Legendární Eláni v Liberci ukázali, že ještě nepatří do starého železa

Dne 30. září 2016 se v liberecké Home Credit Aréně konal v pořadí již třetí koncert z podzimního turné Živých nás nedostanú. Slovenská kapela Elán tak opět mohla společně s českými fanoušky oslavit již 30 let od vydání alba Hodina slovenčiny.

V půl sedmé nastoupili na pódium kluci z popové kapely Instinct, aby večerní program zahájili. Tato velice nadějná slovensko-česká skupina vytvořila pohodovou atmosféru, kterou fanoušci hltali plnými doušky. Textově se sice chytal málokdo, ovšem kývání do rytmu a ovace po každé písničce značily, že tato předkapela rozhodně nebyla šlápnutím vedle.

 Po kapele Instinct se na pódiu objevila další účinkující, kterou byla mladá chorvatská zpěvačka Nina Kraljić. Nina se proslavila především svojí výhrou v soutěži The Voice – nejlepší hlas Chorvatska. Dostala se také do finále Eurovision Song Contest 2016. Diváky v hale zaujala svým překrásným hlasem a bezchybnou intonací. Doprovázelo jí několik hudebních nástrojů, například kytara, klávesy či housle.


Krátce po osmé se fanoušci konečně dočkali a bouřlivým potleskem a skandováním přivítali na pódiu hlavní hvězdu večera – skupinu Elán. Tato kapela má odehráno již nespočet koncertů a vystoupení, a tak byl skvělý zážitek téměř jistotou. Jožo Ráž, Vašo Patejdl a Ján Baláž, kteří tvoří základ této nestárnoucí legendy, ukázali, že Elán ještě zdaleka není zapomenutou kapelou a že si stále nachází své příznivce ve všech věkových kategoriích.

Během svého dvouhodinového vystoupení zahráli jak skladby z novějších desek, tak staré známé hity jako Zalubil sa chlapec, Čaba neblazni, Zanedbaný sex či Cigary Idu Do Neba, při které si Jožo již tradičně zapálil doutník. Fanoušci si také mohli vychutnat duet Neodchádzaj, při kterém se na jevišti objevila Nina a slovensky odzpívala ženské party. Skupina také představila svého nového bubeníka, Štefana Bugalu, který s nimi hraje od začátku tohoto turné.

Celkově to byl pro všechny jistě skvělý večer, na který budou dlouho vzpomínat. Eláni udělali čest svému jménu a dokázali, že ještě stále umí udělat pořádnou show.
GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Yellow Days rozzářili Rock Café: večer plný indie, soulu i psychedelie
04.05.

Yellow Days rozzářili Rock Café: večer plný indie, soulu i psychedelie

V pražském Rock Café se 28.4.2026 rozezněly tóny na pomezí indie, soulu, jazzu a psychedelie v podání kapely...


Brutal Assault zahájil prodej jednodenních vstupenek
04.05.

Brutal Assault zahájil prodej jednodenních vstupenek

Festival Brutal Assault dokončuje odhalování programu pro rok 2026 a přidává další jména napříč extrémní...


Akustická elektronika v podání GoGo Penguin opět účastníkem JazzFestu
04.05.

Akustická elektronika v podání GoGo Penguin opět účastníkem JazzFestu

GoGo Penguin v Brně vystoupili již potřetí a opět pod vlajkou JazzFestu Brno. Uskupení z Manchesteru, které...


Festival jako únik z reality: proč potřebujeme Bludfest víc než kdy dřív
04.05.

Festival jako únik z reality: proč potřebujeme Bludfest víc než kdy dřív

V době, kdy se svět často zdá rozdělený, tlak na výkon se stává normou a vztahy se často rozpadají do rychlých,...


Temnota, mystika a syrová energie: Lamp of Murmuur zahalili Subzero do stínu
03.05.

Temnota, mystika a syrová energie: Lamp of Murmuur zahalili Subzero do stínu

Pražský klub Subzero se v úterý 28. dubna proměnil v prostor, kde realita ustupovala temným vizím a syrové energii amerického...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Chunta
30.04.

Chunta

» Kyšperský-Pilgr-Doubrava-Nikl

Čtyři výrazné osobnosti české hudební scény – Martin Kyšperský...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta