Nové album Tří Sester František z Braníka

Sdružení Tři sestry & Synové představují dílo František z Braníka. Tento soundtrack bez filmu a muzikál bez představení přibližuje autor příběhu, LOU FANÁNEK HAGEN.

„František z Braníka je inspirován přesilnými zážitky, kterými mě obdařil život v hostincích nejnižší kategorie v pražském Braníku v osmdesátých letech minulého století. Bylo to v době, kdy socialismus pomalu umíral a kdy oprávněné či falešné nadšení z jeho budování opustilo všechny vrstvy obyvatelstva. V době mého dospívání a formování se v těsné blízkosti odvíjel příběh velkého „hledače" Františka Sahuly. Období tří let na sklonku „osmdesátek" je v jeho životě nabité zvraty, jakým většina lidí není vystavena v průběhu celého života."

Původních deset textů se během pandemie rozrostlo na 28. „K vyvolání ducha Františka Sahuly byli přizváni i další muzikanti, kteří Františka znali." Autorsky tak na desce vedle třísestrovské trojice ing. Magor, Ronald Seitl a Zdeněk Petr výrazně přispívá Rosťa Řízek Cerman, kapelník Synů výčepu. Nahrávání probíhalo ve studiu Michala Šenbauera, kde Sahula nahrával poslední desku. „Jeho duch tam tudíž musel být přítomen i tentokrát."

Nakonec vzniklo CD, LP a kniha, která vše vysvětluje.

Související obsah:

» Tři Sestry Sailing Team devátý na evropském mistrovství v námořním jachtingu   (Alice S., 09. 05. 2023)
» Tři sestry   (Joe Stramr, 31. 07. 2010)
» Tři sestry se vracejí do Braníka!   (Redakce, 24. 03. 2023)
» Tři sestry 38 let Open Air ukázal, že punk opravdu ještě není mrtvý   (Alice S., 28. 05. 2023)
» Tři sestry 38 let Open Air byl jeden velký večírek   (Alice S., 29. 05. 2023)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Deep Purple nabídne průřez svou tvorbou na podzim v Praze
18.01.

Deep Purple nabídne průřez svou tvorbou na podzim v Praze

Legendární rocková formace Deep Purple se 7. října 2026 vrátí do pražské O2 areny. Kapela, která se proslavila...


Tři Deci #22: Termín headliner
18.01.

Tři Deci #22: Termín headliner

Dnes si budeme povídat o termínu headliner. Výraz, který každý hudební fanoušek slyší pravidelně po celý rok. Jaké...


Waltari přivezou svou poslední desku do Paláce Akropolis
17.01.

Waltari přivezou svou poslední desku do Paláce Akropolis

Hudební chameleoni, kteří se u nás už téměř 40 let těší extrémní oblíbenosti, vystoupí 20. března...


Sombr míří do Prahy: Emoce, indie rock a intimní zpověď ve Fóru Karlín
16.01.

Sombr míří do Prahy: Emoce, indie rock a intimní zpověď ve Fóru Karlín

Sombr je americký zpěvák, skladatel a producent, jehož hudební styl je poměrně široký, ale převážně se pohybuje...


Pam Rabbit a Ewa Farna vzkazují, že je občas v pohodě nevědět co děláme
16.01.

Pam Rabbit a Ewa Farna vzkazují, že je občas v pohodě nevědět co děláme

Výrazné zpěvačky Pam Rabbit a Ewa Farna se chystají tento rok pokořit milníky ve své kariéře. Zatímco...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Teď
03.01.

Teď

» Imlauf Jiří

Když v roce 2021 skončila kapela Houpací koně, rozhodl se jejich zpěvák a...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta