Imminence v Praze rozbili housle a skoro i MeetFactory

Výběr klubu je důležitý. Své o tom ví i švédští Imminence, kteří v Praze před dvěma roky vystoupili v pražském Stormu. Kapela se tehdy potýkala s titěrným podiem a mizerným nazvučením a na prostory si stěžovali také fanoušci. V sobotu kapela zahrála ve smíchovském MeetFactory, které vyniká většími rozměry, čistým zvukem a perfektním osvětlením, které v kombinaci se světelnými panely headlinerů a neonovými nápisy obou hostů vytvářely nejen zvukovou, ale i světelnou show. To byl konečně prostor hodný kapely formátu, jakého jsou Imminence. A kapela ho bez problémů zaplnila i přes to, že ve stejnou dobu probíhal v nedalekém Rock Café koncert žánrově podobných a fanouškovsky spřízněných Normandie.

Za prvního hosta večera si Imminence zvolili své krajany Port Noir. Tříčlenná kapela předvedla energickou show s čistými vokály, melodickými kytarami a těžkými basovými linkami, za což byla po každé písni odměněna jásotem a potleskem. Vzhledem k rozmístění členů kapely po stranách podia však prostředek stage působil poněkud prázdně.Francouzi Novelists už u nás zdaleka nejsou neznámou kapelou. Před jejich setem byl sál už téměř plný a v davu před podiem je divoce podporovalo mnoho fans. Přestože si kapela potrpěla na proslovy, dočkali jsme se i prvních mosh pitů a wall of death. Novelists také oficiálně přivítali nového kytaristu Pierre Danela, který dostal prostor pro kytarové sólo, které frontman Tobias Rische zakončil pochvalou, že Pierre je „docela dobrý kytarista".

Hlavní kapela večera se rozhodla zahalit se rouškou tajemství a pověsit před připravovanou stage závěs. Úspěšně se jim tak podařilo vyvolat v sále napětí, které se spolu s jásotem a křikem stupňovalo a pak se rázem změnilo v ohlušující euforii, když plachta spadla a Imminence v hustém dýmu předstoupili před diváky.

Před podiem nastalo naprosté šílenství. Divoce se skákalo, moshovalo a crowdsurfovalo, točily se circle pity a zároveň celý sál sborově zpíval melodičtější pasáže spolu s frontmanem Eddie Bergem. Ve chvílích, kdy byla tvrdá muzika proložena tklivými houslemi fanoušci zhypnotizovaně povlávali sálem, aby vzápětí začali nanovo otřásat základy MeetFactory. Výjimkou byla píseň Saturated Soul, kdy se prostor rozsvítil telefony a zapalovači.První pocovidovou tour si evidentně užívala i kapela. Eddie ze sebe na podiu vydával naprosto všechno, nepřestával se usmívat a povzbuzoval publikum k dalšímu divočení a zpěvu. Několikrát promluvil o tom, jak moc jsou rádi, že jsou zpět na koncertních podiích a jak si show užívají. Dokonce si sám zasurfoval na rukou diváků a u závěrečného songu Temptation se nechal tak unést, že rozbil krk svým houslím, na které poslední čtyři roky hrál. Později je oplakal a následující den sháněl na sociálních sítích výrobce houslí, který by mu je opravil, což se mu naštěstí nakonec podařilo.

Kapela během show představila osm písní ze svého nejnovějšího, loni vydaného alba Heaven In Hiding, ale i své nejslavnější hity jako Erase, The Sickness, Disconnected nebo Paralyzed. Oblíbená This Is Goodbye zazněla akusticky.

Letošní koncert Imminence se rozhodně vyvedl lépe, než ten předchozí a spokojená byla jak kapela, tak fanoušci. Teď nezbývá než doufat, že se sem kluci zase hodně brzy vrátí! 
GALERIE

Související obsah:

» Imminence vydávají písničku Tentación   (Martina Sládková, 09. 04. 2022)
» Imminence zahrají v květnu 2022!   (Monika Jetelová, 28. 04. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese
22.05.

David Pomahač pokřtí novinku Neviditelný v Café V lese

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista David Pomahač vydal letos v dubnu u vydavatelství Minority Records své...


FOTOreport: pražská premiéra The smile
22.05.

FOTOreport: pražská premiéra The smile

Boční projekt členů ikonických Radiohead zamířili do Prahy. Jejich debutové album A Light for Attracting Attention...


Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?
21.05.

Dočkáme se comebacku od Fall Out Boy?

Jak jste si jistě všimli, asi největší emo kapela všech dob, My Chemical Romance, vydala singl „The Foundations Of Decay",...


Black Veil Brides vydávají nový videoklip
21.05.

Black Veil Brides vydávají nový videoklip

Američtí rockeři Black Veil Brides své fanoušky poslední dobou hodně napínali, když...


Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás
21.05.

Videoklip k novému singlu Palaye Royale „Broken“ se natáčel u nás

Je to pár hodin, co světlo světa spatřil nový singl Broken i s čerstvým videoklipem. Po Punching Bag, Paranoid a No Love...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Afterglow
02.05.

Afterglow

» Acid Row

Nové album Afterglow stoner rockových Acid Row zavání odérem smrti,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru