Více organiky, méně syntetiky

Recenze alba : Living Things

Interpret: Linkin Park
Celkový čas: 00:36:58
Vydavatel: Warner Bros.
Rok vydání: 2012
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Každé nové album amerických Linkin Park je vždycky velkou událostí, bohužel však hlavně z hlediska přepisování prodejních a singlových hitparád. Nalijme si čistého vína, "Linkini" nikdy nebyli bůhvíjak muzikantsky zručná a progresivní kapela.

Jejich tříminutové písničky ale vždy obsahovaly návykový nosný nápad, který sice nebyl dále nějak víc rozvíjen, ale právě díky své přímočarosti a jednoduchosti dokázali oslovit masy jako málokdo. Ať už to bylo na prvních dvou deskách pro nu-metalové kids, tak na posledních dvou pro už globální nediferenciované rádiové posluchačstvo.

Nová deska měla dle slov kapely skloubit to nejlepší ze všech desek minulých, ale na nějaké tvrdé vypalovačky v duchu debutu Hybrid Theory rovnou zapomeňte. Album je spíš takovým pojítkem mezi sice popovým, ale pořád převážně kytarovým a organickým Minutes To Midnight a syntetickým hipsterským počinem A Thousand Suns.

Jediné co upomene na staré dobré časy je Chesterův zpěv, který se občas solidně rozeřve (jediná vyložená vypalovačka Victimized) a některé refrény připomínající desku Meteora (Lost In The Echo). Jen kdyby ty kytary nebyly tak utlumené a pořádně řezaly, to by už ale určitě neskousli aktuální rádioví posluchači kapely a o ty jde formaci především.

Nejsilnější je tak kapela v momentech, kdy nechá naplno vyznít svůj cit pro melodii jako v singlech Powerless a především v pilotní věci Burn It Down, protože takovýto chytlavý hit, který jen tak z hlavy nedostanete, už kapela nenapsala hodně dlouho. Deska je to krátká a poslouchá se docela dobře, oceňuji větší příklon k organickému zvuku, přesto na mě působí tak nějak nedotaženě a bez koncepce, podobně jako Meteora.

Debut byl revoluční, třetí deska ubráním plynu a zjemněním, čtvrtá hodně elektronická s koncepčním ekologickým poselstvím, Living Things ale působí jako obyčejná sbírka aktuálně napsaných písní bez nějakého jednotícího prvku. Prostě, co napsali a nahráli, to vydali a tentokrát evidentně nechtěli nic řešit a vysvětlovat. Nezbývá tedy než počkat si, kam se kapela posune na další řadovce.

DISKOGRAFIE

RECENZE
Linkin Park (ne)začínají od nuly

Linkin Park (ne)začínají od nuly

Americká parta Linkin Park, která v posledních měsících boří (nejen) český internet, vydává...


Linkin Park už do toho zase buší

Linkin Park už do toho zase buší

Linkin Park patří k nejpopulárnějším kapelám, a proto je každé řadové album očekáváno...




ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Norští Leprous se naživo smíří jen s naprostou dokonalostí
10.02.

Norští Leprous se naživo smíří jen s naprostou dokonalostí

Autorkou fotografií je Klaugia Ligačová. Po třech letech jsme se opět dočkali klubové show přední progresivně...


Vyhrajte 4 vstupenky na křest alba kapely Wyfe
10.02.

Vyhrajte 4 vstupenky na křest alba kapely Wyfe

Kapela Wyfe, s níž jsme nedávno přinesli rozhovor, pokřtí své album Perfectly Ordinary 12. března v pražské...


Že se v neděli nic nedělá? V neděli se moshuje!
10.02.

Že se v neděli nic nedělá? V neděli se moshuje!

text a foto: Ondřej Mann Na konec šestého týdne roku 2026 jsme byli svědky pražské zastávky Grizzly...


Rybičky 48 natočily nový klip a představují plány na letošní rok
09.02.

Rybičky 48 natočily nový klip a představují plány na letošní rok

Skupina Rybičky 48 vydala loni na podzim album BigBýt. V průběhu halového turné, které následovalo,...


Tomáš Havlen zpívá o strachu z války a potřebě chránit své děti
09.02.

Tomáš Havlen zpívá o strachu z války a potřebě chránit své děti

Zkušený producent, hudebník a spoluzakladatel labelu Bad Names Tomáš Havlen představuje singl Montevideo – jeden z klíčových...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Roll with Punches
23.01.

Roll with Punches

» Adams Bryan

Roll with Punches je sedmnácté studiové album kanadského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta