Michal Pavlíček potvrzuje svoje výjimečné postavení mezi tuzemskými kytaristy

Recenze alba : Pošli to tam

Celkový čas: 01:09:12
Vydavatel: Warner music
Rok vydání: 2019
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Devět let si museli fanoušci Čombeho počkat na jeho další studiovou desku. Michal Pavlíček jim však čekání vynahradil hned šestnácti kompozicemi, v nichž beze zbytku potvrzuje svoje výjimečné postavení mezi tuzemskými kytaristy. Každá skladba přitom obsahuje jeho čitelný rukopis, a co víc, ani jedna neunavuje zbytečně dlouhými exhibicemi. Naopak. Od začátku do konce je to mix pestrobarevných nálad. Od temných odstínů až po hravé momenty plné rozvernosti, jež spojuje Pavlíčkova kytara.

Nejde však o instrumentální album, jak by se dalo u autora s bohatými zkušenostmi s filmovou hudbou čekat. V sedmi skladbách se totiž i zpívá. Jako například v úvodním těžkotonážním Dunění, nebo v písních Časy jsou zlý a Ztracenej čas s Milly Honsovou, jež patří mezi nejnovější hudební objevy Michala PavlíčkaEliška Dvořáková exceluje pro změnu v písni Rajský trauermarš. Největší pozornost však na sebe strhává Monika Načeva v úletové Babalu, která je o autentickém příběhu brazilské prostitutky, jež dělala drogového kurýra a starala se o to, aby obrátila pozornost malých kluků raději k fotbalu. Píseň je nezpochybnitelnou ozvěnou zlaté éry Pražského výběru a potěší všechny, kdo si libují v nové vlně osmdesátých let.

Opomenout nelze ani písně Odcházení s textem Vlastimila Třešňáka, která vznikla na Pavlíčkově motivu pro stejnojmenný film Václava Havla, či Jen ten, kdo zbloudí, najde cestu, k níž napsal text Michal Horáček a která pochází z období nepříliš zdařilého alba Sociální síť (2015) triumvirátu Pavlíček - Horáček - Müller. Ostatně Richard Müller ji v doprovodu Svetlany Rymarenko také zazpíval. 

Největší skvosty se však skrývají v intrumentálkách. Některé se étericky vznáší nad oblaky (Anděl, Modrý pták nebo Bioelektrik), další zase letí střemhlav dolů (Zhurta, Pošli to tam!, Červánky), aby nám důrazně připomněly, že je Pavlíček především rockový kytarista, i když se v životě dotkl mnoha jiných hudebních žánrů i témat.

Nelze nezmínit ani výtečný výkon baskytaristy Martina "Maťa" Ivana, bubeníka Miloše Meiera či klávesisty Michala Nejtka, kterými se Michal Pavlíček obklopil a vytvořil s nimi album, které nad některými jeho dalšími vyčnívá. Dá se říct, že novinka Pošli to tam! patří už teď mezi nejlepší rockové desky letošního roku u nás a co na tom, že jsme teprve na začátku léta. Určitě si ji budeme ještě dlouho pamatovat.
Autor recenze: Roman News Zahrádka


DISKOGRAFIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Chorobopop na novince nastavuje dvě tváře, postpunkovou a synthpopovou
18.04.

Chorobopop na novince nastavuje dvě tváře, postpunkovou a synthpopovou

Pod Radhoštěm stále vznikají jedny z nejzajímavějších nahrávek domácí nezávislé scény. Jedním z důkazů je...


První Máj je lásky čas. A mou láskou je core
18.04.

První Máj je lásky čas. A mou láskou je core

Do Prahy přijíždění Francouzi. Vytáhněte bílé vlajky a všechny kroasánty, kvíče a eklíry. Když si to tak vezmeme,...


Samu Haber bude mít svou českou premiéru v pražském Rock Café
17.04.

Samu Haber bude mít svou českou premiéru v pražském Rock Café

Sedmačtyřicetiletý zpěvák a skladatel Samu Haber je mistrem poprockových balad, někdejším frontmanem úspěšné...


Michal Horák vystoupil s filharmonií a vydává neobvyklý zpěvník
16.04.

Michal Horák vystoupil s filharmonií a vydává neobvyklý zpěvník

Písničkář Michal Horák rozhodně nestojí na místě. Po třech řadových albech, mnoha úspěšných a na YouTube trendujících...


Headlineři festivalu Rock for People: Recyklace nebo kalkulace?
16.04.

Headlineři festivalu Rock for People: Recyklace nebo kalkulace?

Hned na konci každého léta, popřípadě začátkem podzimu, hudební fanoušci každoročně vyhlíží soupisky...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru