Tři sestry 38 let Open Air byl jeden velký večírek

Druhý sesterský festivalový sobotní den začínal s programem už ve 13 hodin. Sluníčko pálilo víc než v pátek a na některých účastnících bylo znát, že to včera trochu přehnali. A tak na úvodní kapelu M.Z.H. byla účast před podiem poněkud řidší. Ale celkově vypadal areál naplněnější než v pátek, hodně fanoušků se převléklo do triček vystupujících kapel. A taky nevystupujících. Hojně byl zastoupen Visací Zámek. Pribylo i pankáčů, číra, vysoké mohutné boty a barevné oblečení bylo všude kolem. Pokud takhle vystupují dohromady žánrově podobné kapely, musí se tam dobře cítit fanoušek jakékoliv z nich.

Po druhé hodině odpolední začali hrát Synové Výčepu. Kapela kolem tragicky zesnulého Františka Sahuly měla u podia svoje skalní fanoušky, i když se hodně lidí zatím před sluncem schovávalo ve stanu a stinných místech podél celé travnaté plochy areálu. Na Františka se ten večer vzpomínalo i později v setu Tří Sester. A Synové hráli dobře. Zvuk se mi celkově zdál lepší než v pátek, u podia byl hlasitý tak akorát a zpěv byl dobře slyšet i dál v prostoru.

Dalším vystupujícím byl Doctor P.P. Kapela kolem Petra Pečeného to hned rozpálila naplno. Zazněli Bicáky, tricáky, které frontman odzpíval v typické masce.  Na Rock'n'roll zombie si masku příšer nasadili všichni členové kapely. Když zpíval Já jsem prostě dokonalej, vzduchem lítaly stříbrné konfety a všichni mu tu dokonalost prostě museli uvěřit. Plocha před podiem už byla poměrně dost zaplněná a všichni pařili. Večírek se rozjížděl.

Před pátou hodinou začala hrát skupina E!E. Podle mého názoru nejtvrdší kapela večera do toho řízla hned zostra. Areál už byl hodně naplněn, zvuk se rozléhal do okolí až za bývalé ledárny, cyklisti na kolem vedoucí cyklostezce zastavovali za plotem a poslouchali ten nářez. Při písni Srab skáče, tancuje a poguje celý kotel. Na ploše je momentálně mnohem víc lidí než včera. Také je už na mnohých znát únava, naštěstí je kde se svalit bokem na trávě. Dost už se množí nepořádek, fronty u stánků a toalet jsou rozhodně větší než předchozí den.

Poslední kapelou před Sestrami je Vypsaná fixa. Trochu podle mě nešťastně zařazená po eečkách, svým částečně až popovým setlistem. Ale známé songy Bagrista ze Suezu a Kouřící miminko dav strhnou. Zahráli všechny svoje velké hity, včetně písně Dezolat a publikum to bere. Zpívají a baví se. Což je  hlavní účel festivalu a narozeninového večírku, bavit se.

A před osmou jdou na řadu oslavenci. Tři sestry slibovaly dvouhodinový set a slovo dodržely. Hned od začátku spustili ohnivou show, i když ještě nebylo tma, stejně to mělo parádní efekt. Hráli všechny staré známe hity, při písni Kalhotky ze Lhotky Supice do davu odhodila kalhotky. Zazněl Básník, Adamiti v Londýně. Píseň Večírek zpíval celý kotel. Zašlo slunce a konečně je příjemné počasí na pořádnou pařbu. Každá píseň je uvedena jménem a vítaná jásotem a pískotem. Vzpomíná se i na Františka Sahulu. Celý festival měl bokem program pro děti a ty jsou teď vpouštěny do pitu, aby lépe viděly a dostávají balonky s logem sester. Ohlášenou poslední píseň Kovárna doplňují barevné ohně, spousta světel a mlhy. Ale protože není ještě čas na konec večírku, přichází přídavek. Píseň Zelená doprovází tematicky zelené světlo, na další songy je doprovodná videoprojekce. Večírek končí velkolepě, tak Všechno nejlepší Sestry a těšíme se za rok na shledanou !

GALERIE

Související obsah:

» Tři sestry 38 let Open Air ukázal, že punk opravdu ještě není mrtvý   (Alice S., 28. 05. 2023)
» Tři sestry   (Joe Stramr, 31. 07. 2010)
» Tři Sestry Sailing Team devátý na evropském mistrovství v námořním jachtingu   (Alice S., 09. 05. 2023)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
V Praze opět zazněly metalové covery od toho nejpovolanějšího
29.09.

V Praze opět zazněly metalové covery od toho nejpovolanějšího

Poslední zářijové pondělí se v Praze sešli příznivci metalu a rocku v tak trochu netradičních podobách. Všichni...


Stratopilot zvou do mimozemské krajiny karvinských dolů
29.09.

Stratopilot zvou do mimozemské krajiny karvinských dolů

Stratopilot je název nového projektu hudebníka Jakuba Krajíčka a textaře a kytaristy Františka Kuči, kterou dotváří...


Kytarista Milan Bátor vydává písně Beatles v neobvyklých aranžích
29.09.

Kytarista Milan Bátor vydává písně Beatles v neobvyklých aranžích

I Beatles je název druhého alba kytaristy Milana Bátora, které obsahuje písně legendární kapely v instrumentálních...


Česko-italský hudební večer v klatovském Falconu podpořila početná návštěva
29.09.

Česko-italský hudební večer v klatovském Falconu podpořila početná návštěva

O náležitý rozruch tvrdou nekompromisní muzikou se v neděli večer 24.9.2023 postaraly dvě úderné formace....


Novinkový Prague Music Week zve na první část svého letošního programu
28.09.

Novinkový Prague Music Week zve na první část svého letošního programu

Nová hudební událost Prague Music Week, která navazuje na úspěšnou konferenci a showcase festival Nouvelle Prague,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru