Nový label Tranzistor chce stavět na rodinné péči a kvalitě

David Landštof patří k nejinvenčnějším a nejvyhledávanějším českým bubeníkům, který spolupracoval prakticky s celou naší rockovou, folkovou i country špičkou. Dnes koncertuje s Radůzou, Johannesem Benzem, Justinem Lavashem, Tommy Indian, Ďáblovým stádem či Ivánem Guttiérezem.

Kromě toho nedávno spoluzaložil label Tranzistor, což je v dnešní době nejen odvážné, ale především obdivuhodné. Dokonce už stačil vydat první album Johannese Benze One way road, takže si s Davidem bylo rozhodně o čem povídat.

HK: Co vás vedlo k tomu, založit si vlastní label Tranzistor?
David:„Mám pocit, že jsem k tomu byl vlastně donucen. Neustále tvoříme nějaké desky a samozřejmě je chceme dostat k lidem. Ovšem s drtivou většinou firem je to, ve vší úctě k jejich skvělé práci, na dlouhé lokte. Také jsem měl vždy svoji představu o tom, jak to má vypadat. Od výkonné produkce přes prezentace až vlastně k marketingu, a to si musím stále kontrolovat, i když spolupracuji s jinými firmami. Tak jsme si před vydáním desky Johannese Benze s kolegou Janem Foukalem řekli, že založíme svůj Tranzistor!"

HK: Jaké s ním máte plány?
David:„Rád bych, aby se Tranzistor stal jakýmsi kulturním kanálem, který bude kultivovat v první řadě nás samotné a v druhé snad i prostředí kolem nás. Jako správný tranzistor zesiluje hudbu, chceme i my zesilovat umělecké počiny blíže nejen uším, ale především srdcím. Plány a vize jsou jako vždy velké, ale teprve naše schopnosti a výsledky ukáží, čeho jsme reálně schopni. Raději tedy nebudeme předbíhat a sledujte nás, jak nám to jde."

HK: Na jakou hudbu se chcete zaměřovat?
David:„Nechceme se věnovat jen hudbě, ale veškerému zajímavému dění kolem nás. Samozřejmě bych byl rád, aby se label esteticky, ne však žánrově, profiloval. Je možné, že nás brzy čeká i knižní titul."

Nejde o label pro pár kamarádů

HK: Proč jste si jako první album vybral právě One way road?
David:„Právě proto, že jsme Tranzistor založili s autorem tohoto alba. Krom toho, že Jan Foukal (Johannes Benz) je neuvěřitelně talentovaný hudebník a písničkář, je také skvělým idea makerem a jeho vize i cítění jsou mi velmi blízké. Navíc právě takovýto druh hudby na pomezí alternativy, ale vlastně i popu je pro Tranzistor signifikantní. Nechci vytvářet další label jen pro pár kamarádu z hipsterské kavárny, ale zároveň jsem si jist, že cestou plytkého popu a vydávání každého "komerčního” umělce, který projde kolem, se Tranzistor nikdy nevydá."

 

HK: Co na jeho vydání bylo nejsložitější? Co vás nejvíce zaskočilo?
David:„Největší překvapení bylo, když jsme zjistili, že jsme opravdu připravení a nadšení. Že nás to baví a že je to v zásadě velmi jednoduché. Však vlastní label má každý druhý hudebník, ovšem doufám, že Tranzistor přináší přeci jen jiné rozměry a péči." (smích).

Zhruba pět titulů ročně

HK: Kolik tak desek chcete ročně vydávat a můžete prozradit některá jména, o která máte zájem?
David:„Původně jsme v budoucnu uvažovali o zhruba pěti titulech ročně s tím, že v prvním roce maximálně tři. Nechci říkat, že máme Hospodu Na mýtince, ale přeci jen pokud chceme udržet tu "rodinnou” péči a kvalitu, musíme šetřit umělce i sebe. Další titul je na spadnutí, ale nerad bych předbíhal než to bude hotové." 

HK: Máte spočítáno, kolik desek by se muselo prodat, abyste byl "na svých"?

David: "Mám." (delší smích než odpověď)

HK: O distribuci se vám bude starat Supraphon? Jaká je s ním spolupráce?
David:„Ano, se Supraphonem máme externí dohodu o distribuci jako mnoho dalších menších vydavatelů. Naše spolupráce s nimi je založena na velmi osobním přístupu s konkrétními lidmi, u kterých si vážím jejich práce i jich osobně. Věřím však, že takovýmto způsobem se starají i o své interprety a další partnery. Za konečný výsledek naší spolupráce pak ale stejně zodpovídá Tranzistor."

HK: A co na to rodina?
David:„Rodina i přátelé mě velmi podporují a věří, že to, co děláme, má a bude mít smysl. Bez skvělého rodinného i přátelského zázemí by to rozhodně nešlo. A když na mě jdou výčitky svědomí, pokouším se dětem namluvit, že až jednou zdědí středoevropský vydavatelský monopol, ještě mi za to zpackané dětství a rozvrácené manželství poděkují…" (smích).

Hudební knihovna přeje Davidu Landštofovi, aby i další tituly Tranzistoru byly minimálně stejně kvalitní jako One way road.

GALERIE

Související obsah:

» Johannes Benz přináší poetiku dálek a nekonečných highways   (Karel Souček, 05. 03. 2014)
» Hudba nejen do trucků, ale i škodovek   (Karel Souček, 24. 03. 2014)
» Radůzina novinka Gaia rozkládá svět na atomy   (Karel Souček, 04. 02. 2014)
» Ďáblovo stádo výrazně omladilo staré trampské hity   (Karel Souček, 12. 11. 2012)
» Nová česká kapela Tommy Indian zaujala Waitse i Becka   (Karel Souček, 10. 04. 2013)
» Tommy Indian se nezastaví ani na podzim   (Karel Souček, 30. 09. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Michal Hrůza přináší světlo do tmy. Na desce i koncertech.
24.02.

Michal Hrůza přináší světlo do tmy. Na desce i koncertech.

Světlo do tmy je název nové desky Michala Hrůzy a jeho kapely. Titulní skladba, ke které už zpěvák představil videoklip, dala...


Českého lva doprovodí do filmové manéže Tata Bojs
24.02.

Českého lva doprovodí do filmové manéže Tata Bojs

Za necelé dva týdny vyhlásí Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) nositele výročních cen Český lev....


Dreampopoví Daughter se vrací na pódia, v srpnu zahrají v Praze
23.02.

Dreampopoví Daughter se vrací na pódia, v srpnu zahrají v Praze

Tříčlenná formace Daughter vznikla jako sólový projekt písničkářky Eleny Tonry, která do své intimní tvorby...


Německá techno dechovka MEUTE přiveze nové album do Prahy a Ostravy
23.02.

Německá techno dechovka MEUTE přiveze nové album do Prahy a Ostravy

Jedenáctičlenná německá "pochodová techno dechovka” MEUTE známá svými strhujícími koncerty vydala 21. února své...


Úvodní kolo Múzy 2020 se stalo minulostí
23.02.

Úvodní kolo Múzy 2020 se stalo minulostí

Nejstarší hudební soutěž amatérských kapel v České republice se letos pyšní 28. ročníkem. Ve čtvrtek...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Everyday Life
16.02.

Everyday Life

» Coldplay

Skupina COLDPLAY vydala nové album. Deska Everyday Life je...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru