Tři sestry 38 let Open Air – Program II. Hlavně, že je večírek!

Druhý den festivalu, v sobotu, začínáme už ve 13 hodin. První kapelou na seznamu je MZH.

Kapela MZH vznikla v roce 1995. Z velké části hraje písně vlastní tvorby, stylu doposud nevyhrazeného. Mnoho lidí by mohlo tvrdit, že se jedná o skladby rockové až punk- rockové…

V rámci svojí tvorby kapela vydala tři desky a několik klipů. MZH mají za sebou bohatou festivalovou i klubovou historii. Jsou zvyklí vejít se na malá pódia, ale nepohrdnou ani velkými prostory, na které se jejich jazýčky namlsaly dlouholetou spoluprací s kapelou Tři sestry. Od roku 2007 s nimi kapela pravidelně objíždí jejich turné.

 

 

Těsně po druhé hodině odpolední začnou hrát Synové výčepu.

Hudební skupina založena v roce 1991 po jednom z odchodů, respektive prvním, Františka Sahuly ze souboru Tři sestry. Natáčí se demo a ve spolupráci s vydavatelstvím EMI vzniká kontroverzní, ale velmi úspěšná deska V továrně je dobře (1992). Zároveň s ní vzniká videoklip Lambáda na kterém se podílí i Česká televize. To že souběžně vzniká legendární videoklip Průša kapely Hagen Baden, kde Franta Sahula hraje roli úchyla a zároveň se autorsky podílí na CD, jistě většina z Vás ví.

Po Frantově tragické smrti nastupuje na jeho místo leader skupiny Tři sestry Lou Fanánek Hagen. Repertoár skupiny tvořily písně z dílny Synů výčepu a Fanánkových sólových projektů (Hagen Baden a Jevany). Spolupráce L. F. Hagena a Synů výčepu vrcholí vydáním desky Miluáju chána (2011), na které jsou i poslední Frantovy texty.

 V létě 2014 Fanánek ukončuje spolupráci se Syny výčepu a předává pěvecké žezlo Rosťovi Cermanovi.

 

V půl čtvrté to rozpálí Doctor P.P.

Doctor P.P. je česká rocková skupina, aktivní od poloviny devadesátých let dodnes. Skupinou prošla celá řada hudebníků, mezi které patří například Petr Henych, František Sahula nebo Michal Šerák. Skupinu vede Petr Pečený.

 

 

Před pátou hodinou jsou náplánovaní E!E.

Je to česká punk rocková kapela hrající od roku 1987. Kapela se zformovala v Příbrami, kde většina jejích členů pracovala ve firmě ZTR RD Příbram. Inspirací pro vznik E!E (původně „Hudební kroužek E.E.", či „H.K.E.E.") se stala místní kapela Bon Pari (ta ovšem hrála spíše novou vlnu). Cílem E!E bylo od začátku provokovat a pobuřovat. I název proto měl znamenat něco odporného (citoslovce při znechucení). 15. prosince 2013 zemřel zakládající člen kapely Petr „Bakča" Bakalerov. V roce 2017 oslavila skupina 30 let své existence.

Již tradičně E!E zařazují do svého koncertního roku dvě turné s kapelami Tři sestry a S.P.S. V březnu kapela vydala nový klip s názvem Český ráj to napohled.

 

 

Lehce po šesté večer jsou na programu Vypsaná fiXa.

Pardubická skupina hrající od roku 1994, má základy v rocku obohaceném o prvky jiných žánrů; sama kapela se někdy označuje za pop punkovou. Výrazným prvkem skupiny jsou její básnické, surrealistické texty, které píše frontman Michal Mareda.

Během roku 2007 spolupracovali na natáčení českého filmu Václav, který orámovala hudba z jejich tvorby. Zpěvák skupiny se ve filmu objevil i v epizodní roli. V roce 2012 spolupracovali na filmu Čtyři slunce.

 

 

V 19.45 jsou na řadě konečně hlavní hvězdy večera a oslavenci, Tři sestry.

Myslím, že je to kapela, kterou netřeba představovat. Je to česká hudební skupina založená roku 1985 hrající původně punk. Později inklinovala k různým stylům hudby přes rock, punk rock, až po hardcore. Textařem, hlavním zpěvákem a nejznámější osobností kapely je Lou Fanánek Hagen. Někdy se styl této kapely označuje také jako pub rock pro její texty s hospodskou tematikou.

Kapela každoročně v květnu slaví své narozeniny dva dny trvajícím festivalem, který se z pražského Džbánu přesunul v roce 2014 do Areálu Ledárny v pražském Braníku. Festival zakončují v sobotu Tři sestry cca 2,5h koncertem.

 


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Předskokan jako skutečný headliner?
24.05.

Předskokan jako skutečný headliner?

Proč vždycky, když Francouzi přijedou do Prahy, tak je nějaký den významný pro liberály? U Landmvrks den práce, nyní...


Dropkick Murphys se po roce vrací do Prahy
23.05.

Dropkick Murphys se po roce vrací do Prahy

Čtete správně, naposled jste mohli Dropkick Murphys zažít minulý rok na vyprodaném koncertě v Ledárnách, Open...


Duff McKagan představí své nově oceněné album "Lighthouse" v prostorách klubu Sono
23.05.

Duff McKagan představí své nově oceněné album "Lighthouse" v prostorách klubu Sono

Jeden ze zakládajících členů Guns N’ Roses - Duff McKagan - tak poprvé vystoupí pro fanoušky v rámci sólového...


Brutal Assault: největší metalový festival v Česku se vrací do unikátní vojenské pevnosti
23.05.

Brutal Assault: největší metalový festival v Česku se vrací do unikátní vojenské pevnosti

Do pevnosti Josefov v Jaroměři se po roce opět vrací legendární festival Brutal Assault. Čeká nás 27. ročník plný...


Jeden Kmen se doma rozloučil s pohádkovou deskou
22.05.

Jeden Kmen se doma rozloučil s pohádkovou deskou

Brněnský klub Melodka minulý víkend hostil žánrově nevšední večer. V jeho útrobách vystoupily tři neofolkové...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
To nejlepší
27.04.

To nejlepší

» Kryl Karel

Karel Kryl by letos 12. dubna oslavil osmdesáté narozeniny. Těsně před...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru