Kráľovstvo avizuje mezinárodní projekt Zuzany Mikulcové Fúzie

Slovenská zpěvačka a skladatelka Zuzana Mikulcová ve spolupráci se zahraničními umělci připravuje nové album. Projekt Fúzie je audiovizuální umělecká reflexe současné společenské situace v otázkách národnostních menšin a rostoucího extremismu a rasismu. Hudbou jako nejuniverzálnějším dorozumívacím jazykem chce bourat pomyslné hranice a spojováním a spoluprací umělců vytvořit nejen hudební, ale i lidskou a společenskou fúzi různých kultur a jazyků.

„Fúzie jsou můj vysněný projekt. Spoluprací a spojováním se se zahraničními umělci vznikají unikátní skladby, které jsou naší reakcí na rostoucí tendence extremismu a rozdělování společnosti. Projekt mám v hlavě už 2–3 roky a poslední rok a půl na něm aktivně pracuji spolu s Andrejem Hruškou a Dominikem Janovským. Hledali jsme způsob, jak přinést něco kvalitního, smysluplného a hudebně neoposlouchaného. Nyní se nám to konečně podařilo a Fúzie, ve kterých chceme proniknout nejen do hudebních, ale i do společenských témat, pomalu dostávají svou podobu," řekla o novém projektu Zuzana Mikulcová.

Do projektu Fúzie se dosud zapojili hudebníci Dan Bárta, Barbora Mochowa, Jakub König (známý také jako Kitchen), Lara Abou Hamdan, Gábor Tokár a další. Na jaře 2021 by album Fúzie vyjde na labelu Tranzistor. Jeho předzvěstí je skladba Kráľovstvo, která vznikla ve spolupráci se zpěváckou legendou Danem Bártou. Podobně jako u všech skladeb tohoto projektu vznikala společně se zvukovou podobou i ta obrazová. Videoklip z nahrávání natáčel Dominik Janovský ve studiu Svárov.

 

„Dostal jsem několik písní od Andreje Hrušky s tím, že je to projekt Fúzie a jestli bych do toho nešel, že si můžu vybrat skladbu a poslechnout si zpěvačku, ,jestli se mi líbí‘, a tak. Tak jsem si to pustil, nechal Zuzku jen začít – a okamžitě jsem odpadl... A bylo to. Při skladbě Kráľovstvo jsem cítil, že tam bych se ,mohl dobře vejít‘, tak jsem se k ní přihlásil. Je super, že mi parta s takovou zpěvačkou nabídla spolupráci, i když je to jiná hudební generace. A možnost napsat svoji část textu tak, abych já v té své generaci zůstal, mi přišlo fajn. Jednoduše, když Fúzie, tak Fúzie. Rád jsem si to zahrál, rád jsem se něčemu novému přiučil," řekl o nové společné skladbě Dan Bárta.

Album „Fúzie – keď hudba spája" se v této pro hudbu a kulturu nelehké době uchází o podporu fanoušků v rámci crowdfundingové kampaně na hithit.sk.

„Dnešní situace nás dovedla do bodu, kdy potřebujeme získat pro naše Fúzie i pomoc. Pomoci albu Fúzie mohou všichni, kteří nás chtějí podpořit předobjednávkou alba v různých podobách. Každý získá kromě alba i odměnu za to, že nás podpořil a stal se tak součástí našeho ambiciózního projektu Fúzie," dodala na závěr Zuzana Mikulcová.
Foto: Dominik Janovský
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nové album BRA3 pokřtí Radečci na velkém červnovém turné
14.05.

Nové album BRA3 pokřtí Radečci na velkém červnovém turné

BRA3 je název charitativního projektu, kterým kapela O5 a Radeček odstartovala letošní rok. BRA3 je název velice úspěšného...


Horská střediska obsadí hudba a zábava pro celou rodinu
13.05.

Horská střediska obsadí hudba a zábava pro celou rodinu

V pěti turisticky vyhledávaných horských střediscích se během letních prázdnin uskuteční první ročník hudebního...


Beck se po osmadvaceti letech vrátí do Prahy, vystoupí na Metronome
13.05.

Beck se po osmadvaceti letech vrátí do Prahy, vystoupí na Metronome

Zpěvák, multiinstrumentalista, skladatel a producent Beck, držitel osmi cen Grammy a desítek dalších ocenění, měl...


Grog: Mona Lisa stále září a vyhlíží budoucí pódia
12.05.

Grog: Mona Lisa stále září a vyhlíží budoucí pódia

Rok 2016 byl na naší hard and heavy scéně hodně plodný, a proto je i po letech co objevovat. Po výjimečném...


Ostravská kapela Saca se v novém singlu vrací k angličtině
12.05.

Ostravská kapela Saca se v novém singlu vrací k angličtině

Energická, příjemně melodická i rytmická. Taková je nová písnička ostravské čtveřice Saca s názvem Only...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Věci a sny
08.05.

Věci a sny

» Jelen

Bezmála po pěti letech vydává populární kapela Jelen novou řadovou desku...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru