Hradecký slunovrat se ve stavu nouze přesouvá na internet

Navzdory koronaviru oblíbený festival Hradecký slunovrat svoji činnost ještě zintenzivnil a přesunul na internet. Zde se se svými fanoušky může potkávat ve velkém a bez roušky. A povedlo se - pravidelné streamové pořady Hradeckého slunovratu sledují tisíce lidí.   .

Za sebou už mají příznivci Hradeckého slunovratu například přednášku Martina Pavlíčka z Katedry dějin umění FF UP v Olomouci o tom, jak se projevovaly epidemie nakažlivé nemoci v evropském umění, koncert a rychlokurz hraní blues muzikanta Jana Fice nebo příjemnou debatu o historii a budoucnosti zámku v Hradci nad Moravicí s kastelánem Radomírem Přibylou. V pátek 3. dubna také exkluzivně s Hradeckým slunovratem debatoval a pro jeho publikum hrál Michal Němec ze skupiny Jablkoň jako náhrada za zrušené vystoupení, které mělo v Opavě proběhnout 13. března.  



„Pokud jste tyto pořady nemohli vidět v přímém přenosu, můžete se k nim kdykoli vrátit na internetu," vzkazuje ředitel Hradeckého slunovratu Václav Müller. „A daleko více zajímavých programů pro Vás na zpestření večerů v karanténě ještě chystáme," dodává.  

Ve středu 8. dubna jako vždy od 19 hodin budou nejen na velikonoční téma debatovat evangelický farář Pavel Janošík s český katolickým knězem, zakladatelem a ředitelem Radia Proglas a spoluzakladatelem TV Noe Martinem Holíkem. Další z řady streamů bude v pondělí 6. dubna věnován Mechtilde Lichnowsky, ženě úzce spjaté s historií zámku v Hradci nad Moravicí, která představovala svým životem to, co se Hradecký slunovrat snaží naplňovat i v současnosti. O ní a jejím odkazu si bude povídat Michal Berg v rozhovoru s Vaškem Müllerem.  

Lahůdkou bude určitě příležitost vidět se v pondělí 13. dubna v živém vysílání s autorkou skvělé knihy Průmysl lži Alexandrou Alvarovou. A nemožnost zajít do hospody či vinárny si můžete v pátek 17. dubna vynahradit online degustací vín s Markem Vybíralem z Vinařství Krásná hora, kterou navíc doplní i muzikant a výtvarník Jaromír Švejdík (Jaromír 99) ze skupiny Priessnitz. Ten je totiž autorem několika etiket krásnohorských vín.  



V pondělí 20. dubna čeká na zájemce povídání legendárního dramaturga Porty Michala Juppa Konečného o tom, jak je možné udělat velký festival systému navzdory. V pátek 24. dubna bude hostem český podnikatel a psycholog, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR Jiří Kůs. A hned následující pondělí, tedy 27. dubna, bude na streamu Hradeckého slunovratu k dispozici moderátor a hudební publicista Milan Tesař, aby povyprávěl o tom, jak se snaží už čtvrt století představovat na rádiu Proglas dobrou hudbu. Středa 29. dubna bude vyhrazena onkologovi a lékaři mobilního hospice Pokojný přístav MUDr. Petru Štěpánkovi, s nímž si bude Ivo Mludek povídat v pořadu s názvem „Nahlas o tom, o čem raději nechceme slyšet". Pondělí 4. května pak bude vyhrazeno kastelánce zámku v Raduni Markétě Kouřilové.  

„Přemýšlivé publikum Hradeckého slunovratu, které ve Vás máme, jistě ocení i další připravované pořady, na kterých stále pracujeme," vzkazuje na závěr Václav Müller. „Až vše pomine, potkáme se zase na Hradci, už se na to všichni těšíme. Do té doby sledujte naše sociální sítě, jsme stále spolu," dodává.
GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Ametyst vydává píseň o lásce překračující zákony fyziky
23.03.

Ametyst vydává píseň o lásce překračující zákony fyziky

Astrofyzik je název nového singlu a klipu kapely Ametyst, propojující disco, techno a krautrock. Píseň o lásce...


Wohnouti sfoukli svých Třicet svíček na dortu stejnojmennou knihou
23.03.

Wohnouti sfoukli svých Třicet svíček na dortu stejnojmennou knihou

Skupina Wohnout slaví třicáté narozeniny. Za tři dekády existence stihla kapela vydat deset alb, natočit přes...


Prague Open Air oznamuje další účinkující. Včetně zahraničních hvězd.
22.03.

Prague Open Air oznamuje další účinkující. Včetně zahraničních hvězd.

Letní série koncertů Prague Open Air rozšiřuje program hned o tucet nových jmen. Fanoušci se mohou těšit na Kosheen,...


Neonová dystopie jako předzvěst konce: Carpenter Brut v Praze
22.03.

Neonová dystopie jako předzvěst konce: Carpenter Brut v Praze

„Ve světě zahaleném temnotou přežije jen beat." V tomto duchu se nesl večer ve středu 18. března v ARCHA+ v podání...


Žižkov na dva dny ožil hudbou
22.03.

Žižkov na dva dny ožil hudbou

Pražská akce Žižkovská noc letos slavila 15 let, tak jsem se rozhodla na jeden večer vrátit do mládí a navštívit staré...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ulož tmu
22.03.

Ulož tmu

» Nauzea Orchestra

Nauzea Orchestra vydává svou šestou řadovou desku Ulož tmu, na níž mísí...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta