Hvězda předznamenává první sólové album Jakuba Königa

Hvězdy je volně plynoucí, autentická a na silné atmosféře vystavěná skladba písničkáře a výtvarníka Jakuba Königa. Videoklip k ní zároveň předznamenává první sólové album Jakuba. Stejnojmenné album, které produkovali Aid Kid a Petr Ostrouchov, vychází 22. září 2023 na CD, LP a digitálně.   

Na pestrém albu, které Jakub König (dosud známý z kapel Obří broskev, Zvíře jménem Podzim nebo Kittchen) vydává jako první pod svým vlastním jménem, patří Hvězdy k těm formálně tradičnějším skladbám; zpěváka a oba producenty v ní doplňují bubeník ještě Roman Vícha a baskytarista Jakub Vejnar. Přirozeně se tak staly prvním singlem z alba a podobně přirozeně padla volba i na režiséra Jana Chramostu, který se svým kreativním produkčním týmem z Final2.cz natočil k písničce klip.S Janem se známe dlouho a už dlouho společně plánujeme natočit videoklip… ale až teď, když spolu začaly kámošit i naše děti, přišel ten správný song i nápad. Jan vymyslel svatební večírek z pohledu dětí a já si uvědomil, že vím o parádním místě. A než jsem se rozkoukal, už to jelo. Když mi Jan řekl, že plánuje točit s dětskými herci a pak když jsem viděl všechnu tu techniku, celý štáb, filmaře, herce a kamarády, tak mi až zatrnulo. Děti ale byly parádní a vlastně úplně všichni odvedli skvělou práci. Myslím, že se nám podařilo společně vytvořit něco moc hezkýho a jsem vděčnej, že to teď můžeme vyslat do světa,” zdůrazňuje Jakub König

Natáčelo se na sklonku léta v malebném vesnickém klubu Nostalgická Myš v kokořínské vesničce Šemanovice. Většinu bohatého komparsu tvořili přátelé a rodina kapely a štábu. Hrdiny videa jsou ovšem děti: v hlavních rolích videem prosviští trojice Kristýna Lukasová, Nio Áhinsá Sutrisno a Oliver Vyskočil.  

"Hudba a text písničky Hvězdy mi přinesly vzpomínku na intenzivní zážitek z dětství. Jako 12 letý kluk jsem byl na venkovské svatbě na severní Moravě a prožil jsem tam nezapomenutelný den plný různých "poprvé”. Ukázalo se, že podobnou zkušenost má z toho přechodového období mezi dětstvím a pubertou skoro každý. A tak začal vznikat scénář," vysvětluje Chramosta. "Mám radost, že je klip plný našich autentických vzpomínek, ale i osobitého hereckého projevu mladých talentovaných herců Olivera, Kristýnky a Nia, kterým jsem nechal dost svobody k tomu, aby mohli do díla vložit i kus sebe,” dodává.  

Album Hvězdy pokřtí Jakub König spolu s kapelou na dvou podzimních koncertech. 28. listopadu v Kabinetu múz v Brně a 29. listopadu v Paláci Akropolis v Praze. 27. září proběhne v dejvickém klubu Za školou vernisáž Jakubových obrazů, které namaloval ke každé z písní alba. Při té příležitosti odehraje malý sólový koncert.
GALERIE

Související obsah:

» Jakub König vydá první sólové album pod svým jménem   (Karel Souček, 13. 07. 2023)
» Kittchen vstupuje do nového roku se singlem Rohlíky   (Ondra Kocáb, 05. 01. 2021)
» Kittchen představuje Sudety ze svého oceňovaného alba Kontakt   (Karel Souček, 03. 01. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E
25.09.

Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E

Tento pátek 29.9. 2023 se v Říčanech u Prahy sejde špička punk-rockové scény. Od dvaceti hodin postupně...


S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné
25.09.

S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné

Kontroverzní a provokující kapela Vanessa vchází do Kristových let. K této příležitosti představí elektronická formace...


Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření
25.09.

Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření

Derulo je pokrokový, žánrově vyhraněný a nesmírně kreativní, a tak se zařadil mezi nejdynamičtější osobnosti světového...


Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter
25.09.

Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter

Liberecká modern rocková parta Meredith Hunter se v nové sestavě  po roce odmlky ozývá s novým klipem a singlem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru