Tři sestry 38 let Open Air – Program II. Hlavně, že je večírek!

Druhý den festivalu, v sobotu, začínáme už ve 13 hodin. První kapelou na seznamu je MZH.

Kapela MZH vznikla v roce 1995. Z velké části hraje písně vlastní tvorby, stylu doposud nevyhrazeného. Mnoho lidí by mohlo tvrdit, že se jedná o skladby rockové až punk- rockové…

V rámci svojí tvorby kapela vydala tři desky a několik klipů. MZH mají za sebou bohatou festivalovou i klubovou historii. Jsou zvyklí vejít se na malá pódia, ale nepohrdnou ani velkými prostory, na které se jejich jazýčky namlsaly dlouholetou spoluprací s kapelou Tři sestry. Od roku 2007 s nimi kapela pravidelně objíždí jejich turné.

 

 

Těsně po druhé hodině odpolední začnou hrát Synové výčepu.

Hudební skupina založena v roce 1991 po jednom z odchodů, respektive prvním, Františka Sahuly ze souboru Tři sestry. Natáčí se demo a ve spolupráci s vydavatelstvím EMI vzniká kontroverzní, ale velmi úspěšná deska V továrně je dobře (1992). Zároveň s ní vzniká videoklip Lambáda na kterém se podílí i Česká televize. To že souběžně vzniká legendární videoklip Průša kapely Hagen Baden, kde Franta Sahula hraje roli úchyla a zároveň se autorsky podílí na CD, jistě většina z Vás ví.

Po Frantově tragické smrti nastupuje na jeho místo leader skupiny Tři sestry Lou Fanánek Hagen. Repertoár skupiny tvořily písně z dílny Synů výčepu a Fanánkových sólových projektů (Hagen Baden a Jevany). Spolupráce L. F. Hagena a Synů výčepu vrcholí vydáním desky Miluáju chána (2011), na které jsou i poslední Frantovy texty.

 V létě 2014 Fanánek ukončuje spolupráci se Syny výčepu a předává pěvecké žezlo Rosťovi Cermanovi.

 

V půl čtvrté to rozpálí Doctor P.P.

Doctor P.P. je česká rocková skupina, aktivní od poloviny devadesátých let dodnes. Skupinou prošla celá řada hudebníků, mezi které patří například Petr Henych, František Sahula nebo Michal Šerák. Skupinu vede Petr Pečený.

 

 

Před pátou hodinou jsou náplánovaní E!E.

Je to česká punk rocková kapela hrající od roku 1987. Kapela se zformovala v Příbrami, kde většina jejích členů pracovala ve firmě ZTR RD Příbram. Inspirací pro vznik E!E (původně „Hudební kroužek E.E.", či „H.K.E.E.") se stala místní kapela Bon Pari (ta ovšem hrála spíše novou vlnu). Cílem E!E bylo od začátku provokovat a pobuřovat. I název proto měl znamenat něco odporného (citoslovce při znechucení). 15. prosince 2013 zemřel zakládající člen kapely Petr „Bakča" Bakalerov. V roce 2017 oslavila skupina 30 let své existence.

Již tradičně E!E zařazují do svého koncertního roku dvě turné s kapelami Tři sestry a S.P.S. V březnu kapela vydala nový klip s názvem Český ráj to napohled.

 

 

Lehce po šesté večer jsou na programu Vypsaná fiXa.

Pardubická skupina hrající od roku 1994, má základy v rocku obohaceném o prvky jiných žánrů; sama kapela se někdy označuje za pop punkovou. Výrazným prvkem skupiny jsou její básnické, surrealistické texty, které píše frontman Michal Mareda.

Během roku 2007 spolupracovali na natáčení českého filmu Václav, který orámovala hudba z jejich tvorby. Zpěvák skupiny se ve filmu objevil i v epizodní roli. V roce 2012 spolupracovali na filmu Čtyři slunce.

 

 

V 19.45 jsou na řadě konečně hlavní hvězdy večera a oslavenci, Tři sestry.

Myslím, že je to kapela, kterou netřeba představovat. Je to česká hudební skupina založená roku 1985 hrající původně punk. Později inklinovala k různým stylům hudby přes rock, punk rock, až po hardcore. Textařem, hlavním zpěvákem a nejznámější osobností kapely je Lou Fanánek Hagen. Někdy se styl této kapely označuje také jako pub rock pro její texty s hospodskou tematikou.

Kapela každoročně v květnu slaví své narozeniny dva dny trvajícím festivalem, který se z pražského Džbánu přesunul v roce 2014 do Areálu Ledárny v pražském Braníku. Festival zakončují v sobotu Tři sestry cca 2,5h koncertem.

 


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Diva Annabelle má heels a zve ke společnému létání
07.12.

Diva Annabelle má heels a zve ke společnému létání

Zpěvačka Annabelle přichází s novým tanečním singlem heels, který má posluchačům zvyšovat sebevědomí před...


Lenny píše novou baladou pokračování příběhu své maminky
07.12.

Lenny píše novou baladou pokračování příběhu své maminky

V pražském klubu Roxy proběhlo v pondělí národní kolo Eurovision Song Contest 2024, ze kterého...


Kapela Nickelback oznámila evropské koncerty v rámci Get Rollin' Tour
07.12.

Kapela Nickelback oznámila evropské koncerty v rámci Get Rollin' Tour

Cenami ověnčená rocková kapela Nickelback oznámila evropské koncerty v rámci Get Rollin' Tour 2024, na kterých...


Metalová Niakara se druhým koncertem ve své hudební historii představila v plzeňském Medvědovi
06.12.

Metalová Niakara se druhým koncertem ve své hudební historii představila v plzeňském Medvědovi

Zajímavé koncertní zážitky nabídl plzeňský klub Bílej Medvěd hostům v pátek 1.12.2023. Na místních...


Svébytný duch kultovních kapel Dio a Rainbow ožije ve Svatobořicích-Mistříně
06.12.

Svébytný duch kultovních kapel Dio a Rainbow ožije ve Svatobořicích-Mistříně

V posledních letech se v hardrockovém světě rozmohl velmi sympatický nešvar. Na live turné nevyrazí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Místo odpočinku
07.12.

Místo odpočinku

» Povodí Ohře

Tragické okolnosti nebo zklidnění schizofreních countrypunkerů na nové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru