začátku jejich setu to vypadalo, že to bude s publikem vyrovnané. Naštěstí déšť pomalu ustává a přicházejí další a další lidé, kteří začínají na tu hudbu poměrně docela dobře reagovat. Samozřejmě nesměl chybět jejich poslední song Poslední gig.

Další kapelou na řadě a další tou, co se Sestrami hraje pravidelně, jsou Synové výčepu. Oproti MZH se ve třech lidech na velkém podiu trochu ztrácí. Hrají klasiku jako vždy, na uvítanou píseň Synové jsou tady, dál samozřejmě písně z jejich nové desky, co vydali na podzim společně s kapelou Tři sestry - František z Braníka. Sluníčko svítí, trávník se plní, rozhodně to dnes vypadá na vyšší účast než včera, pokud vydrží počasí, což v tuhle chvíli všichni doufáme, že ano.

Další z gratulantů na řadě je Doctor P.P.. Ten také pravidelně doprovází Sestry na jejich akcích. Lidi to pořád baví, nechybí šampaňské, masky, bicáky a tricáky, je to velká show, i když je to vlastně každý rok to samé, stejně je vidět na kapele, že je to pořád baví a tím to přenáší i na publikum. Nesmí samozřejmě chybět ani Rock’n’Roll zombie a Doktor v masce ďábla s plastovým trojzubcem. Prostor před podiem se úplně zaplnil, jestli to takhle půjde dál, tak večer bude úplně natřískáno.

Sobotní složení kapel je víceméně tradiční, tak dalším hostem na oslavě je kapela Totální nasazení. Ti zahráli všechny svoje známé hity, jako je Kazoo, Činčila, Oceloví ptáci nebo Nazi-Czech. Začali hrát dokonce o pět minut dřív, ale nikomu to v tu chvíli nevadí, trávník je úplně zaplněný, všichni si to užívají, prostě to, co tady včera kvůli počasí nebylo, to tu dnes je úplně vrchovatě. Lidé tancují a zpívají spolu s kapelou. Zpěvák Sváťa hodně komunikuje s publikem a je tam vidět to napojení.

Poslední kapelou před finálním vystoupením Sester je kapela E!E. Ti do toho šlapou od začátku naplno, je to prostě jejich styl, nikoho nešetří. Taky hrají staré, ale osvědčené pecky jako Práce, Humusák, Mravenec nebo Indiáni. Stejně i u „Eeček" je to každý rok skoro stejné, nebo hodně podobné, ale lidé prostě přišli si poslechnout tyhle staré písničky a zapařit na ně. Generace, která je poslouchala zamlada a zůstalo jim to. Okolní trávníky už stačily vlivem sluníčka vyschnout, a tak je obsadili ležící a sedící lidé. Jak má kapela na jednom svém tričku nápis „Alkohol dělá z lidí E!E",  tak už se to pár lidem povedlo.

A zlatý hřeb večera, Tři Sestry. Před podiem je úplně narváno, i když bych řekla, že účast trochu nižší než vloni, tak pocitově plno je. Hodně lidí prostě přišlo jen na ně. Ve dvouhodinovém setu zahráli všechny staré hity, Piánovku, Turky, Kalhotky ze Lhotky… Při písni Lidojedi dav skanduje „di do vole prdele", to bude mít úspěch asi vždycky. Vystoupení doprovází světelná show, plameny a vtipná videoprojekce. Jako tradičně se vzpomínalo i na Františka Sahulu.

Na Sestry jezdí každoročně výpravy i z jiných měst, z Čech, Moravy i ze Slovenska. Myslím, že letos opět nebudou odjíždět zklamáni.

GALERIE

Související obsah:

» 39. narozeniny kapely Tři Sestry s UK Subs – den první   (Alice S., 19. 05. 2024)
» Tři sestry   (Joe Stramr, 31. 07. 2010)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze
15.06.

Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu...


Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People
14.06.

Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího...


Keltové z Bostonu nám zahráli punk
14.06.

Keltové z Bostonu nám zahráli punk

Pražskou Lucernou zněl divoký zvuk keltského punku od bandy z Bostonu. Minulý víkend jste mohli být součástí...


Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru