Hrady CZ startují tento víkend na Točníku

Hrad Točník je tradičně místem, kde začíná putovní festival Hrady CZ. Jeho patnáctý ročník odstartuje na Točníku v pátek a sobotu 12. a 13. července. Dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově. Svoji letošní pouť uzavře na hradě Bezdězu. 

Páteční program na Točníku nabídne koncerty Michala Hrůzy, Arakainu a Lucie Bílé, Anny K. či kapely Rybičky 48. V sobotu se mohou fanoušci letní hradní tour těšit na kapelu Kryštof, která se na Hrady CZ vrací po šesti letech, Anetu Langerovou, Harlej, ale také Marpa & Troublegang nebo PSH a další interprety a skupiny. Festival u příležitosti půlkulatého jubilea apeluje na respekt k památkám i životnímu prostředí, v areálech se bude třídit odpad a kelímky na pivo budou vratné. V ceně lístku na festival je vždy vstup na konkrétní hrad zdarma. 



Skupina Kryštof se na Hrady CZ vrací po šesti letech a slibuje, že přiveze fanouškům jedinečnou show s velkou výpravou. Návštěvníci Hradů se tak mohou těšit na nově pojaté projekce přes celou scénu, unikátní světelnou show a speciální efekty známé z legendárního dvojkoncertu na Strahově. Chybět tak nebude například kolo, na kterém Richard Krajčo projíždí nad hlavami fanoušků. „Vyzkoušeli jsme si již několik festivalů v tomto pojetí a máme z výsledku radost. Vždycky jsme chtěli publiku na festivalech představit něco velkého a strhujícího ve stylu největších zahraničních hvězd," říká zpěvák Richard Krajčo
 
Organizátoři festivalu Hrady CZ jsou odpovědní nejen k zachování historických památek a kulturního dědictví, ale také k životnímu prostředí. Proto letos nově v areálech zavádějí pasivní třídění odpadů a zálohované vratné kelímky na pivo. "Nezdá se to, ale v rámci festivalu se každý týden vyprodukuje okolo sto čtyřiceti metrů krychlových odpadu, přičemž největší část tvoří právě kelímky na pivo," říká spoluorganizátor festivalu Michal Šesták. "Pokud se vše podaří zvládnout, přidáme příští rok vratné kelímky i na další nápoje," dodává organizátor Viktor Souček. V každém areálu tak návštěvníci nově najdou zhruba dvacet míst s barevnými a textově označenými nádobami na tříděný odpad. 


 
Festival Hrady CZ myslí také na rodinnou pohodu, připraveny tak budou i dětské koutky a aktivity, aby si festivalovou atmosféru mohli užít i rodiče s dětmi. Organizátoři stále udržují vysoký komfort ubytování ve stylu "na festival jako do hotelu". Návštěvníci mohou za úplatu opět využít takzvaný Wüstenrot VIP kemp PLUS v ceně s postaveným stanem, dvěma karimatkami a dvěma spacáky připravenými na okamžité přespání. Samozřejmostí jsou VIP kempy se sprchami a splachovacími toaletami, obchod s potravinami či úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma. Chybět nebudou wi-fi zóny a bankomat v areálu festivalu, k lepší orientaci návštěvníků přispěje opět festivalová aplikace.
Foto: František Ortmann
GALERIE

Související obsah:

» Hrady CZ se rozloučí s Českou republikou na Bezdězu   (Karel Souček, 30. 08. 2017)
» Hrady CZ na Rožmberku zpříjemnily vstup do druhé poloviny prázdnin   (Karel Souček, 07. 08. 2017)
» Na putovních Hradech CZ vystoupí zavedené stálice i nové tváře   (Karel Souček, 22. 05. 2018)
» Hrady CZ se letos poprvé stěhují na Moravu   (Nikola Halmová, 05. 08. 2015)
» Ani bahenní lázeň nepokazila závěrečné Hrady CZ   (Karel Souček, 05. 09. 2017)
» Obléhání hradu Švihov skončilo, nikdo nebyl zajat, raněn ani zabit   (Karel Souček, 01. 08. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Kaczi představuje křehkou baladu Vánoce s mámou
01.12.

Kaczi představuje křehkou baladu Vánoce s mámou

Citlivá, křehká, intimní, dojemná balada. Taková je nová píseň Vánoce s mámou beskydské zpěvačky a autorky Kaczi....


Temná energie v Café V lese
01.12.

Temná energie v Café V lese

Pražský klub Café V lese se 26. listopadu 2025 ponořil do večera plného temné atmosféry, elektronických...


Basinfirefest představuje další jména
30.11.

Basinfirefest představuje další jména

Festival Basinfirefest pokračuje ve skládání dvacátého ročníků své historie. Festival konající se ve Spáleném...


Lvmen se vrátili na pódium a rok zakončí dvojákem v Brně
29.11.

Lvmen se vrátili na pódium a rok zakončí dvojákem v Brně

Brněnský Kabinet Múz přivítá 21. a 22. prosince jednu z nejzásadnějších kapel tuzemského post-hardcoru, kapelu...


Jedna ze subjektivně nejtvrdších událostí roku
29.11.

Jedna ze subjektivně nejtvrdších událostí roku

Zase jsem to nestihl. Jak už to tak nějak poslední dobou bývá, tak koncerty začínající v 6 prostě nemám šanci...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Galette complète
20.11.

Galette complète

» Bran

Kapela Bran, známá svým osobitým pojetím hudby vycházející ze starých...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta