39. narozeniny kapely Tři Sestry s UK Subs – den první

Letošní 39. narozeninová oslava kapely Tři sestry připadla na 17. a 18. května. Spousta fanoušků oželela sledování hokejového mistrovství a vyrazila je do pražského Braníka podpořit a slavit s nimi.

První kapelou, která začala v pátek už ve tři hodiny odpoledne, byli Pirates of The Pubs. Celé dopoledne silně pršelo, takže všude v areálu bylo mokro, lidé se trousili pomalu. Na trávníku před stageí bylo v tuhle chvíli pár desítek lidí. Všichni doufali, že pršet už nebude.

Jako vždy byl stranou postaven dětský koutek, který tedy v tuhle chvíli zel prázdnotou, ani moc dětí v areálu nebylo. Jako loni byl vzadu připraven jeden menší krytý stan se sezením, jinak bylo celé prostranství pro diváky odkryté, takže v případě deště by se většina neměla kam schovat. Stejně jako loni tu bylo ale spousta stánků s merchem kapel a spousta občerstvení. Poměrně dost toalet, asi se čeká na velký nápor lidí, bohužel v tuhle chvíli, asi vzhledem k počasí, je areál poloprázdný.

Další kapelou na pořadí byla skupina Apple Juice, lidí už trochu přibylo, ale mraky tmavly a houstly a vypadalo to, že bude zase pršet. Jinak se lidi bavili, užívali si hudbu i konzumaci alkoholu. Obavy z deště se bohužel naplnily a ke konci setu Apple Juice se silně rozpršelo a hodně lidí se běželo schovat pod střechu stanu. Na trávníku před podiem zůstalo jen pár nadšenců a otužilců.

Naštěstí se počasí umoudřilo a během pár desítek minut pršet přestalo, a tedy další kapela v pořadí gratulantů, S.P.S., mohla hrát před zaplněným trávníkem. Mají hodně velkou fanouškovskou základnu a na sesterských narozeninách vystupují pravidelně. Zahráli všechny svoje staré známé hity, i něco z posledního alba, např. píseň Milionář. Zazněla i píseň Máma nebo Ruská a na závěr tradičně Adios


Zpěvák kapely Zdeněk Růžička oslaví za dva roky šedesáté narozeniny a stejně umí pořád rozpálit diváky. A ti to dokáží ocenit. Zpívali s kapelou pasáže několika písniček. Zvuk je dnes večer hodně dobrý, je dobře slyšet všude, u podia i daleko vzadu v areálu.

Těsně před sedmou hodinou přichází na podium Plexisovjanka. Jejich vystoupení je v rámci oslavy 40 let trvání původní skupiny Plexis ještě s Petrem Hoškem, Bohužel začalo zase hodně hustě pršet a pršelo jim celou hodinu vyhrazenou na jejich vystoupení. Alkohol dělá nejspíš lidi více voděodolné, takže na trávníku před podiem jich je dost. Zbytek zpívá a paří pod stanem, kde je v tuhle chvíli poměrně narváno. Kapela zahrála všechny svoje slavné hity včetně písně Svět jsou bary, kdy jim přišli na pomoc kluci z S.P.S..

A vrcholem večera byli UK Subs. Ti prostě byli skvělí. Zpěvák Charlie oslaví brzy  80. narozeniny, ale hraje mu to jako zamlada. Už nepršelo, takže si všichni fanoušci mohli naplno užívat muziku, tanec a prostě všechno, co k oslavám patří. Skvělý závěr prvního večera. Nazvučení areálu bylo tak dobré, že si muziku užívala i spousta fanoušků za plotem, zadarmo, hudba a světla bylo možné vnímat až k tramvajové trati, kde se nejeden pasažér projíždějící tramvaje mohl chvilku kochat taky.

 

 

 

 

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze
15.06.

Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu...


Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People
14.06.

Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího...


Keltové z Bostonu nám zahráli punk
14.06.

Keltové z Bostonu nám zahráli punk

Pražskou Lucernou zněl divoký zvuk keltského punku od bandy z Bostonu. Minulý víkend jste mohli být součástí...


Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru