Imminence v Praze rozbili housle a skoro i MeetFactory

Výběr klubu je důležitý. Své o tom ví i švédští Imminence, kteří v Praze před dvěma roky vystoupili v pražském Stormu. Kapela se tehdy potýkala s titěrným podiem a mizerným nazvučením a na prostory si stěžovali také fanoušci. V sobotu kapela zahrála ve smíchovském MeetFactory, které vyniká většími rozměry, čistým zvukem a perfektním osvětlením, které v kombinaci se světelnými panely headlinerů a neonovými nápisy obou hostů vytvářely nejen zvukovou, ale i světelnou show. To byl konečně prostor hodný kapely formátu, jakého jsou Imminence. A kapela ho bez problémů zaplnila i přes to, že ve stejnou dobu probíhal v nedalekém Rock Café koncert žánrově podobných a fanouškovsky spřízněných Normandie.

Za prvního hosta večera si Imminence zvolili své krajany Port Noir. Tříčlenná kapela předvedla energickou show s čistými vokály, melodickými kytarami a těžkými basovými linkami, za což byla po každé písni odměněna jásotem a potleskem. Vzhledem k rozmístění členů kapely po stranách podia však prostředek stage působil poněkud prázdně.Francouzi Novelists už u nás zdaleka nejsou neznámou kapelou. Před jejich setem byl sál už téměř plný a v davu před podiem je divoce podporovalo mnoho fans. Přestože si kapela potrpěla na proslovy, dočkali jsme se i prvních mosh pitů a wall of death. Novelists také oficiálně přivítali nového kytaristu Pierre Danela, který dostal prostor pro kytarové sólo, které frontman Tobias Rische zakončil pochvalou, že Pierre je „docela dobrý kytarista".

Hlavní kapela večera se rozhodla zahalit se rouškou tajemství a pověsit před připravovanou stage závěs. Úspěšně se jim tak podařilo vyvolat v sále napětí, které se spolu s jásotem a křikem stupňovalo a pak se rázem změnilo v ohlušující euforii, když plachta spadla a Imminence v hustém dýmu předstoupili před diváky.

Před podiem nastalo naprosté šílenství. Divoce se skákalo, moshovalo a crowdsurfovalo, točily se circle pity a zároveň celý sál sborově zpíval melodičtější pasáže spolu s frontmanem Eddie Bergem. Ve chvílích, kdy byla tvrdá muzika proložena tklivými houslemi fanoušci zhypnotizovaně povlávali sálem, aby vzápětí začali nanovo otřásat základy MeetFactory. Výjimkou byla píseň Saturated Soul, kdy se prostor rozsvítil telefony a zapalovači.První pocovidovou tour si evidentně užívala i kapela. Eddie ze sebe na podiu vydával naprosto všechno, nepřestával se usmívat a povzbuzoval publikum k dalšímu divočení a zpěvu. Několikrát promluvil o tom, jak moc jsou rádi, že jsou zpět na koncertních podiích a jak si show užívají. Dokonce si sám zasurfoval na rukou diváků a u závěrečného songu Temptation se nechal tak unést, že rozbil krk svým houslím, na které poslední čtyři roky hrál. Později je oplakal a následující den sháněl na sociálních sítích výrobce houslí, který by mu je opravil, což se mu naštěstí nakonec podařilo.

Kapela během show představila osm písní ze svého nejnovějšího, loni vydaného alba Heaven In Hiding, ale i své nejslavnější hity jako Erase, The Sickness, Disconnected nebo Paralyzed. Oblíbená This Is Goodbye zazněla akusticky.

Letošní koncert Imminence se rozhodně vyvedl lépe, než ten předchozí a spokojená byla jak kapela, tak fanoušci. Teď nezbývá než doufat, že se sem kluci zase hodně brzy vrátí! 
GALERIE

Související obsah:

» Imminence vydávají písničku Tentación   (Martina Sládková, 09. 04. 2022)
» Imminence zahrají v květnu 2022!   (Monika Jetelová, 28. 04. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People
14.06.

Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího...


Keltové z Bostonu nám zahráli punk
14.06.

Keltové z Bostonu nám zahráli punk

Pražskou Lucernou zněl divoký zvuk keltského punku od bandy z Bostonu. Minulý víkend jste mohli být součástí...


Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


Metalový Destroy!Fest v Losiné oslavil malé kulaté výročí
13.06.

Metalový Destroy!Fest v Losiné oslavil malé kulaté výročí

Losiná u Plzně se stala již po třetí místem konání metalové události s názvem Destry!Fest, na které...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru