Karel Gott křtil novou desku a otevřel svou expozici

Středa 6. listopadu patřila v atriu Paláce Koruny v Praze křtu desky Karla Gotta pojmenované Láska je nádhera – Dotek lásky 2. Karel Gott prozradil, že s natočením druhé řady dlouho neváhal. Mezi třinácti skladbami, které album obsahuje, nemá favorita a těší se, že nové písně budou fanoušky přijaty stejně vřele jako ty z první kolekce.

Koupit album:

Album Karla Gotta Láska je nádhera/Dotek lásky 2 ke koupi zde.

Na křest přišla celá řada kolegů z branže a samozřejmě také spolupracovníci, kteří mají na vydání nového CD velké zásluhy. Na pódiu proto dostal prostor nejprve dramaturg alba Jan Adam a vyzdvihl práci tuzemských nakladatelů: „Zatímco v minulosti stačilo do zahraničí zaslat text k původní melodii, dnes musíme dodat finální nahrávku a ani poté není nic jisté", vysvětlil. O zvuk se postaralo skladatelské a producentské duo ORM neboli Petr Dvořák a Pavel Růžička.

Andrej Babiš se s Janem Krausem setkal i mimo jeho talkshow

Napětí, kdo se stane kmotrem dalšího hudebního počinu miláčka publika, Karla Gotta, pomalu stoupalo. Načež bylo prozrazeno, že křtít nebude pouze jedna osoba. Jako první kmotr byl na pódium uveden oblíbený moderátor a herec Jan Kraus, který Karla Gotta označil za „typicky český produkt známý i v zahraničí" a postavil ho vedle osvědčených jmen jakými jsou Gambrinus a Švejk. Vedle Jana Krause byl pozván aktuálně velmi mediálně probíraný podnikatel a dnes už také politik Andrej Babiš. Třetí „sudičkou" se stala ředitelka vydavatelství Supraphon Iva Millerová. Ta s sebou přinesla překvapení v podobě platinové desky za Dotek lásky, který vyšel minulý rok. Hlavní protagonisté produkčního týmu tohoto alba (Jaroslava Herzerů, Petr a Pavel Orm, Jan Adam) si každý odnesli po jednom ocenění.

Ewa Farna otevřela expozici věnovanou Karlu Gottovi

Současně s vydáním a křtem nového CD byla slavnostně otevřena jediná expozice v České republice věnovaná Karlu Gottovi. Nachází se v prostorách Megastoru Bontonland na Václavském náměstí. Návštěvníci zde najdou nahrávky Karla Gotta na CD i vinylech, DVD, skleničky s mistrovým podpisem, ale třeba také knihu Bilder – Obrazy mapující výtvarnou tvorbu populárního zpěváka. Nechybí panel s fotografiemi s kolegy z uměleckého světa, se kterými se Karel Gott setkal u nás a zvláště pak v zahraničí. 

Výstava bude průběžně doplňována a obměňována. Jak Gott sdělil, doma má cen velmi mnoho a postupně je svým příznivcům právě v Bontonlandu představí. Sám si velmi váží například ocenění Euro Crystal Globe. Rovněž expozice měla svou kmotru. Byla jí výrazná mladá zpěvačka Ewa Farna. „Pozvání k otevření výstavy jsem nemohla uvěřit a považuji ho za velkou čest", řekla před přestřižením červené pásky. Zmínila, že se jí líbí nápad, kdy si fanoušci mohou zakoupit hrnky a skleničky s autogramem Karla Gotta a mají tak možnost s populárním zpěvákem každé ráno posnídat.

Fenomén Gott

V rámci středečního odpoledne se konala také autogramiáda, na kterou dorazilo obrovské množství fanoušků. Desítky minut před pátou hodinou, kdy Karel Gott usedl za podepisovací stolek, se fronta na autogram linula daleko do útrob prodejny. Příznivci svírali CD, vinylové desky, knihy, deníčky, ale znakem, že je Karel jejich oblíbeným interpretem, byly třeba také náušnice se zpěvákovou fotografií, kterými jedna z příznivkyň přišla ozdobená.

Koupit album:

Album Karla Gotta Láska je nádhera/Dotek lásky 2 ke koupi zde.
GALERIE

Související obsah:

» Kam vyrazit za hudbou - Hudební akce na Červenec 2019   (David Malý, 23. 12. 2018)
» Svědectví o turné, na němž dostal Gott boxerské rukavice i tanga   (Karel Souček, 16. 04. 2013)
» Dotek lásky   (Joe Stramr, 15. 01. 2013)
» Karel Gott se podruhé dotýká lásky   (Karel Souček, 29. 10. 2013)
» Dotek lásky, dotek krásy, dotek rozmanitosti   (Joe Stramr, 15. 01. 2013)
» Helena Vondráčková zveřejnila první singl z chystané desky   (Karel Souček, 03. 09. 2013)
» Helena Vondráčková oslovila především mladé autory   (Karel Souček, 05. 11. 2013)
» Marie Rottrová je zpět a připravuje album s texty Jarka Nohavici   (Jan Vavřík, 16. 10. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Motivační song Radka Bangy doprovází klip plný inspirativních osobností
08.06.

Motivační song Radka Bangy doprovází klip plný inspirativních osobností

Když chceš, tak to dokážeš je ústřední myšlenkou nové písničky Radka Bangy s názvem Nic není nemožné....


Taylor Swift po třinácti letech znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, objeví se nejen nové skladby ale i zajímavé kolaborace!
08.06.

Taylor Swift po třinácti letech znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, objeví se nejen nové skladby ale i zajímavé kolaborace!

Americká star Taylor Swift znovu vydává své třetí studiové album Speak Now, které původně vyšlo...


Visací Zámek slaví 41 let
08.06.

Visací Zámek slaví 41 let

Koncert 41 LET V PUNKU proběhne 24. června 2023 na pražském Strahově. Na tomto koncertě kapela pokřtí CD i DVD Made...


V rámci svého vůbec prvního sólového turné se Hauser zastaví také v Praze
08.06.

V rámci svého vůbec prvního sólového turné se Hauser zastaví také v Praze

Drsňák mezi instrumentalisty a zakládající člen skupiny 2Cellos Stjepan Hauser, známý jednoduše jako Hauser, ohlašuje...


Prague Rocks se vrací
07.06.

Prague Rocks se vrací

Festival Prague Rocks, pořádaný společností Live Nation, se letos vrací se slibným line-upem, který odstartuje vaše...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Bazilišek
31.05.

Bazilišek

» Divokej Bill

Čekání na nové album Divokýho Billa je u konce. Na den přesně po šesti...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru