James Harries se v novém klipu sklání před požitkářským stářím

Že stáří nemusí být utrápené a šedé ukazuje britský písničkář James Harries ve svém novém videoklipu k písni Shooting Star. S myšlenkou, obsadit do klipu starší taneční dvojici, si pohrával James Harries již od Vánoc.

„Hrál jsem v jednom klubu a z pódia jsem viděl do okna tanečního studia v protějším domě. Starší instruktorský pár tam tančil tango, zatímco zřejmě čekal na své studenty. Tančil jen tak pro radost."

Starší lidé si možná i díky zkušenostem a moudrosti umí lépe užít každého dne – tak se snažil příběh videoklipu ztvárnit jeho režisér Jakub Zahradníček. Hlavní postavy si zahráli manželé Průdkovi. Paní Věra Průdková je bývalou baletkou a pan Josef Průdek, vystudovaný operní pěvec, vedl šest let Operu Národního divadla v Praze.

„Jsem nadšený, že se natáčení zúčastnily tyto dvě velké kulturní osobnosti Jižních Čech. Oba jsou vynikající herci a skvěle sladění tanečníci, mezi kterými to i přes několik desítek let společného života stále jiskří, jako by jim bylo dvacet", neskrývá Jakub Zahradníček svůj entuziazmus z této spolupráce.

Ve videoklipu se rovněž objevila rocková formace Vees.

Píseň Shooting Star je, po veleúspěšné Salvation, druhým singlem z loni vydaného alba Until the Sky Bends Down.

Naživo bude možné Jamese Harriese slyšet již příští měsíc, konkrétně 12. 10. v pražském Lucerna Music Baru. Celou svou aktuální desku tam představí za doprovodu velké kapely a svým vystoupením celý večer zahájí zpěvačka, působící rovněž pod labelem Tranzistor, Maella

GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Signs of the Swarm: Tohle je ta nejnaštvanější forma kapely vůbec
18.05.

Signs of the Swarm: Tohle je ta nejnaštvanější forma kapely vůbec

Během večera narozeninového nedělního dne 30. ročníku festivalu Rock for People jsem si popovídal s dobře naladěnou...


Magický večer a dvojitý křest na Cargo Galery
18.05.

Magický večer a dvojitý křest na Cargo Galery

V sobotu 16. května hostila pražská Cargo Gallery další z výrazných jarních koncertních večerů. České kapely...


Kouřící Králík praskal ve švech a lokální scéna ukázala, že má co říct
17.05.

Kouřící Králík praskal ve švech a lokální scéna ukázala, že má co říct

V baru U Kouřícího Králíka v Brně se děly věci! Nabídl večer, který měl všechno, co od malého klubového...


Co si nenechat ujít na festivalu Rock for People?
17.05.

Co si nenechat ujít na festivalu Rock for People?

Festival Rock for People 2026 každoročně nabízí obrovské množství interpretů napříč žánry a orientace v programu...


Skillet rozproudili Forum Karlín
16.05.

Skillet rozproudili Forum Karlín

Dne 9. května 2026 se ve Foru Karlín odehrála nezapomenutelná hudební událost, která přilákala množství fanoušků...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #30: Výroční akce
09.05.

Tři Deci #30: Výroční akce

Dnešní narozeninovou epizodou slavíme rok existence podcastu Tři Deci, a tak si budeme...