Nový label Tranzistor chce stavět na rodinné péči a kvalitě

David Landštof patří k nejinvenčnějším a nejvyhledávanějším českým bubeníkům, který spolupracoval prakticky s celou naší rockovou, folkovou i country špičkou. Dnes koncertuje s Radůzou, Johannesem Benzem, Justinem Lavashem, Tommy Indian, Ďáblovým stádem či Ivánem Guttiérezem.

Kromě toho nedávno spoluzaložil label Tranzistor, což je v dnešní době nejen odvážné, ale především obdivuhodné. Dokonce už stačil vydat první album Johannese Benze One way road, takže si s Davidem bylo rozhodně o čem povídat.

HK: Co vás vedlo k tomu, založit si vlastní label Tranzistor?
David:„Mám pocit, že jsem k tomu byl vlastně donucen. Neustále tvoříme nějaké desky a samozřejmě je chceme dostat k lidem. Ovšem s drtivou většinou firem je to, ve vší úctě k jejich skvělé práci, na dlouhé lokte. Také jsem měl vždy svoji představu o tom, jak to má vypadat. Od výkonné produkce přes prezentace až vlastně k marketingu, a to si musím stále kontrolovat, i když spolupracuji s jinými firmami. Tak jsme si před vydáním desky Johannese Benze s kolegou Janem Foukalem řekli, že založíme svůj Tranzistor!"

HK: Jaké s ním máte plány?
David:„Rád bych, aby se Tranzistor stal jakýmsi kulturním kanálem, který bude kultivovat v první řadě nás samotné a v druhé snad i prostředí kolem nás. Jako správný tranzistor zesiluje hudbu, chceme i my zesilovat umělecké počiny blíže nejen uším, ale především srdcím. Plány a vize jsou jako vždy velké, ale teprve naše schopnosti a výsledky ukáží, čeho jsme reálně schopni. Raději tedy nebudeme předbíhat a sledujte nás, jak nám to jde."

HK: Na jakou hudbu se chcete zaměřovat?
David:„Nechceme se věnovat jen hudbě, ale veškerému zajímavému dění kolem nás. Samozřejmě bych byl rád, aby se label esteticky, ne však žánrově, profiloval. Je možné, že nás brzy čeká i knižní titul."

Nejde o label pro pár kamarádů

HK: Proč jste si jako první album vybral právě One way road?
David:„Právě proto, že jsme Tranzistor založili s autorem tohoto alba. Krom toho, že Jan Foukal (Johannes Benz) je neuvěřitelně talentovaný hudebník a písničkář, je také skvělým idea makerem a jeho vize i cítění jsou mi velmi blízké. Navíc právě takovýto druh hudby na pomezí alternativy, ale vlastně i popu je pro Tranzistor signifikantní. Nechci vytvářet další label jen pro pár kamarádu z hipsterské kavárny, ale zároveň jsem si jist, že cestou plytkého popu a vydávání každého "komerčního” umělce, který projde kolem, se Tranzistor nikdy nevydá."

 

HK: Co na jeho vydání bylo nejsložitější? Co vás nejvíce zaskočilo?
David:„Největší překvapení bylo, když jsme zjistili, že jsme opravdu připravení a nadšení. Že nás to baví a že je to v zásadě velmi jednoduché. Však vlastní label má každý druhý hudebník, ovšem doufám, že Tranzistor přináší přeci jen jiné rozměry a péči." (smích).

Zhruba pět titulů ročně

HK: Kolik tak desek chcete ročně vydávat a můžete prozradit některá jména, o která máte zájem?
David:„Původně jsme v budoucnu uvažovali o zhruba pěti titulech ročně s tím, že v prvním roce maximálně tři. Nechci říkat, že máme Hospodu Na mýtince, ale přeci jen pokud chceme udržet tu "rodinnou” péči a kvalitu, musíme šetřit umělce i sebe. Další titul je na spadnutí, ale nerad bych předbíhal než to bude hotové." 

HK: Máte spočítáno, kolik desek by se muselo prodat, abyste byl "na svých"?

David: "Mám." (delší smích než odpověď)

HK: O distribuci se vám bude starat Supraphon? Jaká je s ním spolupráce?
David:„Ano, se Supraphonem máme externí dohodu o distribuci jako mnoho dalších menších vydavatelů. Naše spolupráce s nimi je založena na velmi osobním přístupu s konkrétními lidmi, u kterých si vážím jejich práce i jich osobně. Věřím však, že takovýmto způsobem se starají i o své interprety a další partnery. Za konečný výsledek naší spolupráce pak ale stejně zodpovídá Tranzistor."

HK: A co na to rodina?
David:„Rodina i přátelé mě velmi podporují a věří, že to, co děláme, má a bude mít smysl. Bez skvělého rodinného i přátelského zázemí by to rozhodně nešlo. A když na mě jdou výčitky svědomí, pokouším se dětem namluvit, že až jednou zdědí středoevropský vydavatelský monopol, ještě mi za to zpackané dětství a rozvrácené manželství poděkují…" (smích).

Hudební knihovna přeje Davidu Landštofovi, aby i další tituly Tranzistoru byly minimálně stejně kvalitní jako One way road.

GALERIE

Související obsah:

» Johannes Benz přináší poetiku dálek a nekonečných highways   (Karel Souček, 05. 03. 2014)
» Hudba nejen do trucků, ale i škodovek   (Karel Souček, 24. 03. 2014)
» Radůzina novinka Gaia rozkládá svět na atomy   (Karel Souček, 04. 02. 2014)
» Ďáblovo stádo výrazně omladilo staré trampské hity   (Karel Souček, 12. 11. 2012)
» Nová česká kapela Tommy Indian zaujala Waitse i Becka   (Karel Souček, 10. 04. 2013)
» Tommy Indian se nezastaví ani na podzim   (Karel Souček, 30. 09. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Diamantová magie Emeli Sandé
21.02.

Diamantová magie Emeli Sandé

Emeli Sandé, vítězka Brit Awards a nejlepší britská umělkyně roku 2017, se ve své české premiéře...


Řada novinek u Tomáše Kluse – deska, turné, filharmonie
21.02.

Řada novinek u Tomáše Kluse – deska, turné, filharmonie

Po úspěšném podzimním Recyklus tour si Tomáš Klus a jeho Cílová skupina chvíli orazili a už jsou zase v plné síle...


Caro Emerald přivezla do Prahy svůj exotický ostrov
21.02.

Caro Emerald přivezla do Prahy svůj exotický ostrov

Prostory pražského Fora Karlín se 19. února 2018 proměnily v tropický ostrov. To specifický fenomén...


Du-Chanson propojuje pestrou hudbu s verši slavných básníků
21.02.

Du-Chanson propojuje pestrou hudbu s verši slavných básníků

Du-Chanson je název velice zajímavého česko-slovinského hudebního projektu, který se věnuje autorským písním...


SZIGET prozradil další část line-upu, dorazí Gorillaz nebo Dua Lipa
20.02.

SZIGET prozradil další část line-upu, dorazí Gorillaz nebo Dua Lipa

Dvacátý šestý ročník festivalu Sziget přiveze do Budapešti legendární kapelu Gorillaz a mladou popovou hvězdu Dua Lipu....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Uzavřenej kruh
14.02.

Uzavřenej kruh

» Škwor

Kapela Škwor slaví dvacet let a vydává nové, v pořadí osmé...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru